Ahmet Davutoğlu aynı anda Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve milletvekili olmak istiyor

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, küsurat oy oranına sahip olmasına rağmen akılamaz koltuk taleplerinde bulundu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Davutoğlu'nun temsiliyetinin çok üstünde olan isteklerini tiye aldı.

Ahmet Davutoğlu aynı anda Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve milletvekili olmak istiyor
Ahmet Davutoğlu aynı anda Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve milletvekili olmak istiyor
GİRİŞ 01.12.2022 20:10 GÜNCELLEME 02.12.2022 09:15
Bu Habere 102 Yorum Yapılmış

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kendisine yakınlığıyla bilinen Karar'da altılı masadan akılalmaz isteklerde bulundu.

Altılı masa eğer iktidar olursa hem Cumhurbaşkanı Yardımcısı hem de milletvekili olmak istediğini vurgulayan Davutoğlu şaşkına çevirdi.

DAVUTOĞLU HEM CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞI HEM DE MİLLETVEKİLİ OLMAYI TALEP EDİYOR

Karar'dan Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'a konuşan Davutoğlu'nun demokratik temsile uymayan hakkaniyetsiz talepleri şöyle:

"Altılı masanın tüm liderlerinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak kabinede görevde almaları gerektiğini düşünüyoruz. Ancak bu görev milletvekili olma vasfını yitirmeyi de beraberinde getireceği için onu da iç tüzük ile aşacağız."

BAKAN VARANK TİYE ALDI: YANINA SUYUNDAN KOYDUN MU TAMAM

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Davutoğlu'nun siyasi gücüyle ters orantıya sahip isteklerini tiye alarak, "Oradan milletvekilliğini ver, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı da olsun, yüzde 1 alan partiye hazine yardımını da ekle, yanına suyundan da koydun mu... tamam." ifadelerini kullandı.

MİLLETİ TEMSİL ORANLARI KÜSURAT

Halihazırda altılı masaya yakın anketlerde dahi yüzde 1 oy oranında gösterilen Davutoğlu'nun Gelecek Partisi, Ali Babacan'ın DEVA Partisi ve Demokrat Parti ile birlikte küsurat oy oranına sahip partilerden gösteriliyor.

Davutoğlu'ndan akıl dışı iddia! Çok sert cevap: Böyle bir şeyi nasıl söylersin?Davutoğlu'ndan akıl dışı iddia! Çok sert cevap: Böyle bir şeyi nasıl söylersin?

Davutoğlu ile Özdağ birbirine girdi: Ergen, provokatör, yerli Wilders...Davutoğlu ile Özdağ birbirine girdi: Ergen, provokatör, yerli Wilders...

Ahmet Davutoğlu'nun gafı gündeme bomba gibi düştü! Kestik dedikleri kısım internette...Ahmet Davutoğlu'nun gafı gündeme bomba gibi düştü! Kestik dedikleri kısım internette...

KAYNAK: HABER7
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan
YORUMLAR 102
 • hoca 1 ay önce Şikayet Et
  bu adamın neden başbakanken yetkileri elinden alındı ve sonrasında ihraç edildi, veya sezer- ecevit kavgası gibi bir şey yaşatmadı hep merak ederim koltuk sevdası varsa zaten başbakandı
  Cevapla
 • A.y 1 ay önce Şikayet Et
  Hani yüzde 48 oyu sen aldiydin ne oldu davut şu an yüzde 0001
  Cevapla
 • Taner 1 ay önce Şikayet Et
  Karın ağrısı bumuymuş
  Cevapla
 • Selim 06 1 ay önce Şikayet Et
  Siz bir yerlere geldiyseniz önce Allah sonra reisin sayesinde geldiniz siz kendinizi ne zannediyorsunuz birgün siyasetin çöplüğünde yok olup gideceksiniz
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  ah.seni.uyanık.seni.mutemet.bile.yapmazlar.derdin.başka.demiii.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sancaktepe'de bir evde baba ve 3 çocuk ölü bulundu
Son dakika: Meteoroloji lapa lapa kar yağacak illeri açıkladı! Alarm verildi...