Başkan Erdoğan'ı hedef aldılar! Çirkin görüntülere peş peşe tepkiler

İsveç'te Başkent Stockholm'de tarihi belediye binası önünde toplanan bir grup terör örgütü PKK/YPG destekçisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Skandal görüntülere Türkiye'den tepki yağdı.

GİRİŞ 12.01.2023 21:31 GÜNCELLEME 12.01.2023 21:33
Bu Habere 337 Yorum Yapılmış

Başkent Stockholm'de tarihi belediye binası önünde toplanan bir grup terör örgütü PKK/YPG destekçisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a benzetilen bir kuklayı binanın önündeki direğe ayaklarından asmış ve bu anın görüntüsünü sosyal medyadan paylaşmıştı.

Terör örgütü PKK/YPG ile bağlantılı sosyal medya hesaplarında paylaşılan videoda, Türkçe altyazıyla Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan tehditler savrulduğu görülmüştü.

NATO'ya girmek isteyen İsveç'te alçaklık! Başkan Erdoğan'ın maketini astılarNATO'ya girmek isteyen İsveç'te alçaklık! Başkan Erdoğan'ın maketini astılar


TÜRKİYE'DEN ÇİRKİN GÖRÜNTÜLERE SERT TEPKİLER GELDİ

Stockholm'deki, terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin provokasyonlarına Türkiye'den tepki yağdı.

FUAT OKTAY: TÜRKİYE'NİN ENDİŞELERİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, skandal görüntülere tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Oktay, '' İsveç’te hain terör örgütü üyeleri tarafından Türkiye’yi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef halan gösteriyi lanetliyoruz. İsveç’in Nato üyelik girişimleri kapsamında verdikleri sözleri tutmalarını, bu tür girişimlere müsamaha göstermemelerini bekliyoruz. Bu yaşananlar, Türkiye’nin haklı endişelerini bir kez daha dünya kamuoyuna göstermiştir. Demokratik hukuk devletlerinin hiçbirinin bu tip hukuksuz gösterilere göz yumması beklenemez. İsveç makamlarının, kabul edilemez bu eylemleri gerçekleştiren terör grupları ve destekçileri hakkında yasal işlemleri derhal başlatmalarını bekliyoruz.'' ifadesine yer verdi.

ŞENTOP: DEMOKRASİYE AÇIK TEHDİT...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsveç'in başkenti Stockholm'de, terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin provokasyonlarına ilişkin, "İsveç'in demokrasiye açık bir tehdit olan bu alçak terör eylemine izin vermesi ve göz yumması asla kabul edilemez." ifadesini kullandı.

Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"İsveç'in başkenti Stockholm'da bölücü terör örgütü PKK üyelerinin gerçekleştirdiği, Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan eylemi lanetliyoruz.

İsveç'in demokrasiye açık bir tehdit olan bu alçak terör eylemine izin vermesi ve göz yumması asla kabul edilemez. NATO'ya üyelik talebinde bulunan bir devlette bu saldırının kolaylıkla gerçekleşmesi tehlikeli ve vahimdir. İsveç Devleti'nden bu alçak terör eylemini gerçekleştirenlerin ve sorumlularının derhal tespit edilmesini ve hukuk önünde gerekenin yapılmasını bekliyoruz."

HULUSİ AKAR: İSVEÇ'İ DERHAL TEDBİR ALMAYA DAVET EDİYORUZ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç'e tepki gösterdi.

Akar açıklamasında, ''NATO’ya girmek isteyen bir ülkede, 70 yıllık NATO üyesi bir ülkenin Cumhurbaşkanı'na karşı yapılan iğrenç eylemi şiddetle kınıyor, İsveç’i derhal tedbir almaya davet ediyoruz." dedi.

NUMAN KURTULMUŞ: BUNA SEYİRCİ KALINMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabından İsveç’te gerçekleştirilen gösteriye ilişkin açıklama yaptı.

Kurtulmuş, “İsveç'de gerçekleştirilen çirkin gösteri yalnızca Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı değil tüm Türkiye'ye karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu yapılan alçaklık da buna seyirci kalınması da asla kabul edilemez. Türkiye'nin NATO'ya girmek isteyen ülkelerin terör örgütlerine müsade etmemesi konusundaki hassasiyetinin de ne kadar haklı olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM KALIN: EN ŞİDDETLİ ŞEKİLDE KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Başkan Erdoğan ve Türkiye'nin hedef alınmasna tepki gösteri.

Kalın açıklamasında, ''İsveç’in başkenti Stockholm’de Cumhurbaşkanımız aleyhine yapılan iğrenç ve menfur eylemi en şiddetli şekilde kınıyoruz. Tepkimizi ve beklentimizi İsveç makamlarına ilettik. Somut adım atmaları hukukun ve yaptığımız anlaşmanın gereğidir.''ifadelerini kullandı.

BAKAN BOZDAĞ: MÜSAADE EDEN İSVEÇ HÜKÜMETİNİ KINIYORUM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsveç'in başkenti Stockholm'de, terör örgütü YPG/PKK destekçilerinin provokasyonlarına ilişkin, "Bu, Türk milletine saldırıdır. Bu terör eylemine müsaade eden İsveç Hükümeti'ni kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:

"İsveç'in başkenti Stockholm'de bölücü terör örgütü teröristlerinin Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik alçakça saldırısını lanetliyorum. Bu saldırı sadece Sayın Cumhurbaşkanımıza değil Türkiye ve Türk milletine saldırıdır. Bu terör eylemine müsaade eden İsveç Hükümeti'ni kınıyorum."

