Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyaretiyle ilgili, "Birilerinin koltuk uğruna bölücü örgütün kapısında nöbet tutması, Edirne'nin kapısında nöbet tutması sizleri karamsarlığa sürüklemesin" sözleriyle tepki gösterdi.

GİRİŞ 23.03.2023 19:50 GÜNCELLEME 24.03.2023 08:57
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’taki Karacasu konteyner kentte düzenlenen iftar programında konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bugün Ramazan ayının ilk iftarını şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve depremzedelerimizle birlikte yaptık. Soframızı şereflendirdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Ümraniye Belediyemize özellikle teşekkür ediyorum. Bu seneki Ramazan-ı şerefi buruk karşılıyoruz. Hayatını kaybeden tüm kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Halen tedavileri devam eden yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Bugüne kadar şehit yakınlarına mahcup olacak hiçbir adım atmadık. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki vatandaşlarımız bölücü terör örgütünün yıkıcı hareketlerine karşı onların baskısından kurtuldukça bölgede sükunet yeniden tesis edildi. Sınır ötesi harekatlarımız sayesinde bölücü terör örgütünü Suriye ve Irak'ta kıpırdayamaz hale getirdik. Son terörist ülkemiz ve milletimiz için tehdit unsuru olmaktan çıkarılana dek operasyonlarımızı devam edecektir.

Bu alçaklara destek verenlerin sırtlarını sıvazlayanların onları silahla boğanların kirli hesaplarını da bozacağız. Türkiye'yi terörle dize getirme Türk siyasetini marjinal yapılar eliyle dizayn etme girişimlerini boşa çıkaracağız. Siyaset sahnesinde yaşanan utanç verici pazarlıkların yaralarınızı yeniden kanattığını biliyorum.

"TÜRKİYE BU OYUNLARI BOZACAK GÜCE SAHİP"

Özellikle ana muhalefetteki ve yanındakiler bunlarla aynı masaya oturup aynı masa etrafında hala ülkemizin geleceğini karartma gayelerini 14 Mayıs'ta hep birlikte boşa çıkaracağız. Bu kabul edilemez görüntülerin ülke ve millet düşmanlarına nasıl cesaret verdiğini hep birlikte takip ediyoruz. Bölücü örgütün uzantılarının kapısında nöbet tutması, Edirne'de nöbet tutması sizleri karamsarlığa sürüklenmesin. Türkiye bu oyunları bozacak güce sahiptir.

Yeter ki biz birliğimize kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım. Millet olarak Ramazan'ın temsil ettiği değerlere daha fazla ihtiyacımız olan günlerden geçiyoruz. Bu Ramazan-ı Şerif'i kucaklaşmak özellikle depremin yaralarını sarmak için vesile kılmalıyız. Depremzedelerimize yalnız olmadıklarını hissettirmemiz kardeşlik görevimizin bir gereğidir.

"CUMHUR İTTİFAKI BURADAYIZ"

Toplam 250 belediyelerimiz altyapıdan, barınma, gıda ve diğer ihtiyaçların giderilmesi için her türlü gayreti gösteriyor. Bizler de bölgeyi ziyaret ederek takip ediyoruz. Cumhur İttifakı buradayız. Unutmayın acılar paylaştık. Bu Ramazan'ı tüm deprem bölgemiz için dayanışma seferberliğine dönüştürmek istiyoruz.

"GÖNÜL YARALARINA BİR NEBZE MERHEM SÜRECEĞİZ"

Ramazan ayı boyunca deprem bölgesindeki il, ilçe ve köylerle kardeş kılınan belediyelerimiz sohbet programlarına kadar çocuklara yönelik çalışmalara kadar çok yönlü faaliyetler sürdürecekler. Kardeş belediyelerimiz kendi sorumluluk alanlarında Iftar ve sahur ihtiyaçlarını giderecek. Gönül yaralarına bir nebze de olsa merhem süreceğiz.56 ak belediyemizi kardeş ilan ettik. Maraş'ta yaşanan her bir vatandaşımız 56 belediyemize emanettir.

Kalıcı konutların inşasına başlıyoruz. Maraş'ın çeşitli ilçelerinde temel atma törenleri gerçekleştirdik. Maraş'ta tek kalemde toplam 7 bin 353 konut ve 620 köy evinin temelini attık. 1 yıl içerisinde bunları hak sahiplerine teslim edeceğiz. Şehirleri yeniden ayağa kaldırmadan bize durmak yok.

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan
YORUMLAR 48
 • Deli dumrul 2 ay önce Şikayet Et
  Reis Diyarbakır analarını öne çıkar ordaki kürt kardeşlerimize iyi anlat. bakın hdpkk çocuklarınızı dağa kaçıran bir pkk koludur sakın bir daha hdpkk ya oy vermeyin çocuklarınızı artık kaçıramıyorlar biz engel oluyoz bu teröristlere verilen her oy kaçırılan bir çocuk demek vermeyin bu hainlere oy deyin. tüm vekiller ev ev anlatsın bunu anlatmayan vekil defolsun artık akpartiden.
  Cevapla
 • Recep 2 ay önce Şikayet Et
  Nedir bu ülkenin kaderi hainleri kurtarmak için çırpınan dünyada kaç muhalefet vardır
  Cevapla
 • necmettin 2 ay önce Şikayet Et
  kılıcdaroğlunun chp'si kandilin yeni partisidir
  Cevapla
 • Kızılelma 2 ay önce Şikayet Et
  Secçmden sonra Teröristlerle iş tutan muhalefet icerisindeki Lider ve alt kollardaki hainler yargılanıb hesab vermeliler.
  Cevapla
 • Göktuğ 2 ay önce Şikayet Et
  tasmalı zillet ittifakına geçit Yok illede reis illede reis vatan'ın milletin devletin bekası için ille de reis
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Özhaseki'nin önündeki en kritik dosya: Yüksek fiyatlar, kalıcı konutlar ve kentsel dönüşüm
'Güvenli' denilen maddenin DNA’ya zarar verdiği ortaya çıktı! Her yerde kullanılıyor