Kılıçdaroğlu'na biat mı etti? Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu'nun kulağını çekti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Yufka yüreklilerin kutlu yolculuğumuzda yeri yoktur, asla da olmayacaktır" sözleri İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'na yönelik yorumlandı.

Kılıçdaroğlu'na biat mı etti? Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu'nun kulağını çekti
Kılıçdaroğlu'na biat mı etti? Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu'nun kulağını çekti
GİRİŞ 30.11.2022 21:08 GÜNCELLEME 01.12.2022 18:16
Bu Habere 278 Yorum Yapılmış

Altılı masada cumhurbaşkanlığı adaylığı için büyük bir kavga yaşanıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta adaylık için kendisini ön plana çıkarırken, İYİ Parti ve yuvarlak masanın daha küçük bileşenlerinden itiraz yükseliyordu.

"KILIÇDAROĞLU KAZANAMAZ"

Son olarak Yavuz Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun siyasi kariyerine karşı, "Bu seçmen isteksizliğini göz ardı etmesek mi diyorum" ve "Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz. Klasik sağ seçmen, camide bile safın soluna durmaz. Bu refleksi görmezden gelemeyizçıkışıyla günlerdir muhalefet cephesinde tartışma konusu olmuştu.

CHP'Lİ ENGİN ALTAY: KULAĞI ÇEKİLMELİ

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığına karşı çıkmış, seçim için doğru karar verilmesi gerektiğini söylemişti. CHP'li Engin Altay ise Meral Akşener'e seslenerek, Yavuz Ağıralioğlu'nun kulağının çekilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

AĞIRALİOĞLU: KULAK ÇEKMEYİ VE ÇEKTİRMEYİ DOĞRU BULMAYIZ

Ağıralioğlu da Altay'a tepki göstererek, daha muhalefetteyken bile kulağı çekilmeli denilmesinin çok tehlikeli bir anlayış olduğunun altını çizmişti.

Altılı masa kaynıyor! Can Ataklı'dan Yavuz Ağıralioğlu ile Engin Altay'a 'sabotaj' çıkışıAltılı masa kaynıyor! Can Ataklı'dan Yavuz Ağıralioğlu ile Engin Altay'a "sabotaj" çıkışı

Ağıralioğlu sert sözleri şöyleydi:

"Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya gayret ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz.

Endişelerimizi ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını iyi açmalı ve denileni doğru anlamalı.

Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen.

Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz! Siyaseti milletten, sahadan, istişareden, tenkitten, gerçeklikten koparan, işte bu tehlikeli duygudur.

Bu dil ve üsluptur meselemiz. Siyasette, "Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız." kibri kaybettirir! Özen gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir."

AKŞENER, YAVUZ AĞIRALİOĞLU'NA REST ÇEKTİ: ASLA YERİ YOKTUR

Ağıralioğlu'nu ezip geçen Akşener, Altay'ın sözlerinden 5 gün sonra CHP'ye zeytin dalı gönderdi. Partisini bugünkü grup toplantısında konuşan Akşener'in, Yavuz Ağıralioğlu'na yönelik sert uyarıları şöyle:

"Bu seçim milletimiz için ya köprüden önceki son çıkış ya da devam eden yıkımın son halkası demektir. Böylesine önemli bir süreçte bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara, yolumuza tuzaklar kuranlara karşı birlikte ve dimdik durmalı ve sımsıkı kenetlenmeliyiz. Türk Milleti'ni sevenler, birbirlerini sevmekte birleşmeye mecburdurlar. Hiçbir kardeşimizin bir diğer kardeşimizin kalbini kırmaya hakkı olmadığı gibi, vazgeçeceğimiz bir tek dava arkadaşımız da yoktur. Ama üzerine basarak vurgulamak isterim ki İYİ'ler ailesinin temel şiarına uymak istemeyenlerin ve bu ağır yükü taşımaktan imtina eden yufka yüreklilerin kutlu yolculuğumuzda yeri yoktur, asla da olmayacaktır."

AKŞENER KILIÇDAROĞLU'NA BİAT MI ETTİ?

Bu sözler, "İYİ Parti lideri Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun adaylığına boyun mu eğdi" yorumlarına neden oldu.

Altılı masada işler karışık! İYİ Parti Sözcüsünden muhalif seçmeni kızdıracak sözlerAltılı masada işler karışık! İYİ Parti Sözcüsünden muhalif seçmeni kızdıracak sözler

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 278
 • Fenerli 1 yıl önce Şikayet Et
  Gelen giden yavuz un kulagını çekiyor
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  ya kardeşim lideri sen belirliyorsan o zaman 6 li masanın işi ne adayı sen nasılsa belirledim dağılın 6 li masa de bari. biraz susun ne olur niye kendinizi harciyorsunuz
  Cevapla
 • Vatan. Sever 1 yıl önce Şikayet Et
  İp. Milli. Ve. Yerli. Değil. Şaşırmadım. Normal. Y. Ağır.olu. K. Aydın. Duygu. Somuruyorlar. Milliyetçi. Görmüyorum. Bunları.
  Cevapla
 • Bozkurt 1 yıl önce Şikayet Et
  Son duyumlara göre Yavuz agiralioğlu nun kulağı kopmuş , ikinci bir emre kadar ekranlardan uzak duracakmis.Artik tartışma programlarinda kendisini goremeyecegiz.
  Cevapla
 • Alemdaroglu 1 yıl önce Şikayet Et
  Herkes seni gibi acımasız değil basortululere zulumde İçişleri bakaniydin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ankara'da neler oluyor! Mansur Yavaş gece yarısı fena yakalandı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş projelerini açıkladı