TDP lideri Sarıgül: Parlamento derhal olağanüstü toplantıya çağrılmalı

TDP lideri Sarıgül “NATO toplantısına gitmeden önce hükümetin değil, iktidarın değil, devletimizin elini güçlendirmek için parlamento derhal olağanüstü toplantıya çağrılmalı” dedi.

GİRİŞ 27.06.2022 16:30 GÜNCELLEME 27.06.2022 16:51
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bu hafta yapılacak NATO toplantısı öncesi parlamentoya ‘olağanüstü toplantı’ çağrısı yaptı.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin genel merkez binasında gündeme dair basın toplantısı düzenledi. Sarıgül, Yunanistan’ın başkenti Atina’da Yunanistan Parlamentosu önünde yaptığı basın açıklaması ve sonrasında gelişen olaylar ile NATO toplantısına değindi.

Mustafa Sarıgül: Biz Yunanistan’a barış için gittikMustafa Sarıgül: Biz Yunanistan’a barış için gittik

Sarıgül'e Atina'da saldırı girişimiSarıgül'e Atina'da saldırı girişimi

Sarıgül, Atina'da Türk bayrağı açtıSarıgül, Atina'da Türk bayrağı açtı

“TÜRK BAYRAĞINI YERE DÜŞÜRMEDEN CENNET VATANIMIZA DÖNDÜK”

Yunanistan Başbakanına ve halkına seslenmek amacıyla Atina’ya gittiklerini hatırlatan Sarıgül, Türkiye'nin barışçıl bir ülke olduğunu, Ege Denizi'nin barış denizi olması gerektiğini anlattı. Sarıgül, “Bizim amacımız barıştı ama grubun amacı bayrağımızı ve bizi küçük düşürmekti. Şükürler olsun ki; dik durduk, gururlu ve onurlu olduk, Türk bayrağını yere düşürmeden cennet vatanımıza döndük. Yunanistan Parlamentosunun önünde tarihi bir uyarı görevimizi yaptık. Atina’da söyledim, bugün burada Ankara’da tekrar ediyorum. Biz barışçı bir ülkeyiz. Büyük Atatürk’ün bize gösterdiği hedef barıştır. Gelin Ege’nin iki kıyısındaki iki güzel millet olarak Amerika’nın ve NATO’nun oyununa gelmeyelim. Ege Denizi barış denizi olsun, sevgi denizi olsun, özgürlüklerin denizi olsun” diye konuştu.

TDP LIDERI SARIGÜL’DEN PARLAMENTOYA ‘OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI’ ÇAĞRISI

Yunanistan’ı ve Başbakan Kiryakos Miçotakis'i son bir kez daha uyardığını ifade eden Sarıgül, Amerika'dan dost olunmayacağı vurgusu yaparak, “Ukrayna, NATO’nun ve Amerika’nın oyununa geldi. İçinde bulunduğu durum hepimizi üzmekte. Miçotakis, lütfen altını çiziyorum, Amerika’nın ve NATO’nun oyununa gelme. Amerika sana çok uzak, Türkiye sana çok yakın. Amerika’dan sana dost olmaz. Bu vesileyle parlamentodaki bütün siyasi partilere son uyarımı bugün yapıyorum. Parlamentodaki bütün siyasi partilere, özellikle muhalefet partilerine bugün ülkem adına tarihi bir çağrıda bulunuyorum. Bu hafta NATO toplantıları yapılacak. NATO toplantısına gitmeden önce hükümetin değil, iktidarın değil, devletimizin elini güçlendirmek için parlamento derhal olağanüstü toplantıya çağrılmalı ve hükümete şu konularda yetki verilmeli: 6,5 milyon mültecinin 28 tane NATO üyesi Avrupa Birliği ülkelerine eşit oranda dağıtılması şartıyla hükümete tam yetki verilmesi, iki ülkenin, İsveç’in ve Finlandiya’nın NATO’ya katılması için Türkiye’nin güvenlik kaygılarının giderilmesi. Bu iki konuda hükümete tam yetki verilmeli” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: İHA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 13
 • Yiğido SİVAS 3 ay önce Şikayet Et
  ŞEYTAN ABD nin seçime giden ÜLKEMİZDE tek derdi TAYYİP ERDOĞANI devirmektir bunun için HÜKÜMETİ sıkıştırmak için petrol dolar natoya üyelik Yunan kozu içeride Muhalefete verdiği destek Özdağ Sarıgül 6+1 geniş yelpazenin PARÇALARIDIR sakın ALDANMAYALIM
  Cevapla
 • A can 3 ay önce Şikayet Et
  Her insan sizin gibi ülkesini seven menfaatlerini gözeten değil sınır ötesi ve Libya teskeresine hayır diyen sözde milletvekillerinin bulunduğu mecliste türkiyenin çıkarlarını gözeteceğini sanmak Abese iştikaldir
  Cevapla
 • fatih 3 ay önce Şikayet Et
  buda koçun adamı
  Cevapla
 • mucahit 3 ay önce Şikayet Et
  solculardan bu cumleleri duymayalı baya bi zaman gecti. malum chpkk oldu pkkchp oldu hedepe de onlara yorgan....
  Cevapla
 • usta 3 ay önce Şikayet Et
  Halkın neye bu adama itibar etmediği ortada. hiç mi bu ülkenin başına aklı başında adam gibi bir muhalafet adamı gelmeyecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
NATO'dan MARLIN'e övgü: Dört gözle bekliyoruz!
NATO üyesi 17 ülkeden Rusya'ya gözdağı!