Perinçek'ten 'bildiri' açıklaması: Atlantik kaynaklı olduğu her tarafından akıyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, emekli amirallerin yayınladığı bildiriye ilişkin, "Atlantik kaynaklı olduğu akıyor üzerinden, her tarafından akıyor" dedi.

Perinçek'ten 'bildiri' açıklaması: Atlantik kaynaklı olduğu her tarafından akıyor
Perinçek'ten 'bildiri' açıklaması: Atlantik kaynaklı olduğu her tarafından akıyor
GİRİŞ 05.04.2021 16:31 GÜNCELLEME 05.04.2021 16:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Haber Global ekranlarında yayınlanan 'Müzakere' programına konuk oldu.

Burada emekli amirallerin Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili yayınladığı bildiriyi değerlendiren Perinçek, "Darbe imasının bir kıymeti yok. Darbe yapacak bir güçleri de yok. Amerika'nın dönemi geçti artık. Anayasamızın 26. maddesine göre herkes tek başına veya toplu olarak görüşlerini açıklayabilir" dedi.

Aydınlık gazetesinin aktardığına göre "Çok sorumsuz, gerçeklere dayanmayan, ciddiyetsiz ve Türk subayına yakışmayan, ihanet eden bir bildiri" ifadesini kullanan Perinçek, "Bu bildirinin Atlantik kaynaklı olduğu akıyor üzerinden, her tarafından akıyor. Mehmetçik bugün PKK'yla savaşıyor. Bildiride terörle mücadele ile ilgili bir cümle yok. Dolaylı olarak o bildiri PKK'yla da aynı cephede" diye konuştu. Perinçek, şunları kaydetti:

"Bu sorumsuz bildiriye sorumsuz cevaplar vermemek lazım. Bildirinin iç cephede karışıklık yarattığını, Türkiye'nin duyarlılıklarıyla buluşmadığını saptamamız lazım. Ama bunun üzerine iyice alevlendiren sözlerle gitmemek lazım."

YORUMLAR 1
  • cihan alkan 3 yıl önce Şikayet Et
    Herkesin her türlü darbe ve muhtıra girişime karşı dik durması gerekir. Hukuksal olarak suç işleyenler zaten cezasını alır. Muhtıra girişiminde olanlar gerçekten dürüst olsalardı herkesin kamuoyu karşısında gündüz yapmaları lazım gerekirdi. Ayrıca Montrönün 21. maddesinin son kısmının artık değişmesi gerektiği ve bizim kararlarımızın Milletler Cemiyeti Komisyonu tarafından iptal edilememesi gerektiğinin artık herkes tarafından bilinmesi lazım.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cüneyt Özdemir’den 'yalan muhalefeti'ne tepki
Meteoroloji duyurdu: Gök gürültülü sağanak bekleniyor!