Kalbinin 2 santim altında kurşunla yaşayan 15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı!

15 Temmuz hain darbe girişiminde kalbinin iki santimetre altına isabet eden kurşunla gazi olan Musa İlhan Afet Koordinasyon Merkezi bahçesinde darbeci askerlerle olan mücadelesini ve o gece yaşadıklarını anlattı..

Kalbinin 2 santim altında kurşunla yaşayan 15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı!
Kalbinin 2 santim altında kurşunla yaşayan 15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı!
GİRİŞ 14.07.2021 10:25 GÜNCELLEME 14.07.2021 12:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

15 Temmuz hain darbe girişiminde kalbinin iki santimetre altına isabet eden kurşunla gazi olan Musa İlhan, “Bu kurşun benim ahirete götüreceğim nişanem. 251 tane şehidi çok kıskanıyoruz. Keşke Peygamberimizin (Sallallahü aleyhi ve sellem) ordusuna giren o şehitlerden olsaydık” dedi.
 
ORADAKİ ASKERLERİ DERDEST ETTİK 

İlk olarak İBB Lojistik Destek Merkezi’ne gittiğini ifade eden İlhan, “Lojistik Destek Merkezi’nden geçerken 2 kamyonet askerler içeri giriyordu. Çok doğal bir şekilde yanlarına gittim. Hayırdır diye sordum. Sıkıyönetimin ilan edildiğini söyledi. Sıkıyönetimin ne olduğunu biz bilmiyoruz. Askerle dalga geçercesine ‘Hangi sıkıyönetimden bahsediyorsun’ dedim. ‘Evine git’ diyerek itekledi. Orada bir arbede yaşandı. Yarım saat, 45 dakika sürdü. Hain içeride olunca kapı kilit tutmazmış. Oradaki askerleri derdest ettik. Onları oradan çıkardık. Eğer bir kahramanlık yaptıysak Lojistik Destek Merkezi’nde yaptık ama orada silah patlamadı. Askerin silahını almamız, şarjörü almamız Lojistik Destek Merkezi’nde oldu” dedi. 

15 Temmuz Şehidinin babası: Zerre kadar üzülmüyorum15 Temmuz Şehidinin babası: Zerre kadar üzülmüyorum


TAKLA ATTIĞIMI HATIRLIYORUM 

AKOM’a girdikten sonra yaşananları aktaran İlhan, “AKOM’a girdiğimde makineli tüfekle müthiş bir silah sesi vardı. Böyle bir şey beklemiyorduk. Hangi Türk askeri kendi vatandaşına silah sıkar. Kaçar gibi oldum. Ayağımdan terliğim düştü. Daha sonra müthiş bir refleksle hareket ettik. ‘Gelme sizi vururum’ diyordu. ‘Ben geleceğim. Burası bizim iş yerimiz’ dedim. Her kişi kendi kapısının önünü süpürürse mahalle temiz olur diye düşündük. ‘Gelirsen seni vururum’ dedi. ‘Geliyorum. Vuracaksan vur’ dedim. O da beni kırmadı, vurdu. Kurşun ağır bir şey. Takla attığımı hatırlıyorum” diye konuştu. 
 
"UYANDIĞINDA CUMHURBAŞKANIMIZ YAŞIYOR MU DİYE SORMUŞUM"

Darbeci hainlerin kurşunuyla vurulduğu andan söz eden İlhan, “Düştüğümde sürekli kelime-i şehadet getirdiğimi arkadaşlar söyledi. Arkadaşların tişörtümün tersiyle bana tampon yaptığını, aynı zamanda omzunda siper yaptığını hissediyorum. Bundan sonrasını hatırlamıyorum. 4 günlük yoğun bakım süreci olmuş. Uyandığımda ilk olarak Cumhurbaşkanımız yaşıyor mu diye sormuşum. Hemşire arkadaşımız yaşadığını ve televizyonda konuştuğunu söyledi. İnsan yoğun bakımdayken bile bazen mutlu olabiliyor. Yoğun bakımlar hastanelerin bodrum katlarında ve soğuktur. Cumhurbaşkanımızın yaşaması yoğun bakımda beni mesut ve bahtiyar etti” şeklinde konuştu. 

KURŞUN KALBİNİN 2 SANTİMETRE ALTINDA

Darbe girişiminin üstünden 5 yıl geçtiğini hatırlatan İlhan, “Kurşun kalbimin iki santimetre altında. G-3 mermisi. 3,5 cm boyunda. Kurşunla yaşıyoruz. Rabbim gaziliğin ecrini, ahirette gururunu bu dünyada yaşamayı nasip etsin. Kurşunla yaşamak bazen zor oluyor. Hareket kısıtlılığı, X-Ray’lerden geçişler sıkıntı oluyor. Onun dışında sağlığımda sıkıntı yok. Bu kurşun her sızladığında okyanus ötesindeki şarlatanın ne kadar hain, ne kadar karaktersiz, ne kadar namussuz bir insan olduğunu her defasına anımsıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Elmas: '15 Temmuz bir direniş destanıdır'Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Elmas: "15 Temmuz bir direniş destanıdır"


251 ŞEHİDİ ÇOK KISKANIYORUZ

Kalbinin 2 santimetre altında bulunan kurşunla ilgili, “Bu benim ahirete götüreceğim nişanem” diyen İlhan, “İnşallah bu kurşun bizim ahirette nişanemiz olur. Sırat Köprüsü’nde bir nebze de olsa yardımcımız olur diye düşünüyorum. 251 tane şehidi çok kıskanıyoruz. Keşke peygamberimizin ordusuna giren o şehitlerden olsaydık. Rabbim inşallah onlarla ahirette de haşır neşir olmayı nasip eder” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 6
 • Ertuğrul 1 yıl önce Şikayet Et
  Senin gibi imanlı müslüman nesiller nasib etsin Cenabı-ı Allah. İman insanı insan eder belki insanı Sultan eder. Sultan olmuşsun kardeşim Sultan.
  Cevapla
 • FANİ YOLCU 1 yıl önce Şikayet Et
  HAY maşaAllah BarekAllah sana... Allah cc bütün gazi ve şehitlerimizden razı olsun inşaAllah amiiiin aminn amiiiin
  Cevapla
 • Fatih ülken 1 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah sana ve senin gibilerine, ne yaptın gardaş? Allah sana ve soyunun ömrüne bereket versin, sağlık versin,
  Cevapla
 • KURTDERE 1 yıl önce Şikayet Et
  MİNNETTARIZ sizlere ALLAH RAZI OLSUN
  Cevapla
 • VATANSEVER 1 yıl önce Şikayet Et
  15 Temmuz gecesi Vatanı, Ezanı ve Bayrağı için canını feda eden Tüm Şehitlerimize ALLAH'tan Rahmet,Gazilerimize de sağlıklı ve sıhhatli uzun ömürler diliyorum. 15 TEMMUZ'U UNUTMA ve UNUTTURMA.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hainlerin 'Beştepe' planı deşifre oldu! Kod adı: Pars!
Son dakika... Dikkat: Çok sayıda ilde bekleniyor! Kar ve sağanak şiddetli geliyor...