Tanju Özcan vazgeçmiyor: Değişik planlarım var

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan sığınmacılarla ilgili ek tedbirler ve kararlar alacaklarını söyleyerek, "Sığınmacılarla ilgili değişik planlarım var.'' açıklamasında bulundu.

Tanju Özcan vazgeçmiyor: Değişik planlarım var
Tanju Özcan vazgeçmiyor: Değişik planlarım var
GİRİŞ 10.01.2022 20:23 GÜNCELLEME 10.01.2022 20:23
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Bolu’da yaşayan sığınmacıların su ücretlerinin dolar üzerinden tarifelendirilmesi ve nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasını içeren karara Bölge İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararının verilmesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sığınmacılarla ilgili yeni açıklama yaptı.

"SIĞINMACILARLA İLGİLİ DEĞİŞİK PLANLARIM VAR"

Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının ardından sürekli düşündüğünü ve yeni kararlar alacağını belirten Özcan, “Sığınmacılarla ilgili mahkeme kararının ardından kara kara düşünüyorum. Geçici sığınmacılar Bolu’yu terk ediyordu. ‘Bu misafirlik fazla uzadı’ derken benim amacım bir mesaj vermekti. Ama mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Doğru bir karar mı, bence değil. Ama ben hukukçu olduğum için bu karara uymak zorundayım. 30 gün içerisinde bu yürütmeyi durdurma kararına uymak zorunda olduğumuz için, bir sonraki meclis toplantısında süre geçeceği için biz kararı hemen uyguladık. Ama içime pek sinmedi. Sığınmacılarla ilgili değişik planlarım var. Onlar Türkiye’den ayrılsınlar diye ek tedbirler ve ek kararlar alacağım. Önümüzdeki günlerde bunu kamuoyu ile paylaşacağım” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR 67
 • sezayi 10 ay önce Şikayet Et
  sığınmacılar düşmanlığını tetikliyor.insan düşmanı.sen belediye başkanısın.ülkenin değil.işini yap.insanlığın vicdanı üzerinden insanlık düşmanlığı çıkartma.pkk=hdp =pyd nin değirmenine kökez suyu taşıma.nasipsiz.
  Cevapla
 • Canan 10 ay önce Şikayet Et
  Malatya yada el atın başkanım
  Cevapla
 • Hatice 10 ay önce Şikayet Et
  Sığınmacıları Gönderin Oyumuz Sizin
  Cevapla
 • sariyerli 10 ay önce Şikayet Et
  Bununda ömrü yetmez o günleri görmeye bence kimler ne dedi hiç biri görömeden göçdüler.
  Cevapla
 • salih gümüş 10 ay önce Şikayet Et
  bakalım ne yumurtlayacak. birde hukukçu. ülkemizin bunların elinden çekmediği kalmadı..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ekrem İmamoğlu, yanağına dokunmaya çalıştığı depremzededen tepki aldı
Sağlık Bakanı açıkladı: Kokteyl virüse yeni önlem!