İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Bize sordunuz mu!

İP'li Cihan Paçacı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'son dönemde sürekli tekil konuştuğunu' belirtti. Kılıçdaroğlu'nun vaatlerine değinen Paçacı, "Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?" ifadesini kullandı.

İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Bize sordunuz mu!
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Bize sordunuz mu!
GİRİŞ 07.09.2021 10:25 GÜNCELLEME 07.09.2021 19:04
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

CHP ve İYİ Parti arasında ittifak konusunda sürtüşmeler her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor.

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, 'Tekil dağınıklık' başlığıyla yayımlanan yazısında Millet İttifakı bileşenleri arasındaki bütünlüğün dağıldığı, meselenin adaylık tartışması üzerinde dağınıklığa dönüştüğü görüşünü dile getirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun öğrencilerle ilgili vaatlerine değinen Sarıkaya, "Anlaşılan o ki bu politik dil ortaklar arasında alınmaya yol açmaya başlamış. Aktarıldığına göre partilerin kurmay kadroları bu söylemden duydukları rahatsızlığı birbirlerine de iletmiş" diye yazdı.

Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu'ndan karşılıklı hamlelerKılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu'ndan karşılıklı hamleler

'BİZE SORDUNUZ MU?'

Sarıkaya, dün görüştüğü İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın da "Kemal Bey (Kılıçdaroğlu) son dönem sürekli tekil konuşuyor" dediğini aktardı. Buna göre Paçacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Bu vaatler bizim açımızdan da olmaz şeyler, karşı çıktığımız durumlar değil. Ama biz ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?

Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYİ Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı…"
 

YORUMLAR 121
 • Balik 1 yıl önce Şikayet Et
  Çakma ülkücüler ip. chp .yi yönetenlerin oyuncağı oldunuz. Kalemsör silahsör bunlarda siyasetsörler.
  Cevapla
 • Yavuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya kızmayın çocuğa ben dedım söyleme diye..
  Cevapla
 • kadir.19 1 yıl önce Şikayet Et
  sizi takan varmı
  Cevapla
 • Hhhhkkkkllll 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahu sahibiniz öyle istiyor. Sizin buna hayır deme şansınız yok. Çünkü bu kemalin lafı değil. O kendi başına konuşacak yada fikir söyleyebilecek olsa aday olur zaten. Ama ipotekli kişiliğiniz size ve ortaklaraınıza özgürlük vermez.
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc. İslam ve Millet düşmanlarına iktidar yüzü göstermesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Finlandiya'dan 'Kur'an-ı Kerim' kararı
Altay tankında son dakika gelişmesi: Kritik parçanın alınacağı ülke belli oldu