İnce'den İmamoğlu ve Yavaş'a 'Kılıçdaroğlu' uyarısı: Bana yaptıklarını size de yaparlar

Memleket Partisi Lideri İnce, adaylık için adı geçen Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı uyardı, "Bana yaptıklarını size yapmasınlar" dedi.

İnce'den İmamoğlu ve Yavaş'a 'Kılıçdaroğlu' uyarısı: Bana yaptıklarını size de yaparlar
İnce'den İmamoğlu ve Yavaş'a 'Kılıçdaroğlu' uyarısı: Bana yaptıklarını size de yaparlar
GİRİŞ 14.01.2022 15:07 GÜNCELLEME 14.01.2022 15:34
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanlığı adaylığı için adı geçen belediye başkanlarına "Dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar, haberiniz olsun." uyarısında bulundu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce

Ziyaretlerde bulunmak ve partisinin ilçe binasının açılışına katılmak için Kayseri'ye gelen İnce, bir otelde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partilerin bu yıl hazine yardımı almamaları yönünde bir kampanya başlattıklarını ifade eden İnce, pazartesiden itibaren kampanyayı imzaya açacakları belirterek, bu para ile üniversite öğrencilerine 2 milyon tablet alınmasını istedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in, etkisiz hale getirilen PKK'lı teröristle fotoğraf çektirmesine değinen İnce, hiçbir milletvekilinin teröristle fotoğrafının olmaması gerektiğini kaydetti.

Bir gazetecinin, Millet İttifakı cephesinde cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasının devam ettiğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun isimlerinin geçtiğini aktarıp, bu konudaki değerlendirmesini sorması üzerine İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kendilerini örnek almalarını isteyerek, partisinin cumhurbaşkanı aday adayı olduğunu ifade etti.

Muharrem İnce'den Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a uyarı

İMAMOĞLU VE YAVAŞ'A UYARI: BANA YAPTIKLARINI SİZE YAPMASINLAR

Bütün siyasi partilerin, üyelerinin önüne sandığı koymalarını öneren İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oradan kim çıkarsa, belediye başkanı çıkıyorsa bırak o olsun. Amaç seçimi kazanmak değil mi? Yok 'İstanbul'u veremezmişiz.' İstanbul'u ver Türkiye'yi al kardeşim, alabiliyorsan. 'İstanbul'da belediye meclisinde çoğunluğumuz yok, AK Parti'ye geçer' deniyor, geçsin. Seçim kazanmak istiyor musun sen? 'Kazanırız ama İstanbul Belediyesini kaybederiz, mecliste çoğunluğumuz yok.' Geçsin AK Parti'ye. Al görevden, ata bir kayyum, yapamıyor musun? Ben mi öğreteceğim size, bunları bilmiyor musun? Sizin derdiniz üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi? Önce onu söyleyin. Adı geçen belediye başkanlarına da sesleniyorum, dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar, haberiniz olsun. Bu işin bir tane doğrusu var, kişiye göre siyaset olmaz, ilkeye göre siyaset olur.

İnce: Sandık konulsa Erdoğan yine kazanır

"SANDIK KONULSA YİNE ERDOĞAN ÇIKAR"

Tayyip Erdoğan'ın böyle bir korkusu var mı? Aday yapılmama diye bir korkusu var mı? Yok. Sandık konulsa yine Tayyip Erdoğan çıkar mı? Çıkar. Korkuyla koltuk korunur mu? Koyacaksın sandığı, kim çıkarsa cumhurbaşkanı adayı yapacaksın, bu kadar basit. Koltuklar insanlara mülk değildir. Babadan miras değildir. Ya çıkacaksın aslanlar gibi aday olup kazanacaksın ya da aday olamıyorsan vereceksin koltuğu. Bu kadar basit."

"ARTIK CHP EKMELEDDİN VAKASI YAŞATAMAZ"

Millet İttifakı'nın kendi arasında anlaşamayacağını iddia eden İnce, "Anlaşamayacaklar, yaz buraya. 'Memleket Partisi ne işe yarıyor' dedi bir tanesi yolda gelirken. Bak dedim, bir tane işe yaradı şimdiye kadar. 'Artık CHP bir Ekmeleddin vakası yaşatamaz' dedim. Daha ne yapsın Memleket Partisi. Kuruldu kurulmaz bir işe yaradı. İddialı bir partiyiz. Birinci parti olacak, göreceksiniz. Millet bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtulacak." dedi.

Bir gazetecinin, Kılıçdaroğlu ve ekibinin, kendisinin aday gösterildiği önceki cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettirmeye çalışıp çalışmadıklarını sorması üzerine İnce, "CHP yönetimi 'nasılsa kazanamaz bu, başımızdan da def edelim' deyip sandıklara sahip çıkmadılar. Para harcamadılar. Oy verdiklerinden de şüpheliyim. Kaybetsin diye çalıştılar demiyorum, bu çok iddialı olur. 'Nasılsa kazanamayız, biz günü kurtaralım' dediler. Hatta bir ara ben kampanyayı hızlandırınca korktular, 'eyvah, geliyor galiba bu' diye." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 67
 • İrfan fransadan 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam dertli ve tecrübeli ha ha ha
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 2 yıl önce Şikayet Et
  DENİZ BAYKAL FARKI ? Bosna'yı ziyaret etti soykırım günlerinde...Kardak'ta milli duruş sergiledi....Irak Tezkeresinin geçmemesini isteyenlerdendi....Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin uzun yıllar İsraile kiraya verilmesine karşı cıktı....Emperyalizme karşı duran Muhsin YAZICIOĞLU " yoldan çıkarsan bir perşembe ölür diğer perşemce cenazeni" bulurlar diye şehit edilirken, milli bir ruhla hareket eden Deniz BAYKAL da "kaset skandalı" ile alaşağı edilmek istendi ....AMA HEP MİLLİ BİR DURUŞ SERGİLEDİ...!!??? vee şimdii BİDEN rüzgarını ardına alan “Atatürk’ün partisiyiz” jelatinindeki Yeni CHP ???
  Cevapla
 • Güçlü Türkiye 2 yıl önce Şikayet Et
  Ekmeleddin Beyin ne kötülüğünü gördünüz bu zamana kadar??? Ekmettin Beyde kazanamadı sende kazanamadım sonuç.
  Cevapla
 • Fani 2 yıl önce Şikayet Et
  Hazineden yardım alınması doğru değil. İnsanların parası ile siyaset yapmak doğru değil herkes adaletten konuşuyor. Bu düzenlemeyi kaldırsınlar adaleti görelim.
  Cevapla
 • ismet 2 yıl önce Şikayet Et
  kesinlikle doğru trilyonlar bayrağa meydanlara adam toplamaya gidiyor artık meydan doldurmak 90 lı yıllarda kalması lazım teknoloji çağında meydanlarda aç susuz garip gureba ise girerim umudu hepsi israf işler
  Cevapla
 • Kaya 2 yıl önce Şikayet Et
  Ilginccccc
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hakimler ve Savcılar Kuruluna ait atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Otomobil markaları peş peşe kampanyalarını duyurdu