AK Parti Sözcüsü Çelik: Kadınlar insandır, biz de insanoğluyuz

AK Parti MKYK ve MYK Üyesi ayrıca Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından kadına karşı sözlü şiddete tepki gösterdi. Çelik "Kadınlara karşı kullanılacak tek dil, saygı dilidir. Bunun dışında her yaklaşım barbarlıktır. İlk ve son sözümüz şudur: Kadınlar insandır, biz de insanoğluyuz” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Kadınlar insandır, biz de insanoğluyuz
AK Parti Sözcüsü Çelik: Kadınlar insandır, biz de insanoğluyuz
GİRİŞ 30.07.2020 21:18 GÜNCELLEME 30.07.2020 21:18

Sözcü Çelik yaptığı paylaşımda, “Bir kişinin kadınlara karşı kullandığı dil, kendi insanlığına verdiği nottur. Hiçbir siyasi, sosyal veya hukuki tartışmada kimse mutlak doğruyu temsil edemez. Sosyal, hukuki ve siyasi konularda kadınların şahsiyetlerini hedef almak utanç vericidir. Farklı fikirler ancak medeni ortamda birbiriyle rekabet edebilir. Medeni olmayan atmosferde fikir yaşamaz. Özellikle kadınlara karşı medeni olmayan dil kullanılması çok ayıptır ve cehalettir” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Kadınlara karşı kullanılacak tek dil, saygı dilidir. Bunun dışında her yaklaşım barbarlıktır. İnsan vicdanı, kadına dönük sözel ve fiziki şiddeti mutlak biçimde reddeder. Bir görüşü savunmak için kadına dönük sözel şiddet kullanmak, bir görüşü eleştirmek için kadınların insanlıklarına, şahsiyetlerine, namuslarına saldırmak utanılması gereken bir barbarlıktır. İlk ve son sözümüz şudur: Kadınlar insandır, biz de insanoğluyuz” dedi.

ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan tarihi açılışta sert sözler: Hiç memnun olmayacaklar
Trump yine beyin yaktı! 'Korona iyi bir şey olabilir' (19 Eylül 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)