Bahçeli'den 'Devlet Şeref Madalyası' önerisi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, terörle mücadelede feragat ve fedakârlık gösteren asker ve sivil şahsiyetlerle ilgili "Devlet Şeref Madalyası" verilmesi önerisinde bulundu.

Bahçeli'den 'Devlet Şeref Madalyası' önerisi
Bahçeli'den 'Devlet Şeref Madalyası' önerisi
GİRİŞ 17.08.2022 15:13 GÜNCELLEME 17.08.2022 15:15
Bu Habere 99 Yorum Yapılmış

Devlet Bahçeli’nin yayınlamış olduğu açıklama şu şekilde:

Terör sadece ülkemizin değil, tüm insanlığın ortak düşmanı, ortak sorunudur.

Nitekim Türkiye terörden çok çekmiş, bu ağır külfet ve ihanetin çok boyutlu sonuçlarına her alanda maruz kalmıştır.

Terörle huzur, terörle güvenlik, terörle gelecek arasında üçüncü bir seçenek, bir başka çıkış ve çözüm yolu aransa dahi bulunamayacaktır.

Türkiye terörle imrenilecek bir şuurun refakati eşliğinde mücadele etmektedir.

Teröristler tutundukları ve yuvalandıkları her sahadan sökülüp atılmaktadır.

Geldiğimiz bu aşamada terörün beli kırılmış, caniler yurt içinde ve yurt dışında köşeye sıkışmıştır.

Vatan ve millet bekası için şehit olup kara toprağa düşen kahramanlarımız yüreklerimizi kavursa da haklı ve meşru mücadelede en küçük taviz veya tavsama görülmemektedir.

Gazilerimiz ve şehitlerimiz manevi övüncümüz olarak milli gönüllerde bayraklaşmaktadır.

Hepsine şükran borçlu olduğumuz tartışmasızdır.

Terörle mücadelede en önemli güç kaynağı inanç ve moral düzeyinin yüksekliğidir.

Çok şükür kahraman askerlerimiz, polislerimiz ve korucularımız bu inanç ve moral gücüne ziyadesiyle sahip olmakla birlikte, muazzam bir cesaret ve dirayetle hainlerin üzerine yürümektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümeti terörle mücadele sürecini milletimizin haysiyet, hissiyat ve hedeflerine müzahir şekilde sevk ve icra etmektedir.

Son dört yıllık zaman diliminde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin resmen uygulamaya geçmesiyle terörle mücadelede çok etkili sonuçlar alınmıştır.

Bu hunhar musibet ve melanetten kurtulma zamanı gelip çatmıştır.

2023 yılı bu çerçevede tarihi bir eşik olacaktır.

Devletimizin her kademesinde görev yapan asker ve sivil şahsiyetler tam bir uyum ve eşgüdüm halinde mücadelenin akıl, azim ve ahlakıyla bilenmiş haldedir.

Cumhurbaşkanımızdan en alt rütbe veya mevkide görev yapan kahramanlarımıza varıncaya kadar milli birlik ve dayanışma ruhu devleşerek iç ve dış işgal cephesine darbe üstüne darbe vurulmaktadır.

Malazgirt Zaferi’mizin 951’inci yıl dönümünün yaklaştığı şu günlerde, terörle mücadelede eşsiz feragat ve fedakarlığı bulunan bazı isimlerin taltif ve takdir edilmesi kanaatimce çok yararlı ve yerinde bir karar olacaktır.

Bu konuda makul, mantıklı ve akla yatkın en yakın yol ve yöntem de asıl sorumluluğu uhdesinde taşıyan Sayın Cumhurbaşkanımızın alicenap bir tasarrufta bulunmasıdır.

Nihayetinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesinde devir teslimlerin yaşanacağı ve zaferlerimizin yıl dönümlerinin ardı ardına kutlanacağı günlerde “2933 Sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu”nun 2’inci maddesinin a) fıkrasında bahsedilen “Devlet Şeref Madalyası”nın belirlenecek siyasi ve asker şahsiyetlere Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensibiyle verilmesi düşünülebilecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kararı ve tevcihi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü, toplumun huzuru, birlik ve beraberliği için yurt içinde veya yurt dışında üstün feragat, fedakarlık, başarı ve yararlık gösteren muhterem isimlere “Devlet Şeref Madalyası”nın layık görülmesi terörle mücadelenin şevk ve iradesini hem destekleyecek hem de mükafatlandıracaktır.

Elbette takdir ve yetki Sayın Cumhurbaşkanımızındır.

Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 99
 • Beratoktay 1 ay önce Şikayet Et
  Bence bu madalyayı vermeye İÇ işleri bakanımızdan başlanmalı
  Cevapla
 • Komodor 1453 1 ay önce Şikayet Et
  Yakışır
  Cevapla
 • E.G 1 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru bir tespit ..
  Cevapla
 • Adnan arslan 1 ay önce Şikayet Et
  vatan sevgisi imandandir diyor hz ali r a .kim ne yaparsa ALLAH CC için yapıp bıraksa olmazmi .ALLAH in taktiği şeref madalyasından büyük madalyami var müminler için. Taşta demirde itibar arıyorsunuz ?
  Cevapla
 • Kadir Çakmak 1 ay önce Şikayet Et
  Elbette Allah'ın taktığı madalya lakin 1984 ten beri verilen şehitler, bir çok uzvunu kaybetmiş, iş göremez durumdaki gaziler, o bölgedeki görevlerde yaşadığı olumsuz koşullardan dolayı bazı yeteneklerini kaybedenlerin, daha sayabilirim. Devletimizin bu kahramanlara ne olursa olsun madalya ile ödüllendirmesi önemlidir diye düşünüyorum.
  Cevapla
 • Yiğido SİVAS 1 ay önce Şikayet Et
  ERDOĞAN BAHÇELİ DESTİCİ CUMHURITTİFAKI olarak iyiki varsınız ASIL BU MİLLET ŞEREF ve ÖVÜNÇ madaylasını sizlere MANEVİ OLARAK veriyor zaten sizler birlik beraberlik olmasaydınız ÜLKEMİZ ŞİMDİ İÇERİDEKİ İŞBİRLİKÇİLERLE EMPERYALİSTLERİN KUCAĞINDAYDI
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Petrol düştü: Benzin ve motorine indirim gelmedi
ABD'li senatörden hadsiz F-16 çıkışı: PKK'ya karşı kullanmazsanız veririz