İşte, Anadolu mayası: Hasta yatağında biriktirdiği harçlığını depremzedelere bağışladı

Cemal Yeşilyurt isimli Gebzeli bir vatandaş, kendisini ziyarete gelen belediye başkanlarına biriktirdiği harçlığını depremzedelere verilmek üzere teslim etti. Yeşilyurt'un duyarlılığı misafirlerini derinden etkiledi.

GİRİŞ 30.03.2023 19:42 GÜNCELLEME 30.03.2023 20:14
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Mübarek Ramazan-ı Şerif vesilesiyle hasta ziyaretleri yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, üzerinden yıllar geçse dahi unutulmayacak bir duyarlılığa şahit oldular.

Gebze'de hasta yatağına bağlı Cemal Yeşilyurt'u ziyaret eden heyet, gördükleri dayanışma karşısında bir hayli etkilendi. Cemal Amca'nın ve eşinin biriktirmiş olduğu harçlıklarını depremzedelere verilmek üzere bağışladığı anlarda Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'ün ve odadaki kimselerin derinden etkilendiği görüldü.

Kocaeli'den Hatay'a: '1000 kilometrelik gönül köprüsü' depremin ilk gününde nasıl kuruldu?Kocaeli'den Hatay'a: '1000 kilometrelik gönül köprüsü' depremin ilk gününde nasıl kuruldu?

"O YEMEĞE KAT..."

Hasta yatağındaki Cemal Amca ile sohbet eden Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Cemal Amca'nın avucundaki 1.000 TL'yi çıkartmasıyla şaşkınlık yaşadı. Güç durumda olmasına karşın depremzedeleri düşünen vatandaş, elindeki 1000 TL'nin aşevinde kullanılmasını şu sözlerle istedi:

"Şu benim bir milyonumu (1000 TL) al, o yemeğe (Deprem bölgesindeki) kat. Deprem bölgesindeki insanlara ulaştır."

Gebze Belediye Başkanı ise ziyaret ettiği hasta kimsenin deprem bölgesindeki insanlara duyarlılığından bir hayli etkilenip, "Eyvah eyvah... Deprem bölgesi mi? Cumartesi günü sabah gideceğim yine oraya. Hatay'da olacağım sabah. Bak kendi eliyle emanetini ulaştıracak. Yani hiç yapmadığım bir usulü yaptırıyorsun bana." dedi. 

BİR YARDIM DA EVİN ANNESİNDEN

O anlarda evin annesi Nazikar Yeşilyurt da altınını Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'e teslim etti. Yeşilyurt çiftinin el emeği göz nuru biriktirdiği harçlıklarını deprem bölgesindeki insanların ihtiyaçlarının karşılanması için bağışladığı anlarda duygu seli yaşandı.

Son olarak Büyükgöz'e seslenen Cemal Amca, "Başkanım, benden Reis-i Cumhurumuza selamlarımızı iletin. Allah bize kazandırsın. Allah sizi başarısız etmesin." diye dua etti. 

GİTTİKLERİ HER YERDE DUA ALIYORLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Hatay'ın Defne ilçesindeki çalışmalarından ötürü bölge halkının takdirini toplamış ve bir teyzenin duasını almıştı. Bu teyze, Kocaeli'nin kurduğu çadır kentte yaşayan Raziye Teyze'ydi. 

Misafirlik için geldiği kızının evinde kalan Raziye Teyze, korku dolu anlardan sonra ailesiyle beraber Defne'deki çadır kente gitmiş, burada Belediye'nin tahsis ettiği çadırda yaşama tutunuyordu. Fakat tekerlekli sandalyeye ihtiyacı vardı.

Bu haberi alan Başkan Tahir Büyükakın, onca hengamenin arasında Raziye Teyze'ye verilmek üzere tekerlekli sandalyeyi bulup, elleriyle teslim etti. Sonrasında duygu dolu anlara şahit olundu. Raziye Teyze, onca hengamenin arasında kendisinin tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayan Büyükakın'ı bağrına basmış, ‘’Allah senden razı olsun evladım’’ demişti. 

Başkan Büyükakın ise bu dua karşısında, ‘’Teyzeciğim senin bir duan bize de bu millete de yeter. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Neye ihtiyacın varsa biz buradayız. Artık Hatay da, Defne de bizim memleketimiz. Burayı Kocaeli’den ayrı görmüyoruz. Senin de, bu büyük afette evleri yıkılan ya da hasarlı olduğu için giremeyen tüm kardeşlerimizin de yanındayız, hizmetindeyiz’’ cevabını vermişti.

KAYNAK: HABER7
Ramazan Dengiz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ramazan Dengiz
YORUMLAR 32
 • serkan 11 ay önce Şikayet Et
  Allah Allah Allah Allah diyecek birşey yok bundan başka
  Cevapla
 • AKHİLAL 11 ay önce Şikayet Et
  Chp ve saz arkadaşları adamcağızı linç etmezler inşallah
  Cevapla
 • Elazığlı 11 ay önce Şikayet Et
  Rabbim sana ve halama sağlık sıhhat versin rabbim razı olsun
  Cevapla
 • Yozgatlı 11 ay önce Şikayet Et
  Allah'ım sizden razı olsun Allah'ım sizin gibi insanları hep var etsin inşeAllah Amin Amin
  Cevapla
 • Yozgatlı 11 ay önce Şikayet Et
  Allah'ım sizden razı olsun Allah'ım sizin gibi insanları hep var etsin inşeAllah Amin Amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ankara'da neler oluyor! Mansur Yavaş gece yarısı fena yakalandı
Kamu bankalarından TOGG kampanyası!