BAKAN SOYLU: RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜNYA GERÇEĞİDİR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan rezalete çok sert tepki geldi.

Soylu açıklamasında, ''Terör örgütleri zehirli yılan gibidir aynı çuvala gireni sokar... Sarı torbalara itiraz edenler, İsveç’te terörün hain yüzüyle tekrar karşılaşmıştır.Dünyadaki terör örgütlerini de dize getireceğiz derken bunu kastetmiştik.Alışacaklar Recep Tayyip Erdoğan bir dünya gerçeğidir.'' dedi.

ÖMER ÇELİK: CUMHURBAŞKANIMIZ VE TÜRKİYE'NİN HEDEF ALINMASINI LANETLİYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, skandal görüntülere tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik, ''İsveç'in başkenti Stockholm'da terör örgütü PKK yandaşlarının düzenledikleri eylemde Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’nin hedef alınmasını lanetliyoruz. İsveç makamlarının bu alçakça eyleme izin vermeleri asla kabul edilemez! NATO'ya üye olma talebinde bulunan bir devlette böyle bir hadisenin gerçekleşmesi vahimdir. Terörün eylem ve propagandasını engellemeyen bir ülkenin NATO savunmasına nasıl katkısı olacaktır. Cumhurbaşkanımızı ve ülkemizi hedef alan bu çirkin eylemin sorumluları hakkında gerekenin yapılması İsveç makamlarının sorumluluğundadır. Terörle mücadele ettiğimiz gibi, teröre imkan sağlayanların da karşısında olacağız.'' dedi.

FAHRETTİN ALTUN: EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İsveç'teki PKK terör örgütü mensuplarının Türkiye ve demokratik yollardan başa gelmiş cumhurbaşkanını hedef almasını en sert biçimde kınıyoruz. İsveç makamlarının daha fazla gecikmeksizin terörist gruplara karşı gerekli adımları atmasını talep ediyoruz." ifadesini kullandı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Stockholm'de tarihi belediye binası önünde toplanan bir grup terör örgütü PKK/YPG destekçisinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a benzetilen bir kuklayı, binanın önündeki direğe asmasına tepki gösterdi.

Olayı en sert biçimde kınadıklarını belirten Altun, şunları kaydetti:

"İsveç'teki PKK terör örgütü mensuplarının Türkiye ve demokratik yollardan başa gelmiş cumhurbaşkanını hedef almasını en sert biçimde kınıyoruz. İsveç makamlarının daha fazla gecikmeksizin terörist gruplara karşı gerekli adımları atmasını talep ediyoruz. İsveç, 70 yıldır üyesi olduğumuz NATO'ya girmek istiyorsa Madrid'de verdiği sözleri tutmalıdır.

Bu konuda Türkiye'nin herhangi bir taviz vermesini beklemek beyhude olacaktır. PKK terör örgütünün Stockholm'de İsveç hükümetine bu şekilde meydan okuması, İsveçli yetkililerin son günlerde iddia ettikleri gibi terörle mücadelede gerekli adımları atmadığının kanıtıdır."

BÜLENT TURAN: BUNDAN DOLAYI GURUR DUYUYORUZ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

Bu fikir özgürlüğü değildir. İfade özgürlüğü hiç değildir. İsveç; bu terör seviciler için gereğini net yapmalıdır.

Bir daha gördük ki Recep Tayyip Erdoğan sadece TR’de bazılarının muhalefetine konu değil; dünya egemenlerinin muhalefetine konudur.

Tam da bundan dolayı gurur duyuyuruz.

RESUL KURT: TERÖRİST BİR EYLEM...

Ak Parti MKYK Üyesi Resul Kurt, İsveç'teki rezalete tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kurt, ''İsveç'te PKK teröristlerinin  Cumhurbaşkanımızla ilgili alçak eylemini şiddetle kınıyorum. Bu alçaklık halkımıza ve demokrasimize yönelik terörist eylemdir. İsveçin terör örgütlerince teslim alındığının en açık göstergesidir.'' ifadelerini kullandı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 337
 • Haci Halil Yurtsever 1 yıl önce Şikayet Et
  madem ISVEC Biz birsey yapamiyoruz diyorlar ise bizde dik durup bizim istedigimizi yapana kadar NATOYA girislerini onaylamayalim
  Cevapla
 • Abdulhamit 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir kürt vatandaş olarak diyorum Erdoğan dünemi bizim için refah oldu teror pkk yüzünden memlekete gidemiyorduk şimdi kükü kurudu Elhamdülillah
  Cevapla
 • egemen türk 1 yıl önce Şikayet Et
  cok basit bütün iletisimi kesinbütün diplomatlarimizi geri cagirin,, ölümüne reis.....
  Cevapla
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Alo ıyı parti alooo.. neredesiniz. Neden sesiniz çıkmıyor. Alo....
  Cevapla
 • Ayışığı 1 yıl önce Şikayet Et
  Malum ülkeyi natoya alırsanız olacağı bu atın rusyanin ağzına bakın bir daha havlıyor mu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanlığından tüm vatandaşlara sosyal medya uyarısı: Yasal takibata...
Galatasaray'dan çifte kupalı kutlama!