Erdoğan'ı suçlayan Akşener, özür dilemek yerine üste çıkmaya çalıştı!

İYİ Parti binasına isabet eden mermiye ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçlayan Akşener, özür dilemek yerine üste çıkmaya çalıştı. Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, "Hadi oradan be hadi, çok beklersin" dedi.

GİRİŞ 05.04.2023 11:27 GÜNCELLEME 05.04.2023 16:21
Bu Habere 202 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. İYİ Parti binasına isabet eden mermiye ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçlayan Akşener, özür dilemek yerine üste çıkmaya çalıştı. Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, "Bir de senden özür dileyeceğim öyle mi? Hadi oradan be hadi, çok beklersin. Sakın unutma bir bu günlere öyle kolay gelmedik." dedi.

Gerçek ortaya çıkınca bile durmadılar! Sözcü 'pes' dedirttiGerçek ortaya çıkınca bile durmadılar! Sözcü 'pes' dedirtti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı binasına mermi isabet etmesi olayıyla ilgili, "Bunca engeli aştıktan sonra şimdi bize bu kurşun mu 'dur' diyecek? Bunca tehdide direndikten sonra şimdi bizi bu kurşun mu korkutacak?" dedi.

Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasına, "Kadim kültürümüzle harmanlanan cennet vatanımızda hakkımız olan tüm değerlerden, tüm imkanlardan, tüm fırsatlardan mahrum bırakıldığımız ucube bir dönemin nihayet sonuna geliyoruz." sözleriyle başladı.

Sinan Ateş cinayetine değinen Akşener, emniyet teşkilatının cinayeti planlayan kişiyi bir milletvekilinin evinde yakaladığını ancak buna ilişkin tutanağın ortadan kaybolduğunu, dava dosyasında da olmadığını iddia etti.

İktidarın sosyal medyaya ve gençlere düşman olduğunu öne süren Akşener, "Sevgili gençler, şunu asla unutmayın ki 14 Mayıs'ta oy kullanmaya gittiğinizde çok kritik bir seçim yapacaksınız. Kim Jong'un uzun boylu ruh ikizi ile Millet İttifakı'nın adayı arasında bir tercih yapacaksınız. Kuzey Kore'ye özenen bir Türkiye ile Avrupa standartlarında bir demokrasiyi doyasıya yaşayan bir Türkiye arasında bir tercih yapacaksınız. Kim Jong'un izinden gidenlerle, Atatürk'ün gösterdiği istikamete yürüyenler arasında bir tercih yapacaksınız. Sizlere öğrenilmiş çaresizlik prangaları takanlar ile 'Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet' diye haykıranlar arasında bir tercih yapacaksınız." diye konuştu.

Gençlerin 14 Mayıs'ta sandığa giderek kaderinin dizginlerini eline alacağını dile getiren Akşener, "Sandığa gideceksiniz ve Recep Beyi o koltuktan indireceksiniz. Sandığa gideceksiniz ve atamızdan aldığınız emanetin hakkını verip yepyeni bir tarih yazacaksınız. Hiç şüphem yok ki o sene, bu sene." ifadelerini kullandı.

"TEHDİTLERİNİ KENDİNE SAKLA" 

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kaybedeceğinin farkına vardığı için gergin olduğunu iddia ederek, şöyle devam etti:

"Recep Bey, 'Gerginsin' deyince bana ve arkadaşlarıma kızmak, tehdit etmek, hakaret etmek sandıktaki kaçınılmaz sonunu değiştirmeyecek. Çünkü içinde bulunduğun bu acınası durumun tek sorumlusu sensin. Bak tam 21 yıl oldu ama sen hala asgari düzeyde bir devlet insanı olamadın. Bir de üstüne, geçtiğimiz hafta çıkmışsın bana 'Utan, utan' diyorsun. Evet utanıyorum. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olma şerefinin zerresini dahi üzerinde taşıyamamandan ben utanıyorum."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bunlar teröristlerle el ele, kol kola yol yürürler. 14 Mayıs'ta bunları Cudi'ye, Gabar'a, Bestler Dereler'e gömmeye var mıyız?" sözlerini hatırlatan Akşener, "Bak Recep Bey Cudi ve Gabar senin için vatan olmayabilir ama bizim için Rize ne kadar vatan toprağıysa Cudi de o kadar vatan toprağıdır. Kocaeli ne kadar vatan toprağıysa Gabar da o kadar vatan toprağıdır. Sen kuponcu olduğundan vatan toprağının kıymetini bilmezsin ama biz gayet iyi biliriz. Al bayrağımızın gölgesinin düştüğü her yer bizim için cennettir, cennet." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın benzer ifadeleri 2019'da da söylediğini öne sürerek, "Sonra ne oldu? Millet seni sandığa gömdü. Hatta utanmadan bir de ağladın, mızıkçılık yaptın. O zaman ne oldu? Millet seni o sandığa bir daha gömdü. Hem de bu defa katmerli gömdü. O yüzden iyisi mi sen bu tehditlerini kendine sakla. Çünkü bu kafayla gitmeye devam edersen 14 Mayıs'ta sandığın dibini görünce, daha çok ağlarsın. Sonra söylemedi deme." diye konuştu.

