Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: Benzer sıkıntılar yaşanabilir

Son dakika haberi: İngiltere'de tedarik krizi yaşandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zaman geçtikçe buna benzer sıkıntıların diğer ülkelerde de yaşanması kuvvetle muhtemeldir" dedi.

GİRİŞ 02.10.2021 19:38 GÜNCELLEME 02.10.2021 20:55
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Köksal Kuş ve beraberindeki heyeti, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde kabul etti.

Konuşmasına, "Uluslararası Demokratlar Birliği çatısı altında yurt dışındaki vatandaşlarımıza hizmet gayesiyle koşan, koşturan, çaba harcayan tüm kardeşlerimi selamlıyor, fedakarlıkları için kendilerine teşekkür ediyorum" diyerek başlayan Erdoğan, bugün daha çok konuklarını dinlemek ve meselelerini, sıkıntılarını karşılıklı değerlendirmek arzusunda olduğunu söyledi.

Ancak buna geçmeden önce kritik bazı hususlara değinmek istediğini dile getiren Erdoğan, "İnsanlık olarak son 1,5 yıldır tüm hayatımızı koronavirüs salgını gerçeğini göz önünde bulundurarak idame ettiriyoruz. Aralarında dostlarımızın, sevdiklerimizin, akrabalarımızın da olduğu pek çok insanın hayatına mal olan bu salgın hamdolsun aşının yaygınlaşmasıyla birlikte yavaş yavaş etkisini kaybediyor." diye konuştu.

"BENZER SIKINTILAR DİĞER ÜLKELERDE DE YAŞANABİLİR"

Eğitimden ticarete, siyasetten diplomasiye kadar hemen her alanda hayatın eski ritmine döndüğünün görüldüğünü aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

"Normalleşme ile beraber salgının sebep olduğu tahribatlar da gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Son birkaç gündür İngiltere'deki benzin istasyonları ve marketlerden yansıyan manzaralar salgının tedarik zincirlerinde yol açtığı kırılmanın örneklerinden sadece biridir. Zaman geçtikçe buna benzer sıkıntıların diğer ülkelerde de yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Korona sonrası dönemde ekonomik zorlukların artmasıyla birlikte yabancı karşıtlığı ve İslam düşmanlığı daha da yaygınlaşacaktır. Gerek sizlerin maruz kaldığı baskılar gerek dış misyonlarımıza yapılan şikayetler gerekse nefret suçlarıyla ilgili istatistikler İslam ve Türk düşmanlığının ulaştığı vahim boyutları ortaya koymaktadır. Devletimiz siz vatandaşlarımızın doğrudan huzur, emniyet ve esenliğini tehdit eden bu meseleyi ilgili birimleriyle takip etmeyi elbette sürdürecektir. Dışişleri Bakanlığımız ile Yurt Dışı Türkler Başkanlığımız bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceklerdir."

İngiltere'de kriz! Ordu harekete geçtiİngiltere'de kriz! Ordu harekete geçti

"KÜLTÜREL IRKÇILIK EVRENSEL BİR SORUNDUR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kültürel ırkçılık sadece bizi ve vatandaşlarımızı değil, Avrupa'daki tüm yabancıları, tüm göçmenleri olumsuz etkileyen evrensel bir sorundur." diyerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bizim sivil toplum kuruluşlarımızın inisiyatif alıp, meseleyi sahiplenmesi diğer Müslüman ve göçmen topluluklarıyla olan iş birliği zeminimizi de güçlendirecektir. Uluslararası Demokratlar Birliğinin bu konuyu daha fazla gündemine alarak, çalışmalarını yoğunlaştırmasında bu bakımdan büyük fayda görüyorum. Rabb'im yolumuzu, bahtımızı açık etsin diyor ve şimdi de sizleri dinlemek istiyorum."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 16
 • lütfi 2 yıl önce Şikayet Et
  EYT krizi ne olacak hala çözüm bekliyor.
  Cevapla
 • Dadaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu uid çok sıkıntılı bir dernek, ingiltere kolu PKK’yla Fetö’yle el ele kol kola, muhtemelen diğer Avrupa ülkelerinde de aynıdır
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 2 yıl önce Şikayet Et
  abd-ab derin ve dış yapı ak parti hükümeti gitmeli diyeo dolar yılsonu 10 tl 2022 de 12 tl 2023 de 15 tl yapacaklar devşet yakıtı ve tüm çin mallarını dolarla değilde çin yeni ve aldığı ülkelerin parasıyla alıp borçlanırsak fiatlar şişmez eski yıllarda petrol varili 120 dolarken pompada benzin 5 tl idi petrolün varili 60 tl aldıklarında benzin 4.5 tl olmuştu vatandaşa acıyan yok vatandaşı düşünen yok cari hesap açığı kapansın diye yine pahalı satılmaya devam etti.
  Cevapla
 • Rejop 2 yıl önce Şikayet Et
  Aha Kıtlığa hazır olun!
  Cevapla
 • Cemal 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH rızası için reis artık şu lotoyu totoyu kaldırın sokak ortasında kazı kazan kuyrukları oluştu çocuklar büyüklerin aracılığıyla kazı kazan loto oynuyorlar internet onların kumar reklamlarıyla doldu taştı ilçelere köylere kadar ulaştı yoksullar işsizler çıkar ümidiyle oynuyor kalan son paralarıda bitiyor dünyada en çok kumar oynayan ülkeleri arasına girdik çocuklara garibanlara yazık ALLAH RIZASI İÇİN ARTIK KALDIRIN
  Cevapla
 • Veli 2 yıl önce Şikayet Et
  Tek derdimiz buydu tebrik ederim.
  Cevapla
 • Rasim 2 yıl önce Şikayet Et
  Nasıl kaldırsınlar kumlardan gelen vergi NERDEN geliyor kumar faiz alkol günah oluyor cuma hutbelerinde ama o vergilerden de en fazla diyanet faydalanıyor NERDEN nereye
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kassam Tugayları, İsrail'in Merkava tanklarını böyle imha etti
Dünyanın gözü İngiltere'de! Türkiye gücünü gösterdi: KAAN, HÜRJET, ATAK...