Adaylıktan vazgeçmiyor! İmamoğlu son hamlesini yaptı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ısrarla İstanbul'u işaret ettiği Ekrem İmamoğlu, seçim öncesi son hamlesini yaparak Anadolu turuna çıktı. İmamoğlu'nun bu gezisi "Kılıçdaroğlu'na rağmen adaylıktan çekilmediği" şeklinde yorumlanıyor.

GİRİŞ 21.01.2023 16:40 GÜNCELLEME 22.01.2023 10:11
Bu Habere 326 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimler için 14 Mayıs 2023'ü işaret etmesiyle siyaset cephesi hareketlendi. Muhalefet bloğu cumhurbaşkanı adayı çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda altılı masanın ittifak ortaklarından İyi Parti Lideri Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

İMAMOĞLU ANADOLU TURUNA ÇIKTI

Altılı masada cumhurbaşkanı tartışmaları sürerken, adaylık için adı geçen isimlerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan sürpriz bir hamle geldi. 'Umre'den dönen İmamoğlu, seçim tarihinin açıklanmasıyla birlikte Anadolu turuna çıkma kararı aldı. Kardeş belediyelerle birlikte hayata geçirilen projelerin açılışlarına katılmak üzere olduğu açıklanan tur kapsamında İmamoğlu Sinop, Karabük, Tunceli, Artvin, Giresun ve Hakkari gibi farklı bölgelerden 15 ili ziyaret edecek.

İLK DURAK KASTAMONU

İmamoğlu Anadolu turu kapsamında bugün ilk durağı olan Kastamonu'ya geldi. Kentte yapımı tamamlanan Daday Kapalı Pazar Yeri'nin açılış törenine katılan İmamoğlu, yaptığı konuşmada dikkat çeken ifadeler kullandı. İmamoğlu, '2023' vurgusu yaparak "Memleketi birbirine düşürmek isteyen bir avuç yöneticiden bu memleketi kurtaracağız. Her şeyin çok güzel olacağı günlerin arifesinde Kastamonu'da önüne bir kelime ekliyorum; 'Şart olsun, her şey çok güzel olacak' diyorum. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma, hak ve özgürlüklerin her bireyi koruduğu, hukukun üstünlüğünün her bireye eşit olarak dağıtıldığı Türkiye vadetmek adına hepimiz ant içtik" dedi. 

KILIÇDAROĞLU'NA RAĞMEN ZORLUYOR

Kamuoyunda sıkılıkla belediye başkanlarının adaylığı ön plana çıksa da Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun adaylığının önüne set çekerek belediye başkanlıklarına devam edeceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu Saraçhane'den sonra son olarak 6 Ocak'ta Dudulu-Bostancı Metro Hattı açılışında "Ekrem başkan İstanbul’u dünyanın incisi haline getirecek" diyerek İmamoğlu'na İstanbul'u işaret etmişti.

Kılıçdaroğlu ve Akşener metro açılışında yine karşı karşıya geldi! Kılıçdaroğlu ve Akşener metro açılışında yine karşı karşıya geldi!

Ancak İmamoğlu'nun seçim tarihinin açıklanmasının hemen ardından, çıktığı bu Anadolu turu 'Kılıçdaroğlu'na rağmen adaylıktan çekilmediği' şeklinde yorumlanıyor. İmamoğlu'nun Klıçdaroğlu'na rağmen bu girişiminde bulunmasının ardından Kılıçdaroğlu'nun bundan sonraki mesajlarının da sertleşeceği öngörülüyor. 

 

KAYNAK: HABER7
Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Editör
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı
YORUMLAR 326
 • Ekinci 55 7 ay önce Şikayet Et
  Hakkını yedirtmedigi içinmi arsız ve yüzsüz.helal olsun adama hakkını yedirtmedi.bunca engellemeye karşı,ve pandemiye rağmen çok iş başardı.Bravoo, helal olsun
  Cevapla
 • Vatanıseven 7 ay önce Şikayet Et
  Kibir, gurur abidesi eko bey, lütfen seçildiğin İstenbul'u yönet, kış mevsiminde halkın hizmetinde olacağına başka diyarlara gezi programlıyorsun, ALLAH aşkına senin vasfın ne? Gittiğin yerlerde o bölgenin yöneticileri yokmu? Bu show kime? k.k'na cephemi alıyorsun? Dikkat et koltuk sevdasına harcatma kendini, siyasi hayatını bitiverir k.k, demedi deme.
  Cevapla
 • Şahin 7 ay önce Şikayet Et
  Hadi ordan sensiz 10 tane seçime girdi kk ne kazandı
  Cevapla
 • Taner 7 ay önce Şikayet Et
  Sen daha kendi sorumluluğundaki yeri yönetemiyorsun batiriyorsun. Turkiyemi Allah muhafaza.....
  Cevapla
 • Ahmet Yüksel 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlar tiyatrocu
  Cevapla
 • Mahmut almaz 8 ay önce Şikayet Et
  Yemek tezyiz masası kurmuşlar masada yemek yok açık tık diye bağırıyor lar yemek getiren varmı acaba arkadaşlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kahraman ilan etmişlerdi! Kanada parlamentosundaki 'Nazi' skandalı istifa getirdi!
Son dakika: CHP'de kurultay tarihi belli oldu!