Depremin etkisine rağmen Türkiye ihracat rekoru kırdıDepremin etkisine rağmen Türkiye ihracat rekoru kırdı

"GÜÇLÜ ZENGİN VE MUTLU BİR TÜRKİYE'Yİ İNŞA EDECEĞİZ"

Yeni bir toplumsal sözleşme vadettiklerini anlatan Akşener, bu toplumsal sözleşmenin ilk ve en temel unsurunun "yaşatmak"; ikinci unsurunun adaleti sağlamak ve adil olmak; üçüncü unsurunun "saygılı olmak", dördüncü unsurunun "nitelikli insan yetiştirmek"; beşinci ve son unsurunun ise "Güçlü Türkiye'yi" inşa etmek olacağını belirtti.

Bunu hamasi sözlerle değil, Türkiye'nin gerçek potansiyelini açığa çıkartarak sağlayacaklarını dile getiren Akşener, "Güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye'yi inşa edeceğiz." ifadesini kullandı.

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Beni kendinle uğraştırma." sözlerine ise "Vay vay vay. Bir aslan miyav dedi, minik fare kükredi. Recep Bey, sen hiç merak etme, ben kiminle uğraşacağımı çok iyi bilirim. Hiç kusura bakma, sen sevsen de sevmesen de gıcık olsan da olmasan da uğraşmaya devam edeceğim." karşılığını verdi.

"YENİ YÖNETİM ANLAYIŞI GETİRMEYE TALİBİZ"

Türkiye böyle ucube yönetimi hak etmiyor. İYİ Parti olarak Türkiye’ye yepyeni yönetim anlayışı getirmeye talibiz. Milletimizin iradesine hak ettiği değeri göstermeye talibiz.

 "NE HİKMETSE KURŞUNLAR GELMİŞ, İYİ PARTİ'Yİ VURMUŞ" 

"Recep Bey'in bu tehdidinin yansımasını hemen ertesi gün gördük." diyen Akşener, İstanbul İl Başkanlığına bir saldırı yapıldığını söyledi.

Devlet ciddiyeti olan bir iktidarın böyle bir durumda hemen harekete geçeceğini ancak kendilerine kızıldığını ve sosyal medyadan hakaret edildiğini ifade eden Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Neymiş efendim, inşaat bekçisi bir kardeşimiz hırsız kovalıyormuş. Hırsızları kaçırmak için de havaya ateş etmiş. Ne hikmetse kurşunlar gelmiş, İYİ Parti'yi vurmuş. Benim fotoğrafımı 20 santim sekmiş. Bakın siz şu işe. Allah'tan il binamız Kabataş'ta değil. Bilmeyenler için söyleyeyim; İstanbul İl Başkanlığımız sanılanın aksine havada değil, yerdedir. Üstelik ateş edilen yer ile binamız arasında belediyenin reklam panoları ile koskoca bir E5 karayolu var. Yani binamızın girişi E5'in altında kaldığı için ateş edilen yerden bina girişinin vurulma ihtimali gerek fizik gerek de geometri kurallarına göre imkansız. Yani ya ifade yanlış ya da bu bekçi kardeşimiz bir aksiyon filmine özenmiş olacak, mermiye falso vermiş ve olağanüstü bir nişancılık sergileyerek yanlışlıkla binamızı vurmuş. Ayrıca iddiaya göre, bu bekçi kardeşimiz hırsızlığı engellemek için defalarca ateş etmiş ama ne hikmetse bu kadar ciddi bir hadiseyi şirketteki üstlerine bildirmemiş, tutanak tutmamış, polise haber vermemiş. Hatta bunları yapmadığı gibi üstüne de sanki hırsızlık hadisesi normal bir olaymış gibi hırsızlara ateş etmek de bu Teksaslı kardeşimizin günlük rutiniymiş gibi gitmiş evine, bir güzel yatıp uyumuş. Hollywood prodüksiyonlarına taş çıkartacak bu fantastik açıklamanın sonunda ise Recep Bey çıkmış, benden özür bekliyormuş. Recep Bey utanmasan 'mermiye saldırdı' diye parti binamızı tutuklayacaksın. Bir de senden özür dileyeceğim öyle mi? Hadi oradan be hadi oradan, çok beklersin."

MERMİ KOVANLARINI YERE FIRLATTI!

