Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Millet iradesine meydan okuma alçaklığıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir" sözleriyle tepki gösterdi.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Millet iradesine meydan okuma alçaklığıdır
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Millet iradesine meydan okuma alçaklığıdır
GİRİŞ 21.09.2021 17:23 GÜNCELLEME 21.09.2021 17:32
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP açıklamalarına tepki gösterdi.

"CHP YÖNETİMİ MİLLİ GÜVENLİK TEHDİDİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR"

Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi; söylem, eylem ve emelleri itibariyle Türkiye’nin karşısına geçmiş, hatta siyasi mihrak ve militan haline gelerek milli güvenlik tehdidine dönüşmüştür.

Aziz Atatürk’ün kurduğu parti meşum ellerin denetimine girerek kökünden ve kimliğinden tehlikeli ölçülerde kopmuş, nihayetinde başkalaşıp melezleşerek siyasi merkezini ve ahlaki metabolizmasını kaybetmiştir.

"CHP, GAYRİ MİLLİ TAVIR, TUTUM, TEKLİF VE TEMENNİDEN VAHİM BİR NOKTAYA DAYANMIŞTIR"

Küresel merkezkaç güçlerin tesir ve telkiniyle yörüngesinden kayan CHP, geçmişiyle çatışan, milli gerçeklerle çelişen bir duruma savrulmuştur.

Bir diğer ifadeyle, CHP yönetiminin gayri milli tavır, tutum, teklif ve temennileri vahim bir noktaya dayanmış, tamiri ve telafisi neredeyse imkânsız bir çizgiye kapılanmıştır.

"MİLLET İRADESİNE MEYDAN OKUMA ALÇAKLIĞIDIR"

Maalesef CHP’nin hal-i pürmelali dağınık, dengesiz, düzeysiz ve içler acısıdır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bay Kemal ve İttifakları” belgeselinin ilk bölümünde “Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz” sözleri, temelsiz Sezai’nin de bu çürük sözlere cevaben “demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır” mesajı kimin kimlerle beraber olduğunun itirafı ve ispatı niteliğindedir.

Kılıçdaroğlu, olmayan bir sorunu varmış gibi sunarak HDP’yle sürdürdüğü yasak ilişkiyi ve ahlaksız ortaklığı resmileştirme, kaldı ki meşrulaştırma arayışına girmiştir.

CHP ile HDP arasındaki danışıklı dövüş irtibatlar, kamuoyunu sinsi bir plan dahilinde ikna çabaları ve bu sürece İP’in kurnazca ve gözcü sıfatıyla dahil olma hevesi uyanık şuur sahibi hiçbir insanımızın dikkatinden kaçmamıştır.

Karşımızdaki bu rezalet ve melanet su katılmamış bir ihanet ve millet iradesine meydan okuma alçaklığıdır.

"MUĞLAK İFADELER YOK HÜKMÜNDEDİR"

HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir.

CHP yönetimi siyasi ikbal ve istikbalinin çürük şifrelerini Kandil mağaralarının pespaye karanlığında bulmak üzere harekete geçmiştir.

Kılıçdaroğlu’nun aracılar vasıtasıyla PKK’yla temas kurup kurmadığını, geçtiğimiz ayın son günlerinde Irak’ın kuzeyine giden CHP heyetinin PKK’lılarla görüşüp görüşmediğini yalana ve saptırmaya tevessül etmeden açıklığa kavuşturması ertelenemez zorunluluktur.

Muğlak ifadeler, müphem teviller, kaçak güreşmeler, suya sabuna dokunmayan açıklamalar milletimiz nezdinde değersizdir, yok hükmündedir.
HDP, meşru bir organ değil, terör örgütü PKK’nın mazbata almış maskeli halidir.
Bu yalın gerçeği bilmemek, görmemek, afişe etmemek hem ayıplı bir siyaset örneği, hem de bölücü hedeflere siperlik yapan, terörist niyetlere müsamahalı ve muhabbetle bakan terörseviciliktir.

"TÜRKİYE'DE KÜRT SORUNU DİYE BİR SORUN YOKTUR"

Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir.

CHP ile HDP, yedek kulübesinde ısındırılan İP ile birlikte küresel emperyalizmin dümen suyuna girmişler, bayatlamış bir senaryo kapsamında Kandil’den İmralı’ya kadar adı konulmamış bir müzakere köprüsü kurmuşlardır. Kılıçdaroğlu’nun iradesi rehin alınmış, vicdanı haczedilmiştir.

