Görüntüler ifşa olunca HDP ile CHP birbirine girdi: Asıl biz şikayetçiyiz!

HDP'nin Esenyurt binasına ait görüntüler Türkiye'nin gündemine oturmuştu. HDP'li ilçe başkanı görüntüleri yayınlayan CHP'li belediyeyi eleştirdi. HDP İstanbul İl Başkanı Avcı da 'komplo' olduğunu öne sürerek, CHP'li belediyeye açıklama yapma çağrısında bulundu. Avcı, "Asıl biz belediyeden şikayetçiyiz. Gönderdiği ekip, görevi ve haddi olmadığı bir şekilde, gizli çekimler yapmış, sosyal medyada yayınlamıştır" dedi.

GİRİŞ 26.01.2021 15:36 GÜNCELLEME 26.01.2021 15:37
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

CHP’li Esenyurt Belediyesi’nin resmi hesaplarından duyurduğu ve HDP Esenyurt ilçe teşkilatındaki dezenfekte çalışmaları sırasında ortaya çıkan görüntüler, bir anda gündemi belirlemişti.

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, bugünkü yazısında CHP’nin HDP’ye bilerek bir siyasi operasyon yaptığı ihtimalinden söz ediyor. 

HDP İstanbul İl Başkanı’nın yaptığı açıklamaların, Mahmut Övür’ün dillendirdiği komplo iddiasını güçlendirdiği de kulislerde konuşulan konular arasında. 

HDP BİNASINDA PKK'YA AİT EĞİTİM NOTLARI!

Övür’ün yazısından ilgili bölüm:

“Aslında HDP il ve ilçe binalarının birer PKK bürosu gibi çalıştığı biliniyordu ama bu kadar pervasız olacakları bilinmiyordu. Bu gerçeğin kamuoyuna yansıması da ilginç oldu. HDP binası, artık gizliliği saklanamayacak olan ittifak ortağı CHP'li Esenyurt Belediye ekiplerince zaman zaman dezenfekte ediliyordu. Dezenfekte yapıldıktan sonra ilk kez ve bizzat Esenyurt Belediyesi sitesinde işçilerin çalışmaları, HDP ilçe binası görüntüleriyle birlikte yayınlandı.

HDP'nin İstanbul Esenyurt'taki ilçe başkanlığındaki görüntüler herkesi şoke etti. Bina bir siyasi parti merkezi değil de adeta terör örgütü PKK irtibat bürosu.

En tepede Öcalan fotoğrafı... Onun biraz altında öldürülen PKK'lıların fotoğrafı. Duvarlarda insanı dehşete düşüren şu sloganlar var: "PKK benim hayat sigortamdır, PKK yaşam damarına giden taze kandır."

Aslında HDP il ve ilçe binalarının birer PKK bürosu gibi çalıştığı biliniyordu ama bu kadar pervasız olacakları bilinmiyordu. Bu gerçeğin kamuoyuna yansıması da ilginç oldu. HDP binası, artık gizliliği saklanamayacak olan ittifak ortağı CHP'li Esenyurt Belediye ekiplerince zaman zaman dezenfekte ediliyordu. Dezenfekte yapıldıktan sonra ilk kez ve bizzat Esenyurt Belediyesi sitesinde işçilerin çalışmaları, HDP ilçe binası görüntüleriyle birlikte yayınlandı.”

HDP İLÇE BAŞKANI: ASIL BİZ ŞİKAYETÇİYİZ

HDP İstanbul İl Başkanı da benzer şekilde bir komploya işaret ederek, Esenyurt Belediyesi’ne açıklama yapma çağrısında bulundu.

HDP İstanbul İl Başkanı Erdal Avcı sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:  

“Bu kareler 6 ay önce çekilmiştir. Deniliyor ki; Esenyurt belediyesi HDP’ye hizmet vermiş. Verecek tabii ki, görevi. Asıl biz belediyeden şikayetçiyiz. Gönderdiği ekip, görevi ve haddi olmadığı bir şekilde, gizli çekimler yapmış, sosyal medyada yayınlamıştır. Esenyurt belediyesi açıklama yapmak zorundadır.

"SADECE BİNALARIMIZDA DEĞİL, BASIN AÇIKLAMALARINDA DA KULLANIYORUZ"

Esenyurt belediyesi açıklama yapmak zorundadır. Diğer yandan; partimiz halka açıktır, dileyen giriyor çayını içiyor, sohbetini ediyor. Yaratılan algı boşunadır. Resimler, posterler, pankartları sadece binalarımızda değil, basın açıklamalarında da kullanıyoruz.

Benzer gerekçelerle daha önce yapılan baskınlarda açılan davalar beraatle sonuçlandı. Konuyla ilgili AYM kararları var. Velhasılı, AKP-MHP kapatma davası için kendisine başka gerekçeler arasın...Kırk yıldır boş işlerle uğraşıyorlar. Konun esası çözümdür.

YAZDIR
YORUMLAR 107
 • Ertuğrul 4 hafta önce Şikayet Et
  CHP kesin dezenfekte yapan ekibin işine son vermiştir. Nede olsa aynı yolun yolcusu
  Cevapla
 • Vatandaş 4 hafta önce Şikayet Et
  Yazık bunlar Güzel ülkemizde falan konuşup barınıyorlar.. Yasa çıksın referandum gerekirse Her kim terör propagandası yaparsa, kim yardım yataklık yaparsa tüm mal varlığına el koyup vatandaşlıktan çıkartalım... Hainin yargısı olmaz..
  Cevapla
 • FATİH KILIÇ 4 hafta önce Şikayet Et
  it iti ısırmaz.
  Cevapla
 • Türkbey 4 hafta önce Şikayet Et
  Annaler neden HDP binası önünde nöbet tutuyor hiç düşündünüz mü? Bu kadar görmezden gelmeye gerek yok
  Cevapla
 • Ali 4 hafta önce Şikayet Et
  Lanet olasi pilikler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
 Lille'den Yusuf Yazıcı paylaşımı!