Bahçeli MHP'li vekilleri topluyor

MHP'de koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir ara verilen istişare toplantıları, milletvekilleri ile devam ediyor. Genel Başkan Devlet Bahçeli, partisinin milletvekilleri ile biraraya geliyor.

Bahçeli MHP'li vekilleri topluyor
Bahçeli MHP'li vekilleri topluyor
GİRİŞ 26.06.2020 13:42 GÜNCELLEME 26.06.2020 13:42
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

MHP'de koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir ara verilen istişare toplantıları, milletvekilleri ile devam ediyor. MHP lideri Bahçeli, saat 14:00'te partisinin milletvekilleri ile bir araya gelecek.

Toplantıda güncel gelişmeler enine boyuna değerlendirilecek.MHP'de koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir ara verilen istişare toplantıları, milletvekilleri ile devam ediyor. MHP lideri Bahçeli, saat 14:00'te partisinin milletvekilleri ile bir araya gelecek. Toplantıda güncel gelişmeler enine boyuna değerlendirilecek.

Meclis çalışmaları toplantının ana gündem maddesi. 7 Temmuz'da yapılması planlanan Meclis Başkanlığı seçimine ilişkin değerlendirmeler yapılacak. MHP, seçimde aday çıkarmayacak ve AK Parti'nin adayı Mustafa Şentop’u destekleyecek.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili uyum yasalarının safahati de gözden geçirilecek. Mhp lideri, Cumhur İttifakı'na ilişkin hassasiyetlerini bir kez daha hatırlatacak.

MHP lideri Bahçeli, kurmaylarına Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu ile ilgili çalışma yapılması talimatı vermişti. İşte o çalışmada gelinen nokta bugün yapılacak toplantının bir diğer gündem maddesi.

Koronavirüs salgını gündem başlıklarından bir diğeri. Salgının Türkiye'ye sosyal, ekonomik ve siyasi açıdan etkileriyle önümüzdeki dönemde yol açması muhtemel sonuçlar üzerine görüş alışverişinde bulunulacak.

Dış politikaya ilişkin gelişmeler de masada olacak. Türkiye'nin ABD ve AB başta olmak üzere batı ile ilişkilerinde gelinen son nokta gözden geçirilecek. Libya, Suriye ve Doğu Akdeniz'de atılan kararlı adımlar değerlendirilecek.

İstişare toplantıları, milletvekilleri toplantısının ardından il başkanları toplantısı ile devam edecek.. Bahçeli, temmuzda partisinin il başkanları ile buluşacak.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Aday çıkarmayacakmış isterse çıkarsın......
  Cevapla
 • Nazım KARAMEHMET 1 ay önce Şikayet Et
  Birlikte belirliyorlar zaten.
  Cevapla
 • SOYSALMEDYA 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH yardımcımız olsun Eyvallah reisimiz
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bahçeli, Uzman Çavuşlarla ilgili kanun da artık bir an meclise getirilse.
  Cevapla
 • karslı36 1 ay önce Şikayet Et
  devlet baba varol
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Lübnan'daki facia ile ilgili skandal sözler! 'Muhteşem bir havai fişek gösterisi seyrettik'
Başakşehir, Avrupa'ya veda etti!