CHP'li Bilecik Belediyesi'nden imar vurgunu

CHP'li Bilecik Belediye Başkanı Şahin ve rüşvetten tutuklanan danışmanı Erdağı'nın, kentin en değerli alanları yakınları üzerinden çok ucuza alıp imara açtıkları ve imar vasfını beş kata çıkararak vurgun yaptığı ortaya çıktı.

CHP'li Bilecik Belediyesi'nden imar vurgunu
CHP'li Bilecik Belediyesi'nden imar vurgunu
GİRİŞ 08.02.2022 17:58 GÜNCELLEME 08.02.2022 18:03
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Bilecik Belediye Hizmet binasında 19 Ocak'ta bir müteahhitten 200 Bin dolar rüşvet alırken şok baskınla yakalanan CHP'li Başkan Semih Şahin'in danışmanı Selçuk Erdağı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yaşanan olayın ardından açıklama yapmayan Başkan Şahin'in yönetimindeki belediyenin, müteahhitleri haraca bağladığı ve hatta esnaftan rüşvet olarak karides ve sucuk bile aldığı ortaya çıkmıştı.

Sabah'ta yer alan habere göre; yaşanan skandallar tek tek gözler önüne serilirken milyonluk imar vurgunu da ortaya çıktı. Kentin nefes aldığı, doğa harikası olarak bilinen ve konum itibari ile de çok değerli olan Pelitözü Gölü çevresinin, Başkan Şahin ve danışmanı Erdağı arasında parsel parsel paylaşıldığı anlaşıldı.

YAKINLARININ ÜZERİNE ALDILAR

Çok değerli Pelitözü Gölpark çevresini gözüne kestiren Başkan Semih Şahin ve danışmanı Selçuk Erdağı, bölgeyi imara açmadan önce kritik ve en değerli noktalardaki tarla ve arsaları, kendi aralarında paylaşarak düşük fiyatlarla yakınlarının üzerine satın aldı.

Semih Şahin'in babasına, amcasına ve iki yakın akrabasına yan yana bitişik bir vaziyette aldırdığı onlarca dönümden fazla olan araziyi, çok kısa bir süre içerisinde imar planı değişikliği ile benzinlik alanı olarak ilan etmişti. Böylece, Bursa Karayolu üzerinde kilometrelerce mesafe içerisinde hiçbir benzinlik alanının bulunmadığı o araziler milyonluk fiyatlara yükselmiş oldu.

5 KAT İMARA AÇILDI

Şahin'in danışmanı Selçuk Erdağı ise kendisine aynı bölgeden, bir yanı ormana diğer yanı göle bakan bir bölgeyi seçti. Erdağı kendi oğlu ve belediyede kendisine danışman yaptığı Hasan S.'nin amcası üzerine bitişik nizamda 19 dönüm araziyi 1/2 hisseli olacak şekilde satın aldı.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ
YORUMLAR 10
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede chpkk nin yaptığı herşey mübahtır.
  Cevapla
 • Selim 2 yıl önce Şikayet Et
  Kemal bunlar ne yapmış böyle hadi konuş birde ülkeyi yönetmeye talipsiniz nasıl olacak herşey güzel olacak derken size mi millete mi
  Cevapla
 • Vatansever Adanalı 2 yıl önce Şikayet Et
  CHPKK lılar bu işlerin ustalarıdır; ne yapsınlar ortakları çok olduğundan mecburiyetten bu işlere tevessül ediyorlar; bankamı soysunlar,yol mu kessinler ZAVALLILAR !!!!!!!!!!.
  Cevapla
 • mysti 2 yıl önce Şikayet Et
  darisi diger chp li belediyelerin başına
  Cevapla
 • Son Kral 2 yıl önce Şikayet Et
  Ulan memlekette velilerden bağış olarak alınan A4 fotokopi kağıtlarını nakite çevirip okulun muhtelif ihtiyaçları için kullanılan okul müdürü açığa alınırken belediyelerde akla hayale gelmeyecek usulsüzlük yapanlar neden cezasız kalır? Anlamak mümkün değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den 17 il için sarı kodlu alarm! Hem kuvvetli sağanak hem aşırı sıcak uyarısı
Yunanistan neye hazırlık yapıyor? Neden Demir Kubbe'nin peşine düştü?