Emekli amirallerin skandal bildirisine Danıştay'dan tepki

Danıştay, emekli amirallerin skandal bildirisine tepki göstererek, demokrasiye ve hukuk devletine zarar verdiğini kaydetti.

Emekli amirallerin skandal bildirisine Danıştay'dan tepki
Emekli amirallerin skandal bildirisine Danıştay'dan tepki
GİRİŞ 05.04.2021 16:59 GÜNCELLEME 05.04.2021 17:00
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Danıştay Başkanlığından yapılan açıklamada, devlet organları ile bunların görev ve yetkilerinin neler olduğunun Anayasa ve kanunlarda gösterildiği belirtildi.

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğu, Türk milletinin bu egemenliğini yetkili organları eliyle kullandığı vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hukuk ve demokrasiye aykırı girişimleri çağrıştıran ifade ve üslup ile devlet organlarının egemenlik yetkisine müdahale edilmesi, demokrasiye ve hukuk devletine zarar vermektedir. Yakın geçmişte hukuka ve demokrasiye darbe vurmak isteyenler, bugün yargı mercileri önünde hukuka uygun şekilde yargılanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal kurum ve değerlerine, temel hak ve özgürlüklere yönelik bu tür girişimlere karşı, yargı kurumları hukukun üstünlüğünün ve demokratik değerlerin korunması yönünde üzerine düşeni, yargı yetkisini kullandığı millet adına yasalara uygun olarak yerine getirmeye devam edecektir."

Ahmet Hakan: Aksi halde ne olur sayın amiraller?

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Mert hty 3 yıl önce Şikayet Et
    bu apaçık kazan kaldırmak tır, size soruyorum kazan kaldıran in baş kaldiran a ne olur
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump son ankette fırtına gibi
Türkiye karşıtı ABD'li senatör Menendez, rüşvet almakla suçlu bulundu!