İrlanda ve Norveç Dışişleri Bakanları Türkiye'ye geliyor

İrlanda Cumhuriyeti Dışişleri ve Savunma Bakanı Simon Coveney ile Norveç Krallığı Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt, Türkiye'yi ziyaret edecek.

İrlanda ve Norveç Dışişleri Bakanları Türkiye'ye geliyor
İrlanda ve Norveç Dışişleri Bakanları Türkiye'ye geliyor
GİRİŞ 14.06.2022 15:25 GÜNCELLEME 14.06.2022 15:25
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İrlanda Cumhuriyeti Dışişleri ve Savunma Bakanı Simon Coveney ile Norveç Krallığı Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt tarafından 14-16 Haziran 2022 tarihlerinde Hatay ve Ankara'yı içeren bir ziyaret gerçekleştirileceği belirtilerek, "Sayın Bakanımız ziyaret sırasında konuk bakanlarla bir araya gelecektir. Görüşmelerde, Türkiye ile ikili ilişkilerinin yanı sıra, İrlanda ile Norveç’in Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi geçici üyeliği çerçevesinde, Suriye’ye sınır ötesi insani yardım başta olmak üzere güncel bölgesel ve uluslararası konularda fikir teatisinde bulunulması ön görülmektedir" denildi

KAYNAK: DHA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 1
  • Bkt 1 yıl önce Şikayet Et
    Gelin gelin. Avucunuzu yalar gidersiniz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail Cibaliya Mülteci Kampı'nda katliam yaptı: 100'den fazla şehit
Son dakika: Erdoğan duyurdu, Netanyahu'ya kötü haber!