Akşener, her sorusunda eline aldığı farklı mermi kovanlarını göstererek ve yere fırlatarak, partililere şöyle hitap etti:

"Soruyorum sizlere, bunca engeli aştıktan sonra şimdi bize bu kurşun mu 'dur' diyecek? Söyleyin, Sinan Ateş durdu mu? Bunca tehdide direndikten sonra şimdi bizi bu kurşun mu korkutacak? Söyleyin, Ömer Halisdemir korktu mu? Bunca ahlaksızlığa göğüs gerdikten sonra şimdi bizi bu kurşun mu sindirecek? Söyleyin, Özgecanlar, Şuleler, Cerenler, Emineler sindi mi? Bunca tuzağı bozduktan sonra şimdi bizi bu kurşun mu öldürecek? Söyleyin, Gaffar Okkanlar, Uğur Mumcu'ar öldü mü? Bunca hainliğin üstesinden geldikten sonra şimdi bizi milli misakımızdan bu kurşun mu vazgeçirecek? Söyleyin, Eren Bülbüller, Yasin Börüler, Aybüke öğretmenler, Konca Kurişler vazgeçti mi? Bunca nifakı, bunca fitneyi hakikatin ışığıyla yendikten sonra şimdi bizi bu kurşuna adres verenler mi ayıracak? Söyleyin, hilalle yıldız hiç ayrıldı mı?"


Partililerden bir söz isteyen Akşener, "Tüm tehditlere, tüm iftiralara direneceksiniz, söz mü? Tüm mermilere göğüs gerip milletimize güneş olacaksınız, söz mü? 15 Mayıs günü burada gülmeyen yüzleri güldürmek için, susmuş sesleri haykırmak için, çöken karanlığı dağıtmak için, 40'tan 40 bin olacaksınız, söz mü? Türkün Türküsü olacaksınız, söz mü? Milletin şiiri olacaksınız, söz mü? Bilge Kağan'ın, Kürşad'ın, Fatih'in torunları, Mustafa Kemal'in çocukları, Türkiye'nin iyi ve cesur evlatları; bu millet, 15 Mayıs sabahı, 21 yıldır kendine biçilen deli gömleğini, yırtıp atacak. Bu millet, 15 Mayıs sabahı istibdatın çürük zincirlerini kırıp atacak. Bu millet, 15 Mayıs sabahı hep bir ağızdan 'Hürriyet' diye haykıracak ve 15 Mayıs'ın şafağında Türkiye tarih yazacak, söz mü?" ifadelerini kullandı.

Valilikten İYİ Parti açıklaması! Balistik raporla kesinlik kazandıValilikten İYİ Parti açıklaması! Balistik raporla kesinlik kazandı

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

"ERDOĞAN’DAN ÖZÜR DİLEYEBİLİYOR MUSUN"

İçişleri Bakanlığı bunun faillerini buldu çıkardı. Ne olacak? Hadi bakalım şimdi Erdoğan’dan özür dileyebiliyor musunuz? İlk gün utanmadan sıkılmadan bu iftirayı attın. Şimdi özür dileyebiliyor musun? Dileyemez. Bu bir cibilliyet meselesidir, karakter meselesidir. Onun için 14 Mayıs çok önemli.

İYİ Parti binasına isabet eden kurşunla ilgili yeni gelişme... İşte bekçinin ifadesiİYİ Parti binasına isabet eden kurşunla ilgili yeni gelişme... İşte bekçinin ifadesi

LÜTFULLAH KAYALAR İYİ PARTİ'YE KATILDI

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, grup toplantısına başlamadan önce partiye katılan eski Maliye Bakanı Lütfullah Kayalar'a rozet taktı.

KAYNAK: HABER7
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 202
 • Kütahya'lı Mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  Hem kumar masasında hem noter masasında ortalık malı oldun.Birde pkkya berdel oldun daha ne olsun senin için ? Keyfin gıcır tabi sataşacak adam arıyorsun ama REİS asla senin dengin değil
  Cevapla
 • VATANDAŞ 10 ay önce Şikayet Et
  meral gittikçe küçülüyorsun baştan beri yanlış saftasın ucuz tiyatrolarla, şovlarla yürümez bu iş millet aptal değil. Seçilince ne yapabileceğinizden tek kelime bahsedemiyorsunuz, saray hırsız, yandaş, demokrasi, özgürlük başka bir argümanınız yok.
  Cevapla
 • Aslan 10 ay önce Şikayet Et
  O kovanları nerden bulmuş. HDP kendisine tedarik etmiş olmasın.
  Cevapla
 • doğrucu 10 ay önce Şikayet Et
  Bunun konuşmasını dinleyince roman kadınlar aklıma geliyor
  Cevapla
 • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Eren Bülbül,Y.Börü ve diğerleri senin ortağın tarafından katledildi. Cazgırlık yapıp üste çıkmaya çalışmanın sana da partine de hiç bir faydası olmayacak. Ancak sana kanmaya çalışan 3,5 fikirsizi avlar ama unutma daha fazlasını kaybedersin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa'da savaş sesleri! Bir ülkeden Rusya'ya yardım çağrısı! Rusya'dan jet hızında yanıt
Akbaşoğlu: Siyonizmin işbirlikçileri Erbakan'ı engelledi, Erdoğan'ı durduramadı