G20 Liderler Zirvesi sonrası Biden'dan açıklama

ABD Başkanı Joe Biden, İtalya'daki G20 liderler Zirvesi sonrası basın toplantısı düzenledi. Biden toplantıya Rusya ve Çin devlet başkanlarının katılmamasından dolayı iklim krizi konusunda büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

GİRİŞ 31.10.2021 22:28 GÜNCELLEME 31.10.2021 23:34
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Joe Biden, basın toplantısında,  İtalya Başbakanı'na teşekkür etti. 

Biden satır başları ile şunları söyledi

Dün, Merkel ve Johnson ile görüştük. İran'la nükleer müzakereler konusunu aldık. Dünya çapında var olan tedarik zinciri konusunu ele aldık. Birçok konuda mutabık kaldık. Bu konuda oylamaya da gideceğiz. 
 

Başkan Erdoğan'dan ABD açıklaması: Bundan sonra heralde böyle devam etmeyecekBaşkan Erdoğan'dan ABD açıklaması: Bundan sonra heralde böyle devam etmeyecek


ABD karbon salınımı ile ilgili dünyanın ilk ticaret anlaşmasını yaptı. İşçilerimizi desteklerken  iklim zirvesini de es geçmemek için.

Daha sonra sorulara cevap veren oy oranının düşmesiyle ilgili Biden şunları söyledi

ABD'nin geri dönüşünü herkes gördü. Burada büyük bir destek gördük. ABD bu gündemin en kritik parçası. Sayılar artar azalır, şu an vasat durumda. Diğer başkanların da başına geldi. Ben sayılara bakmak için gelmedim. Ben iklim krizi ile mücadele edeceğiz, Amerikan işçilerinin durumunu iyileştireceğimi söyledim bunları yapıyorum.

ROMA'DA  İKLİM KRİZİ KONUSUNDA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM

G20 Zirvesinin iklim krizi konusunda en önemli tasarılardan birini hazırladık. Bunun da geçeceğini göreceksiniz. Vergiden, elektrikli cihazlara ve araçlara kadar yatırım yapmak için kaynak ayıracağız. Rusya ve Çin, buraya gelmedikleri için iklim krizi için taahhütte bulunmadılar. Ben hayal kırıklığına uğradım. 
 

Başkan Erdoğan'dan AB ordusu açıklaması! Bu mümkün değilBaşkan Erdoğan'dan AB ordusu açıklaması! Bu mümkün değil


TIR SÜRÜCÜLERİ ÇOK ÇALIŞIP AZ KAZANIYORLAR YENİ İŞE GİREN YOK

Petrolde bir galon fiyatında küçük bir artış çalışan kesimi önemli ölçüde artırıyor. Bazı ülkelerin petrol üretimini artırmamasını anlayamıyorum. ABD'deki önemli sorunlardan biri de özellikle kamyon sürücüsü çalışmaya katılmadı. ABD'de şöförlerin büyük kısmı sendikalı değil ve fazla para kazanamıyorlar. Yaklaşık 60 büyük ekonomist bizim tekliflerimizin uygulanması halinde ekonominin kazanacağı görüşünde. 

Nükleer müzakereler konusunda İran'ın ciddi olup olmadığıyla ilgili, Roma'da meslektaşlarımla görüşmeler yaptık. Biz geçmişte bir araya gelmiş ve değişim yapmamız gerektiğini ele almıştık. Trump'ın aldığı hatalı karaların etkisi altındayız. Ama iran'ın nükleer müzakerelere gelmesinden yanayız.

İran'ın ABD çıkarına yönelik saldırıları ve eylemlerine cevap veriyoruz ve vereceğiz. 

Biz otomobil üreticilerini elektriğe dönüştürmek, elektrikli araçlar, otobüsler, elektrikli ürünleri artırmak için elimizden geleni yapacağız. Biz insanları güneş, rüzgar gibi yenilenebilir enerjiye geçmeleri için teşvikte bulunacağız. İklim yatırımı konusunda 500 milyar dolarlık bir bütçe var. 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 14
 • tiryaki 2 yıl önce Şikayet Et
  iklim krizi amerika ve avrupada üretiliyor bu ülkelerdeki sanyileden üretilem sera gazlari arti geceleri havaya kacak olarak avrupa amerikada bacalardan salinan dumanlarikimse görmüyor gündüzleri sözde filitreden geciyor geceleri filitreler sorulmuyor nedense .
  Cevapla
 • Osmanlı 2 yıl önce Şikayet Et
  İklim krizi ABD atom bombalarını imha edince biter
  Cevapla
 • Tcli 2 yıl önce Şikayet Et
  Doğayı kirleten iklimi bozan sizsiniz pisliğini bize bıraktınız. İklimle ilgili ne kadar anlaşma filan varsa uymayacaksın. Yoluna bakacaksın.
  Cevapla
 • siirtli 2 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim peygamber efendimiz in hatırına sizi hüsrana ugratsın
  Cevapla
 • Gamlı Baykuş 2 yıl önce Şikayet Et
  Amin inşallah...
  Cevapla
 • Akif 2 yıl önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • Fazıl 2 yıl önce Şikayet Et
  Çin Rusya çok ayıp etmiş biden'i hayal kırıklığına uğratmış üzülsek mi acaba bilemedim.
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz uğratmadık, hamdolsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TFF'nin yeni başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu!
Mustafa Sarıgül'den yeni açıklama: Böylesini hiçbir zaman yaşamadım