Beyaz Saray, Erdoğan ile Biden arasındaki zirvesinin detaylarını açıkladı

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden’ın gerçekleştirdikleri görüşmede Suriye, Afganistan, Libya, Doğu Akdeniz ve Güney Kafkasya konularını ele aldığı belirtildi.

Beyaz Saray, Erdoğan ile Biden arasındaki zirvesinin detaylarını açıkladı
Beyaz Saray, Erdoğan ile Biden arasındaki zirvesinin detaylarını açıkladı
GİRİŞ 01.11.2021 00:14 GÜNCELLEME 01.11.2021 00:18
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

G20 Liderler Zirvesi kapsamında İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 1 saat 5 dakika sürdü.

Görüşmeye ilişkin Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada, liderlerin Suriye'deki siyasi süreci, Afganlara insani yardımın ulaştırılmasını, Libya'daki seçimleri, Doğu Akdeniz'deki durumu ve Güney Kafkasya'daki diplomatik çabaları ele aldığı kaydedildi.

"Biden, yapıcı ilişkileri sürdürme, işbirliği alanlarının genişletmesi ve anlaşmazlıkların etkin bir şekilde üstesinden gelme isteğinin altını çizdi" ifadeleri kullanılan açıklamada, Biden’ın Afganistan'daki NATO misyonuna yaklaşık 20 yıldır yaptığı katkılardan dolayı Türkiye'ye memnuniyetini ifade ettiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, Erdoğan ve Biden görüşmesinin pozitif bir atmosferde gerçekleştiği, ikili ilişkiler ve bölgesel konuların ele alındığı kaydedildi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • İlker 2 yıl önce Şikayet Et
    1 saatlik görüşmede Suriye, Afganistan, Libya, Doğu Akdeniz ve Güney Kafkasya'yı görüşmüşler ? abd Türkiye ile görüşmek istememiş. Hem bu bölgelerde yıllarca çözemedikleri mevzuları 1 saattemi çözecekler. Ordan ancak çözümsüzlük çıkmıştır. Şeytanla koyun koyuna girilmez. Çözüm islam birliğini savunanlarla yapılmalıdır. ABD ŞEYTAN ŞEYTAN ! ...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Döner kesen Steinmeier'a eleştiri: Erdoğan'ın bizi ciddiye almaması normal
Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'ndaki aksaklık 40 saattir çözülemedi