Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şangay zirvesinde işbirliği mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şangay İşbirliği Örgütü Toplantısı'nda çok önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 16.09.2022 12:38 GÜNCELLEME 16.09.2022 14:03
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'ne katıldı.

Erdoğan'ın yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"BURASI ASYA'YA AÇILAN PENCERELERİMİZDEN BİRİSİ OLMUŞTUR"

"Asya'nın hoşgörü iklimi ve kadim kültürünün günümüzdeki temsilcisi olarak tarafımızdan görülüyor bu nedenle teşkilat ile ilişkilerimizi geliştirmeye önem gösteriyoruz. Burası Asya'ya açılan pencerelerimizden birisi olmuştur.

İklim değişikliği, enerji, terörizm, düzensiz göç, ekonomik durgunluk ve tedarik zincirindeki nice aksamalarla karşı karşıyayız, bunlarla ancak beraber mücadele edebiliriz. Tüm insanlığın aynı gemide olduğunu hatırlatan bu küresel salgın sürecinde, gelişmeler ülkeler iyi bir imtihan veremediler. Kimi ülkeler tıbbi malzemeler konusunda çatışma noktasına geldi.

"Tahılın ihtiyaç duyanlara ulaşması için çaba harcıyoruz"

Bölgemizde ve ötesinde barış güvenlik ve istihdamın sağlanması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Amacımız bölgemiz ve ötesinde barış çemberi oluşturmaktır. Ukrayna tahılının sevkiyatı konusunda BM ve taraflarla verimli bir işbirliği yürütüyoruz. Tahılın ihtiyaç duyanlara ulaşması için çaba harcıyoruz.

"TERÖRLE MÜCADELEMİZİ KARARLI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYORUZ"

Türkiye terörün kanlı yüzünü çok iyi bilen bir ülkedir. Çoğu zaman yalnız bırakılsak da PKK, PYD, YPG, FETÖ ve DEAŞ dahil terörle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz.

Kıymetli dostlar güvenliğin önemli bir boyutunu tedarik zincirindeki sürekliliği sağlamaktadır. Doğu ve Batı arasındaki bağlantının güçlendirilmesinin önemi günümüzde daha çok anlaşılmaktadır.

UKRAYNA MESAJI

Ukrayna'daki çatışmaların diplomasi yoluyla sona ermesi için mücadele ediyoruz. Tahılın Afrika'daki kardeşlerimiz başta olmak üzere en çok ihtiyaç duyanlara ulaştırılması için samimi bir çaba harcıyoruz." 

 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 34
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu fotoğrafa bakıpta gurur duymayan Türk evladı değildir. Bir de utanmaz dönmeler utanmadan küçümsüyorlar. Mengüler, Aydıntaşbaşlar, acaba sizin mahalle adaylık için birbirini tırmalamaktan başka ne yapıyor. Reisim mahalle kavgası yerine Türk Milleti için durmadan çalışıyor. Allahım sağlık, sıhhat, afiyet versin.
  Cevapla
 • Cenk 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye’nin gerçek yeri burası. Asya
  Cevapla
 • Muro 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence avrupa hayali bırakıp buraya üye olun ve nato benzeri sistem olursa natodsn da ayrılmak gerek
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye’nin gerçek yeri burası. İçimizdeki hainler senelerdir ülkeyi batıcı ve dinsiz yapmak için çok uğraştılar.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Hey Altılı Yedililer, Bakın da gözünüz Adam görsün
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler'den önemli açıklamalar...
CHP'li Aytuğ Atıcı DEM'le ittifak yapılan yerleri saydı: Keşke daha çok yerde yapılsa