Fatih Erbakan'dan muhalefet partilerine tepki: Taklitçi zihniyetler!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, "Rahmetli Erbakan Hocanın tabiriyle sizin gidi taklitçi zihniyetler topunuz bir araya gelseniz yine de bu milletin yüzünü güldürebilmeniz mümkün değil." dedi.

Fatih Erbakan'dan muhalefet partilerine tepki: Taklitçi zihniyetler!
Fatih Erbakan'dan muhalefet partilerine tepki: Taklitçi zihniyetler!
GİRİŞ 16.01.2022 19:25 GÜNCELLEME 16.01.2022 19:35
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kilis Öğretmen Evi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen partisinin İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresinde konuştu. 

Muhalefet partilerinin ise ülkeyi mevcut iktidardan daha iyi bir konuma getiremeyeceklerini öne süren Erbakan, şöyle konuştu:

"Yağmurdan kaçarken doluya tutulursak Allah muhafaza buyursun kendi elimizle kendimizi bir 5-10 sene daha cenderenin içine sokmuş oluruz. Peki biz bu iktidarı gönderip yerine şu an her akşam, sabah televizyonlarda parlatılan, cilalanan, havası ve parası çok olan o malum muhalefet partilerini mi getireceğiz? Sakın ha sakın.. Neden? Bir defa bu muhalefet partilerinin siz parlamenter sistemden başka bir şey konuştuklarını görüyor musunuz? Gece parlamenter sistemle yatıyor, sabah parlamenter sistemle kalkıyor. Biz ne diyoruz? Mesele sistem meselesi değil zihniyet meselesi. Rahmetli Erbakan Hocanın tabiriyle sizin gidi taklitçi zihniyetler topunuz bir araya gelseniz, dünyanın en güzel sistemini de getirip koysanız yine de bu milletin yüzünü güldürebilmeniz mümkün değil."

Fatih Erbakan İttifak kararını açıkladı! Net konuştuFatih Erbakan İttifak kararını açıkladı! Net konuştu

"SİZİN BU MİLLETE HAYIR SAĞLAMANIZ MÜMKÜN DEĞİL"

Erbakan, iktidara gelmek isteyen muhalefetin bu ülkeye, millete bir hayır sağlamasının mümkün olmadığını ifade ederek şunları kaydetti:

"Muhalefete soruyoruz? Sizin bu ekonomik sıkıntılarla, Güneydoğu sorunuyla, dış politikayla ilgili herhangi bir somut çözüm öneriniz var mı? Öyle bir şeyimiz yok. Peki şu ülkeyi, milleti, içine girdiği ekonomik buhrandan kurtarmak için bir kaynak paketiniz var mı? Geldiğiniz zaman hangi parayla kaynakla bu milletin yüzünü güldüreceksin? Böyle bir kaynak paketimiz de yok. Daha önce iş başına gelip de bu ülkeyi düze çıkartıp da bir referansınız mı var? Bu da yok. Hatta tam tersine pek çoğunun iş bitirme belgesi değil, iş batırma belgeleri var. Bu iktidarı gönderip de sizi niye iktidara getireceğiz? Al birini vur ötekine. Sizin de bu ülkeye, millete bir hayır sağlamanız mümkün değil. Bu muhalefetin içerisinde 28 Şubat sürecinde tanklara selam duranlar ve başörtülü bir milletvekili Fazilet Partisi'nden meclise girdiğinde bu kadına haddini bildirin diye bağırıp o hanımefendinin meclis genel kurulundan dışarı atılmasını alkışlayan zihniyete sahip olanlar var."

Muhalefetin içinde geçmişte Türkiye'yi bataklığa sürükleyen örnekler ve isimler olduğunu dile getiren Erbakan, iktidara geldiklerinde sanayi, teknoloji, tarım ve hayvancılıkta üreten ve ihraç eden Türkiye'yi hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

Kongrede İl Başkanlığına mevcut başkan Mehmet Reyhanlı seçildi.

Fatih Erbakan'dan muhalefete sert tepki: Tanklara selam duran zihniyetFatih Erbakan'dan muhalefete sert tepki: Tanklara selam duran zihniyet

İslam'ı hedef alan CHP'li Özel'e Fatih Erbakan'dan tepki: 28 Şubat jargonu!İslam'ı hedef alan CHP'li Özel'e Fatih Erbakan'dan tepki: 28 Şubat jargonu!

KAYNAK: AA
YORUMLAR 41
 • İbrahim 7 ay önce Şikayet Et
  Aynen destekliyorum
  Cevapla
 • Muzaffer 7 ay önce Şikayet Et
  Yirmi birinci yuzyilinda yaşadığımızı bilmiyonlar galiba
  Cevapla
 • Muzaffer 7 ay önce Şikayet Et
  İktidarla hareket ediyorlar AÇIK VE NET
  Cevapla
 • Sedat 7 ay önce Şikayet Et
  Milletimizin ümmetin umutlarını yeşertmek için Muhammed Fatih Erbakan geliyor
  Cevapla
 • Alaaddin.yigit 7 ay önce Şikayet Et
  Genç lider Fatih Erbakan gerisi hikaye
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM Genel Sekreteri Guterres'den Rusya'ya uyarı: Bu hamle intihar olur
Araç sahipleri dikkat! Trafikte yeni dönem