Muharrem İnce gerçekleri açıkladı! Kılıçdaroğlu ile bomba ittifak mesajı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel başkanı ve Millet İttifakı adayı Kemal kılıçdaroığlu ile görüşmesine ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

GİRİŞ 31.03.2023 16:01 GÜNCELLEME 31.03.2023 16:39
Bu Habere 144 Yorum Yapılmış

Memleket Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı ve Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbşakanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın kendisine ya da partisine bir ittifak teklifinde bulunmadığını belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Memleket Partisi'ne ziyareti hakkında açıklama yapan İnce, "Öncelikle bilinmelidir ki ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır." dedi.

Müzakere iddialarını reddeden İnce, Kılıçdaroğlu'na başarı diledi. 

"İTTİFAK TEKLİFİNDE BULUNULMADI" 

İnce'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

"Bazı medya organlarında kulis bilgisi adı altında paylaşılan, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi ile Muharrem İnce arasında müzakerelerin başarısız olduğu şeklindeki gerçeği yansıtmayan haberler hakkında, kamuoyunun doğruları öğrenmesi adına bu açıklamayı yapıyorum.

Öncelikle bilinmelidir ki ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır.

"24 SAAT KALA GELEBİLMİŞTİR"

Adaylığı ilan edildikten hemen sonra Sayın Kılıçdaroğlu, 17 Mart 2023 tarihinde Milli Yol Partisi ile Bağımsız Türkiye Partisi’ni, 20 Mart 2023 tarihinde HDP’yi ziyaret etmiştir. Memleket Partisi’ne ise sıra, 29 Mart günü yani Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesine 24 saat kala gelebilmiştir. Ve kalan 24 saat içinde, seçimler öncesi işbirliği yapılmasına ilişkin bir müzakere mekanizması doğal olarak oluşmamıştır veya oluşması istenmemiştir.

"LİNÇ ETMEK MÜZAKERE YÖNTEMİ OLAMAZ"

Açıkça ifade edeyim ki siyasi partileri sosyal medya üzerinden linç etmek, onları yıldırmak, yaftalamak, itibarsızlaştırmak ve diz çökmeye zorlamak bir müzakere yöntemi olamaz. Modern demokrasilerde ilişkiler siyasi partiler arası kurumsal görüşmeler ile ilerler. Bunun dışındaki her yol, medeni bir ilişki kurmayı reddeden despot ve dayatmacı bir zihniyeti temsil edecektir.

"KILIÇDAROĞLU'NA BAŞARILAR DİLİYORUM"

Neyse ki bu cinnet hali yavaş yavaş yerini aklı selime terk etmekte, gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu ortaya koyacaktır.

Bu vesileyle, sayın Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne seçimlerde başarılar diliyorum.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 144
 • Çerkezköy 1 yıl önce Şikayet Et
  Yerinde durmuyorsun ki bir gün dozerle Kur'an kurslarını yıkıyorsun,birgün CHP ye çakıyorsun bu nedenle olmasın
  Cevapla
 • Mustafa Akın 1 yıl önce Şikayet Et
  Seni ittifaka davet edip de başına bela mı alacak?
  Cevapla
 • Cezayir firat 1 yıl önce Şikayet Et
  bu kez seni sevdim en azından onurunu kurtardın adamlar seni sevdığınden değil kamuoyunun baskisından geldiler deseydi gel müharrem bey chp enin başına sen geç vallahi tek kelime söylemezdim dostlar alış verişte görsünler hoş geldin güle güle bu.kadar nezaket yeter
  Cevapla
 • Tual 1 yıl önce Şikayet Et
  Cumhuriyeti yaşatacağız diyen tek parti lideri ince diğerlerinin ağzından hiç duymadık
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  bu ince varya çok kurnaz.Bunun amacı seçimin 2. tura kalmasını saglayıp, 2 turda Kılıçdaroğlu'nu desteklemek yani ince Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin Truva atıdır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te muhteşem açılış
Borussia Dortmund, Nuri Şahin'i açıkladı!