Kılıçdaroğlu'ndan Ayasofya açıklaması: İtiraz etmeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ayasofya'nın ibadete açılması konusunda ilk kez bu kadar net konuştu ve Cumhurbaşkanı'nın imzalayacağı bir kararnameyle bunun mümkün olacağını, ibadete açılması durumunda da itiraz etmeyeceklerini belirtti.

Kılıçdaroğlu'ndan Ayasofya açıklaması: İtiraz etmeyeceğiz
Kılıçdaroğlu'ndan Ayasofya açıklaması: İtiraz etmeyeceğiz
GİRİŞ 05.07.2020 11:38 GÜNCELLEME 05.07.2020 11:41
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin son haftalarda gündeminde olan Ayasofya'nın cami olması tartışmasında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Erdoğan oturur, bir kararname yazar, resmi gazetede yazılır, ibadete açılır. 'CHP bana itiraz eder de ben de buradan oy devşiririm' diye düşünüyorsa, hayır bunu düşünmesin" diye konuştu.

 

 

Independent Türkçe'den Benan Kepsutlu, Kılıçdaroğlu'na şu soruyu yöneltti: "Ayasofya'nın cami olması, Danıştay'ın kararı gündemde. Çok tartışıldı, konuşuldu. Bir taraftan Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun açıklaması var, bir taraftan Putin'in açıklamaları var gibi. Ayasofya cami olursa neye çözüm olur? Olmazsa nasıl bir sorun yaratır?"

CHP Genel Başkanı, cevap olarak şunları söyledi:

 

 

"TÜMÜYLE İBADETE KAPALI DEĞİL"

"Şöyle, Ayasofya zaten şu anda ibadet yapılan bir yer. Yani oranın da bir görevli imamı var zaten. Yani ibadet yapılıyor, tümüyle ibadete kapalı bir alan değil aslında. Ayasofya tabi bir dünya kültür mirası aynı zamanda, öyle kabul etmek lazım. Bu iç siyasette zaman zaman kullanılıyor. 'İşte cami yapalım, ibadete açalım' diye kullanılıyor.

Kılıçdaroğlu ayrıca, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasına itiraz etmeyeceklerini de açıkladı.

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE
YAZDIR
YORUMLAR 43
 • Ergün 9 ay önce Şikayet Et
  Başörtüsü konusunda her türlü dava açan yalandaroğlu itiraz etmeyeceğiz demiş eeee Türkiye eski Türkiye değil! Yav ne kadar tutarsız insan... Atatürk'ün partisi nin haline bak...
  Cevapla
 • Mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  Yok birde itiraz etseydiniz.Gerçi söz konusu chp olunca şaşırmayız.
  Cevapla
 • Karadenizli 9 ay önce Şikayet Et
  Yiyosa itiraz edin bakalım
  Cevapla
 • milliyetci 9 ay önce Şikayet Et
  ITIRAZ etmiceklermis !!!! lan her yerin itiraz olsa ne olur cakal itiraz etse tüm ülkeyi karsisina alicagini bilyior degilse ilk is mahkemeye kosmak olur her konuda oldugu gibi
  Cevapla
 • Mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu yine kemküm ediyor.iç işlerimize karışmayın desene.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Otomobil satışlarında en çok SUV araçlar tercih edildi
'İmamoğlu'nun kızarmış ekmeğine yağ sürdüğünü herkes biliyor'