Kılıçdaroğlu: Esnaf Bakanlığı kuracağız

CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde esnafa sahip çıkmak için Esnaf Bakanlığı kuracaklarını söyledi, "Siyaseti bu millet için yapacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu: Esnaf Bakanlığı kuracağız
Kılıçdaroğlu: Esnaf Bakanlığı kuracağız
GİRİŞ 23.08.2022 12:22 GÜNCELLEME 23.08.2022 12:22
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her fabrikada binlerce işçinin çalıştığı bir Türkiye'yi inşa edeceklerini belirterek, "Biz siyaseti cebimiz için değil, köşeyi dönmek için değil, kul hakkı yemek için değil, bu millet için yapacağız" dedi.

Partisinin grup toplantısı için Niğde'ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şadırvan Park’ta toplanan vatandaşlara seslendi. Alın terinden ve kul hakkından yana olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, tefecilerin adamı olmadığını kaydetti. Kılıçdaroğlu, "Biz halktan yanayız. Herkesin kazandığı, herkesin mutlu olduğu bir Türkiye’den yanayım. Kardeşi kardeşe düşman ettiler. Türkiye’nin bu girdaptan çıkması lazım, bunun mücadelesini veriyorum. Sadece ben değil, 6 lider bunun mücadelesini yapıyoruz. 6’lı masa dediğimiz insan hakları konusunda, kul hakkı konusunda, topluma saygı konusunda bir araya geldik, bir aradayız. Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte göreceksiniz, haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız" dedi.

'SABIRLA SANDIĞI BEKLEYECEĞİZ'

Çiftçilerin yaşadığı sorunlardan bahseden Kılıçdaroğlu, tarımın stratejik bir sektör olduğunu ve çiftçilerin olmaması halinde 85 milyonun aç kalacağını anlattı. Bu sorunu Ankara'dakilerin duyması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Sizler de oylarınızla duyuracaksınız. Tek bir şey istiyorum. Sandık gelecek, sabırla sandığı bekleyeceğiz. Tahrik edecekler. Sokağa çıkmamızı sağlamak için her türlü tahriki yapacaklar. Sakin olacağız, sabırlı olacağız. Sandık gelecek, Allah nasip ederse demokratik yollarla hakkını teslim edeceğiz. Yani indireceğiz. Yani haramilerin düzenine, saltanatına hep beraber demokratik yollarla son vereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Sevgili genç kardeşim, kimse umutsuzluğa kapılmasın burası güzel bir ülke. Bu güzel ülkede hepimiz birbirimizi kucaklayarak yaşayabiliriz. Bu güzel ülkede hepimiz huzur içinde bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sorunlarından arındıracağız inşallah Türkiye’yi sorunu olmayan bir ülke yapacağız. Bunun mücadelesini vereceğiz" diye konuştu. 

"ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ"

Esnafa sahip çıkarak Esnaf Bakanlığı kuracaklarını aktaran Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Anadolu’nun içini boşalttılar. Her fabrika bir kaledir. Her fabrikanın ürettiği, her fabrikada yüzlerce, binlerce işçinin çalıştığı bir Türkiye inşa edeceğiz, yoksa biz niye siyaset yapıyoruz? Biz siyaseti cebimiz için değil, köşeyi dönmek için değil, kul hakkı yemek için değil, siyaseti bu millet için yapacağız." 

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 4
 • F.kapi 2 ay önce Şikayet Et
  Siyaseti millet icin yapacakmis sen bu milleti kendin gibi yalanci mi sandin yalan siyaseti yapmaktan utanmiyorsunuz vizyonsuzsunuz pehh
  Cevapla
 • Arif 3 ay önce Şikayet Et
  PKK'ya hangi bakanlıkları vermeyi düşünüyorsun bay kemal.
  Cevapla
 • Hain Düşmanı 3 ay önce Şikayet Et
  LGBT bakanlığı ne oldu !!!!.
  Cevapla
 • Vatan Sevdalısı 3 ay önce Şikayet Et
  Kırk Haramiler! Sabırla bekliyoruz sandığı diyor, sokağa çıkmamız için tahrik edecek ler, Kırk haramileri demokratik yollarla göndereceğiz! Esnaf Bakanlığı kuracağız, Duyduk duymadık demeyin aklınızı başınızdan alacak envai çeşit Bakanlık lar kuracağız! Ve Diyor ki Bay Kemal Kılıçdaroğlu Beyefendi! Yeniden 2023 seçimlerinde Vekil olarak Meclise yerleştirin başka bir şey istemiyorum! Masa ortağı Hanfendi ben İmam olmam diyor bende Cumhurbaşkanı Olmak istemiyorum mmmm! Zorla mayın !.... Şurada seçim gününe ne kaldı!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Putin'den Kırım Köprüsü'nde gövde gösterisi!
MİDLAS'ın test atışı tamamlandı: Türkiye'yi "Şampiyonlar Ligi"ne çıkaracak