Saadet Partisi'nde kriz: Davaya ihanet edildi, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını tanımıyoruz

Saadet Partisi'nde Kılıçdaroğlu'nun adaylığı krize neden oldu. Haymana Mutabakatı Heyeti Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Yaşar, parti yönetiminin davaya ihanet ettiğini söyledi ve Kılıçdaroğlu'nun adaylığını tanımadıklarını ilan etti.

GİRİŞ 09.03.2023 18:14 GÜNCELLEME 09.03.2023 21:58
Bu Habere 345 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Saadet Partisi'nde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı krize neden oldu.

Haymana Mutabakatı Heyeti Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Yaşar, Saadet Partisi'ne tepki gösterdi.

Yaşar, "Saadet Partisi yönetimi, davasına ihanet etmiştir" dedi. Yaşar ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını tanımadıklarını da ilan etti.

Heyet, seçim tarihinin açıklanmasından sonra toplantı yapılacağını ve adaya ilişkin alınacak kararın kamuoyuna duyurulacağını da açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını, Saadet Partisi Genel Merkezi önünde, Temel Karamollaoğlu duyurmuştu.

Milli Görüş'ün 10 ismi Haber7'ye konuştu: 'Tarih bunu affetmeyecektir!'Milli Görüş'ün 10 ismi Haber7'ye konuştu: "Tarih bunu affetmeyecektir!"

Saadet'te kazan kaynıyor! Altılı masayı sarsacak gelişmeSaadet'te kazan kaynıyor! Altılı masayı sarsacak gelişme

Saadet Partisi rayından çıktı! Kılıçdaroğlu'nu 'mücahit' ilan ettilerSaadet Partisi rayından çıktı! Kılıçdaroğlu'nu 'mücahit' ilan ettiler

6 MART MİLLİ GÖRÜŞ TARİHİNE KARA BIR GÜN OLARAK GEÇMİŞTİR

Haymana Mutabakatı'nın sosyal medya hesabından da konuya ilişkin açıklama yapıldı. 6 Mart'ın Milli Görüş tarihine kara bir gün olarak geçtiği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Saadet Partisi Genel Merkezi önünde 6 Mart 2023 tarihinde yaşananlar ve atılan sloganları şuurlu Milli Görüşçüler kendilerine yapılmış bir hakaret olarak görmüşlerdir. Davamız adına üzüntü verici olan bu görüntüler ve sloganların genel merkez yönetimi tarafından makul karşılanması yarım asırlık davamızın inkârı olmuştur. Milli Görüş hareketi yarım asırdır milyonlarca inançlı insanların emeği, gözyaşı, duası ve üstün gayretleriyle vücut bulmuştur. Ayrıca 1,5 milyar İslam âleminin umudu olmuş muazzam bir birikime sahiptir. Hal böyle olunca henüz verilip verilmeyeceği meçhul olan bir cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ile 3-5 vekillik karşılığında kazanan tarafta olacağız avuntusuyla mukaddes dava peşkeş çekilmiştir. Bu sebepledir ki Saadet Partisinin mevcut yönetimi davasına ihanet etmiş, milletimizin nezdinde meşruiyetini kaybetmiştir."

"SAADET PARTİSİ YÖNETİMİ, DEĞERLERİYLE KAVGA ETMİŞ PARTİLERİN KARARGÂHINA DÖNÜŞTÜ"

Açıklamada ayrıca Saadet Partisi yönetiminin Milli Görüş davasına ve millete güveninin kalmadığı vurgulanarak, "Saadet Partisi yönetimi, şu haliyle bu milletin inançlarıyla, değerleriyle, kültürüyle ve tarihiyle kavga etmiş, büyük tahribatlar yapmış partilerin karargâhına dönüşmüştür" denildi. 

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı, Saadet Partisi Genel Merkezi'nde Karamollaoğlu tarafından açıklanmıştı.

"SAADET PARTİSİ YÖNETİMİNİNİN ALDIĞI KARAR BAĞLAYICI DEĞİL"

"Saadet Partisi yönetiminin girmiş olduğu bu yol, almış olduğu bu karar asla Milli Görüş Hareketini ve Hareketimizin tertemiz mensuplarını bağlamaz. Milli Görüş leke tutmaz bir kumaştır. Kin ve nefretle hareket etmeyen bir ahlaka sahiptir. Milletimizi; işbirlikçi, küreselci ve ihanet şebekelerine bırakmayacak bir cihat karargâhıdır" ifadelerine yer verilen açıklama şöyle devam etti: 

"Saadet Partisi yönetiminin ittifaka yönelik almış olduğu bu karar sadece parti genel merkezini bağlamakta olup Milli Görüş hareketini oluşturan diğer MİLKO kuruluşlarımızın kahir ekseriyetini bağlamamaktadır. Dolayısıyla bu kararın 6’lı masaya olumlu bir oy etkisi olmayacaktır. Her ne kadar açıkça ifade etmeseler de teşkilat mensuplarımızın büyük bir çoğunluğu bu durumu asla tasvip etmemektedir. Yaşanan bu süreç bizlere Milli Görüş hareketi lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın şu sözünü hatırlatmaktadır. “Siyonizm öyle ustadır ki, Kim ? Ben mi ? Ben, hiç Siyonizm’e hizmet eder miyim! Şarkısını söylettirerek, kendi ordusunda askeri talim yaptırır.”

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA İLİŞKİN KARARI TANIMIYORUZ"

Açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için ise şu ifadelere yer verildi: 

"Haymana Mutabakatı Heyeti olarak önceki açıklamalarımızda belirttiğimiz gibi, Milli Görüş değerlerine sahip olmayan bir adaya asla destek vermeyeceğimizi tekrar beyan ediyoruz. Bu çerçevede bizler, Saadet Partisi yönetiminin CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına onay vermesi ile ilgili kararını tanımadığımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Bundan böyle Saadet Partisi yönetiminin hiçbir sözü ve kararı bizim için muteber ve geçerli değildir. Haymana mutabakatı heyeti, seçim tarihinin açıklanmasının akabinde toplanacaktır. Partimizin mevcut gidişatından rahatsız olan camiamızın önemli şahsiyetlerini toplantıya davet ederek, seçimlerde izleyeceği yolu geniş katılımlı bir istişareyle belirleyecektir. Alacağımız kararların ve yapılacak seçimlerin milletimize, İslam âlemine, hareketimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ederiz."

KAYNAK: HABER7
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Gündem Sorumlusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 345
 • Ramazan 8 ay önce Şikayet Et
  Madem rahatsızsiniz istifa edin ozaman
  Cevapla
 • Vanlı 8 ay önce Şikayet Et
  Saadet bitti
  Cevapla
 • CC34 8 ay önce Şikayet Et
  KK aday olacağı belli idi. Tepki biraz geç değil mi?
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  bir saadetli olarak kılıçtaroğluna asla oy yok yoksa Rahmetli hocama saygısızlık olur o nedenle oylarımız Tayyip beye
  Cevapla
 • Nöbetci eczane 8 ay önce Şikayet Et
  Tam saadet zinciri olmuş bunlar laylay lom...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş Genel Kurulu’nda Gazze müdahalesi: Islıkladılar, mikrofon kapattılar, susturdular
Pendik'te kilidi Bakambu açtı! Galatasaray yeniden zirveye yerleşti