CHP yönetimi, Türkiye üzerinde hesapları olan zalimlerin gözüne girmek, dikkatlerini çekmek, onların hain desteklerini alabilmek için İblisle bile ortaklığa hazır bir kıvama gelmiştir.

Bu sırada, Kemal Kılıçdaroğlu’nun dış politika başdanışmanının mavi vatanla ilgili soysuz düşünceleri, partisinin de bu düşüncelere hüsranla iştirak etmesi CHP zihniyetine hakim olan alçalmanın kahredici boyutlara ulaştığını tescil etmiştir.

"CHP, VATANIN HER RENGİNE, HER DEĞERİNE, BİZATİHİ VATANIN KENDİSİNE KARŞIDIR"

Deniz yetki alanlarının tespiti yapılarak muhafaza edilmesi, bu kapsamda doğal kaynaklardan tüm canlı ve cansız ekonomik varlıklara kadar sahip çıkılması mavi vatanın esasıdır.

CHP, vatanın her rengine, her değerine, bizatihi vatanının kendisine karşıdır.
Büyükelçilik yapmış, halen milletvekilliği görevini de ifa eden söz konusu başdanışman, tıpkı megali idea hayali peşinde koşan herhangi bir Yunan milletvekilini aratmayan bir şeref kaybının içine gömülmüştür.

Sevr Anlaşmasını imzalayanlardan birisi olan Reşat Halis’in bugünkü temsilcisi, bu zamanki ismi CHP’li Ünal Çeviköz’dür.

CHP, Türkiye’nin egemenlik haklarını, tarih çıkarlarını sömürgecilerin bakış açısıyla ele alan bir çarpıklığın, bir hezeyanın pençesindedir.

"MHP, VATAN VE MİLLET KARŞITLARINA SONUNA KADAR DİRENECEKTİR"

Türkiye’yi yayılmacılıkla suçlayan, dış politikayı agresif ve askeri olarak mimleyen işbirlikçi bir şahsın TBMM’de nasıl görev yaptığı öncelikle CHP’nin sorunu, milletimizin de ana sorusudur. Damarlarında haçlı kanı dolaşan bu başdanışmanı vatansever ve milletsever CHP’lilerin vicdanına havale etmek de bizim için başlıca sorumluluktur. CHP’ye nüfuz etmiş vatansızlara bu aziz vatanı dar etmek cumhurun namus ve haysiyet meselesidir. Nitekim bu meselenin halli Türkiye’nin ve Türk milletinin var oluş yok oluş mücadelesinin canevi, kilit taşıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye düşmanlarının siyaset ayağına, kiralık işbirlikçilerine, demokrasi fanusuna saklanmış vatan ve millet karşıtlarına sonuna kadar direnecek, kurulmuş tuzakları bozarak milli istiklal ve istikbal haklarını fedakârca savunacaktır.

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 32
 • turan şengül 2 hafta önce Şikayet Et
  devletimiz vatan hainlerine demir yumruğunu ne zaman gösterecektir bu ülke çok ucuz ve basit değildir lütfen devletimizin demir yumruğunu göstermelidir hiç kimse bu ülkenin havasını alıp suyunu içerek bu ülkeye hiç bir zaman olumsuz laflar edememesi gerekiyor bu ülkenin parçalanması ve aleyhinde olanlar kim olurlarsa olsunlar yok edilmelidirler
  Cevapla
 • Rasim 1 ay önce Şikayet Et
  Ah be sayın bahçeli birde aynaya bakma alışkanlığı olsa güzel olur dimi nedersınız
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Hasip kaplanla el sıkışıp iyi dostluğu olan Bahçeliydi
  Cevapla
 • Behlüldane 1 ay önce Şikayet Et
  Aynaya bakın HDPPK ile kim kimlerle kolkola olduğunu Pensilvanya hırsız şarlatanın kasetçisini göreceksiniz
  Cevapla
 • Sahipkıran 1 ay önce Şikayet Et
  Varol reis...
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  CHP içinde "sınırımızda laik PYD olsun" diyenler var mııı?? VARRR. Kılıçdaroğlu tarafından PYD (PKK) bölgelerini savunan cocuklar" havasında görülüyor muu?? GÖRÜLÜYÜRR..İşte yeni CHP ve bu kumaşdan bu ceker çıkıyorrr...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın masasındaki son anket! Muhalefetin planı deşifre oldu
Kadınlar sordu, Başkan Erdoğan yanıtladı! Önemli mesajlar