Devlet Bahçeli: İstikamet çizen bir Türkiye var!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Türk dış politikasına atıfta bulunarak, "Ön alan, öncü olan, sesini yükselten, istikamet çizen bir Türkiye gerçeği var. Başkalarının ağzına bakmıyoruz." açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 15.06.2021 10:40 GÜNCELLEME 15.06.2021 12:07
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Etkili dış politika gayemiz ve gayretimizdir.

Türkiye savaş mağlubu bir ülke olarak görülemeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti milli mücadelenin onur taşıdır. Bunu kirletmeye hiçbir iç ve dış mihrakın gücü yetmeyecektir.

Ön alan, öncü olan, sesini yükselten, istikamet çizen bir Türkiye gerçeği var. Başkalarının ağzına bakmıyoruz. Ne kalıcı dost ne de sürekli dostluklar vardır.

Cumhur ittifakı Türkiye'nin milli varlığına sahip çıkmıştır.              

Kurulacak küresel ilişkiler gerçek güç ile ilişkili olmalıdır. Türkiye başkalarının yazdığı senaryoda figüran olmayacaktır."

Bu vatanı birkaç hainin hesabına kurban etmeyeceğiz.

NATO LİDERLER ZİRVESİ

Zirve NATO'nun 2030 stratejisi hakkında ipucu verdi. 

ABD ile kalın buzların çözülmesi en samimi dileğimdir. Biden'ın açıklamaları somut bir biçimde ortaya çıkmış değildir. Teröristlerle iş tutup stratejik ortaklıktan söz ediyorlar.

NATO bugüne kadar Türkiye'nin hangi güvenlik ihtiyacına cevap vermiştir. Türkiye NATO misyonlarına destek olan ilk beş ülke arasındadır. 

Türkiye NATO'nun eşit bir müttefikidir.

ABD yönetimi Türkiye'ye çifte standart uyguluyor. F-35'leri gasp ederken aklınız neredeydi? 

Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerimizden rahatsız oluyorlarmış. Varsın olsunlar, onların rahatsız olması bizim için düğün dernektir.

Türkiye'nin her konuda tavrı ve hassasiyetleri aktarılmıştır. Biz devletimizin yanında ve alınan kararların arkasındayız.

En büyük gücümüz inancımızdır.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

İttifakımız alayının boyunun ölçüsünü sandıkta alacak. Erken seçim hevesi beyhude bir hevestir. Seçimler 2023 yılının haziran ayında yapılacaktır. Parlamenter sistem söylemlerinin içi tamamen boştur.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • kiy 3 ay önce Şikayet Et
  keşke 24 nisanda da bu adamlara koz vermeseydik. yıllardır geçmeyen tasarıyı geçirdiler
  Cevapla
 • Patriot Dayı 3 ay önce Şikayet Et
  Toplumun en küçük birimi aile ve onun kendine göre ihtiyaçları ve öncelikleri vardır. Dışarıdan birisi onları bilemez ve bilse bile önceliği belirleyemez. Belirlerse o aile dagilir zaten. Devlet de böyle. Başkalarının isteğine ve önceliğine göre devlet yonetilmez. Çok şükür Türkiye kendi önceliğini ve bekası adına yapılması gerekenleri belirliyor artık. Sancı var ama inşallah daha da iyi olacak. Millet olarak disariya karşı kenetlenirsek iş bitmiştir. Merhum M.Akif in dediği gibi tefrika girmezse bir topluma, o topluma hiçbirşey olmaz. Milletçe şuurlu ve bilinçli olmalıyız. İçte daha iyi olma adına birbirimize yapıcı anlamda eleştiri evet olmalı, ama dışa karşı tek yürek olmak gerek.
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 3 ay önce Şikayet Et
  Türkiye düşmanlarına diyor ki; istikamet karacaahmet !..
  Cevapla
 • Ali Ergül 3 ay önce Şikayet Et
  Devlet Bahçeli tam bir devlet adamı gerçekten beyfendi milliyetçi ve vatansever bir Lider. Ak partili olmama rağmen Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanımızın arkasında bu dik duruşunu görünce çoğu içinizdekilere kızgınlığım artıyor. Dik durun eğilmeyin.
  Cevapla
 • bozkurt 28 3 ay önce Şikayet Et
  utaniyorum adli yorumcu siz ezik turkiye istiyoraunuz bizde asil turk milleti olarak batidan emir alan devsirmelerden utaniyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bildiri yayımladılar! Türkiye'den 9 AB üyesi ülkeye sert tepki
İngiltere'den son dakika Türkiye kararı