Erdoğan'ın sözlerini çarpıtmışlardı, Fahrettin Altun'dan tepki!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyayla ilgili kullandığı ifadelerin bağlamından koparılması sonrasında açıklama yaptı. Altun, "Bahsedilen alanda kapsamlı bir hukuki düzenleme üzerinde çalışmalar devam etmekte, internet ile sosyal medya şirketlerinin ülkemizde bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için gerekli adımlar atılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın sözlerini çarpıtmışlardı, Fahrettin Altun'dan tepki!
Erdoğan'ın sözlerini çarpıtmışlardı, Fahrettin Altun'dan tepki!
GİRİŞ 01.07.2020 16:50 GÜNCELLEME 01.07.2020 17:09
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyayla ilgili kullandığı ifadelerin bağlamından koparılması sonrasında açıklama yaptı. Altun'un açıklamaları şöyle: 

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün bazı sosyal medya platformları ile ilgili yaptığı açıklamaları bağlamından koparıp çarpıtmaya kalkışanlara bir çift sözümüz var.

Sayın Cumhurbaşkanımız bütün siyasi hayatı boyunca vesayetle, anti-demokratik unsurlarla, yasakçı zihniyetle mücadele etmiştir. Bugün kimi sosyal medya platformları ne yazık ki vatandaşlarımızın haklarını gasp etmektedir. Söz konusu sosyal medya platformları cinsel istismar, müstehcenlik, kumar, dolandırıcılık, suça teşvik, terör propagandası, hakaret gibi kanunlarımızın suç saydığı konularda vatandaşlarımızın haklarının korunmasına yönelik hiçbir katkı sunmamakta, aksine tüm uyarılarımıza rağmen bu suçların işlenmesine zemin teşkil etmektedir. Ayıca bu platformlar ülkemizde kontrolsüz şekilde kazanç elde etmekte, hiçbir vergi yükümlülüğüne tabi olmaksızın faaliyet göstermektedir.

 

"HUKUK DEVLETİ İLKESİ İÇERİSİNDE YAPILACAK"

Sayın Cumhurbaşkanımız da milletin birliği, bütünlüğü ve menfaati için söz konusu alanda hukuki düzenlemelerin ilgili organlarca yapılmasını vurgulamış ve uluslararası sosyal medya şirketlerinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmıştır. Söz konusu alanda tüm dünyada olduğu gibi düzenlemelerin ve kontrollerin hukuk devleti ilkesi içerisinde yapılacağını da özellikle vurgulamıştır.

Bahsedilen alanda kapsamlı bir hukuki düzenleme üzerinde çalışmalar devam etmekte, internet ile sosyal medya şirketlerinin ülkemizde bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için gerekli adımlar atılmaktadır.

Milletimize ve değerlerimize düşmanlıkta sınır tanımayan bazı kesimlerin, yasaklara ve baskılara karşı yıllarca mücadele etmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yaklaşımını baskıcı ve yasakçı bir kalıp içerisinde sunma çabaları beyhudedir. Türkiye’yi başka ülkelerle karşılaştıranların, kendi ülkesinin tarafında değil de iki yüzlü davranan sosyal medya şirketlerinin yanında durmalarına şaşırmadığımızı da belirtmek isteriz.

Türkiye bir hukuk devletidir, güçlü bir devlettir. Hak arama mücadelemiz, hakikati savunma irademiz milletimizi ve değerlerimizi bu tarz saldırılara karşı koruma azmimiz sonuna kadar devam edecektir.

YAZDIR
YORUMLAR 37
 • İbrahim 1 ay önce Şikayet Et
  Mutlaka gerekiyor.Geç bile.kalındı
  Cevapla
 • halim iyi 1 ay önce Şikayet Et
  siz de yeni yeni uyandınız... Neyse... geç de olsa uyandığınıza göre bel ki işe yarar bir şeyler yaparsınız...
  Cevapla
 • Fehmi 1 ay önce Şikayet Et
  Bu günkü sosyal medya kimin sözcülüğü yapıyorsa yasaya karşı çıkacaklar. Tıpkı Baro yasası gibi. Çünkü bunlar destek gören partinin arka bahçesi olduğu için.
  Cevapla
 • Engin 1 ay önce Şikayet Et
  En iyisimi internet erişim fiyatlarını artırın önüne gelen klavye delikanlılığı yapmasın rde internet üzerinden netfix ve benzeri flimlerin fazlaca izlenmesine yardımcı olur
  Cevapla
 • iskender1a* 1 ay önce Şikayet Et
  Allahın dostu sevgili REİS'imizle uğraşanlara ve onların 70.000 sülâlesine ilmullah adetince LÂNET OLSUN,bu intizarım ben ölene kadar devam edecek.
  Cevapla
 • orhan070707 1 ay önce Şikayet Et
  Allah'ın C.C. dostu İbrahim A.S. sevgilisi Hz. peygamber efendimiz S.A.V. dir. Haddi aşmasanız hakkınızda daha iyi olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 12 Ağustos koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum