Gelecek Partili Temurci'den skandal silah saçmalığı! AK Parti'den jet açıklama

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, darbe girişiminde sokağa çıkan vatandaşların direnişi ile ilgili skandal ifadeler kullandı. Temurci kaybolan silahlarla ilgili de

GİRİŞ 14.07.2021 14:16 GÜNCELLEME 14.07.2021 14:16
Bu Habere 177 Yorum Yapılmış

Vatanı uğruna sokağa çıkıp darbecilere göğsünü siper eden kahramanları da diline dolayan Gelecek Partili Temurci, 15 Temmuz destanını itibarsızlaştırma çabasına girdi. Temurci ayrıca ‘iç savaş için silah dağıtıldı’ iftirasını gerçekmiş gibi algı oluşturacak şekilde gündeme taşıdı. Skandal sonrası AK Parti'den çok sert tepki geldi.

MİLYONLARIN DİRENİŞİNİ 'KANDIRILMAK' OLARAK NİTELENDİRDİ

15 Temmuz'da AK Parti İl Başkanı olarak görev yapan Selim Temurci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında darbecilere karşı sokağa çıkarken, AK Parti'deki görevi sonlandırıldıktan sonra ve Gelecek Partisi'ne geçerek darbecilerin ağzıyla konuşmaya başladı.

Temurci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Sokağa çıkın' çağrısıyla birlikte milyonlarca insanın darbeye karşı direnişini 'Kandırılmak' olarak nitelendirdi. 

Temurci, ‘iç savaş için silah dağıtıldı’ iftirasını gerçekmiş gibi algı oluşturacak şekilde tekrarladı.

MAHİR ÜNAL: İYİ NİYETLİ AÇIKLAMALAR DEĞİL

Hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016 gecesinde devlete ait silahların ortadan kaybolduğu iddia edilmişti. Muhalefetin bu konu hakkındaki iddialarına AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal yanıt verdi. Ünal, kayıp silahlar konusunun gündeme getirilmesinin 15 Temmuz'u itibarsızlaştıran argümanlar içerdiğini söyledi. Ünal, "Bunları iyi niyetli açıklamalar olarak görmek mümkün değil." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN ÇAĞRISI SONRASI MİLYONLARCA VATANSEVER SOKAĞA İNDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 00.24'te CNN Türk kanalına bağlandı. Görüntülü telefon aramasıyla bağlantıda Erdoğan "Bu gelişme gerçekten Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içindeki bir azınlığın, ne yazık ki kalkışma hareketidir ve bu malum yapıya ait paralel yapılanmanın teşvik ettiği üst akıl olarak onların kullandığı bir harekettir." dedi.

Milleti, darbecilere karşı durmak üzere meydanlara çağıran Erdoğan'ın bu çağrısı karşılık buldu ve milyonlarca vatansever sokaklarda tank ve silahların önüne siper oldu.

15 TEMMUZ GAZİLERİ KONUŞTU

15 Temmuz Gazisi Can Cumhurcu: Direnişin ve dirilişin başladığı Çengelköy'e hoş geldiniz. Yaşadığımız olayın üzerinden tam 5 yıl geçti. Biz hala o duygularla burada yaşamaya devam ediyoruz. Biz o gece Çengelköy Mahallesi olarak güzel bir duruş sergiledik. FETÖ terör örgütünün hain planın önce biz burada çökerttik. Kuleli Askeri Lisesi'ni bir karargah olarak kullanmak istediler biz de burada bir tampon bölge oluşturarak onların köprüyle aralarında set oluşturduk. Buradan köprüye gidemediler..

Kalbinin 2 santim altında kurşunla yaşayan 15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı!Kalbinin 2 santim altında kurşunla yaşayan 15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı!

"ÖLDÜRMEK İÇİN ÇIKMIŞLARDI"

Eğer onlar Çengelköy'i aşıp 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ulaşsalardı şu anda köprüde 35 olan şehit sayımız belki 350 bile olabilirdi. Onların gözleri dönmüştü ve sahaya sadece öldürmek için çıkmışlardı. Böyle bir durum ile karşı karşıyaydık. O gece vatan için millet için ezan ve bayrak için sokağa çıkan herkes şehit adayıdır ve benim gözümde gazidir.

"ŞİMDİ OLSA GİDİP ÖLÜRÜZ"

Gazi Hanifi Bayram: 5 yıl geçti tabii ki unutulmuyor. Dün gibi geliyor bize. Yaşadığımız şey tüyler ürpertti. Türk askeri kendi vatandaşına sıkamaz kurşun dedik seslendik maalesef öyle değilmiş. Bize çok şey yaşattılar. İnşallah bundan sonra böyle bir şey olmayacak. Dünyada hiçbir ülkenin sınırı kanla çizilmemiş. Dedelerimiz bu şekilde bıraktılar. Biz de elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Şimdi de olsa şimdi de gideriz ölürüz.

.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 177
 • bidost 1 yıl önce Şikayet Et
  Fetö nun kölesi olmuş zihni bozuk şuursuzlar, milleti anlayacak akıl yok ki sizde, aklınız kirada, hainsiniz, münafıksınız, merdudsunuz.
  Cevapla
 • Yılmaz alp 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar fetöcü olmasaydı zaten ak parti den ayrılmazlar dı.şimdi iç yüzlerini kusuyorlar.
  Cevapla
 • Mehmet Çolak 1 yıl önce Şikayet Et
  Soyleyecek çok şey var ama susuyorum. Suskunluğumdan anlayın söylemek istediklerimi
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok anladım. Keşke bir şey yazmasaydın o zaman daha çok anlardım.
  Cevapla
 • Göktürk 1 yıl önce Şikayet Et
  Suskunluktan bir şey anlaşılmaz. Susan bitaraftır. Bitaraf olan bertaraf olur.
  Cevapla
 • Mehmet Çolak 1 yıl önce Şikayet Et
  Soyleyecek çok şey var ama susuyorum. Suskunluğumdan anlayın söylemek istediklerimi
  Cevapla
 • Cengiz Han 1 yıl önce Şikayet Et
  İpleri pensilvanya ya bağlı. Çoban ne derse köpek onu yapar. Bunlarda emirleri yerine getiriyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: AFAD ve valiliklerden peş peşe uyarılar! İstanbul da dahil kar geliyor...
İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine müjde: Ücretsiz yemek verilecek