Seçime günler kala Akşener'den 7'li koalisyonu karıştıracak açıklama!

İYİ Parti lideri Akşener, katıldığı programda "CHP ile İYİ Parti'nin milletvekili sayısına göre görev dağılımı yapılır. CHP diğer partilerden de bakanlık önerebilir, bizi ilgilendirmez. Oy oranına göre bakanlık dağılımı yapılacak." dedi.

GİRİŞ 09.05.2023 06:40 GÜNCELLEME 09.05.2023 09:40
Bu Habere 195 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 7'li koalisyon arasındaki bakanlık pazarlıklarının oy oranına göre yapılacağını açıkladı.

Bir televizyon programına katılarak 7'li koalisyon arasındaki bakanlık pazarlıkları hakkında konuşan Akşener, anketlerde dahi görünmeyen DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti'yi kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'nun partisinde toplu istifa! Yeni partileri...Davutoğlu'nun partisinde toplu istifa! Yeni partileri...

Akşener açıkladı: Teklifi kabul etmedi masadan kalktı sonra o iki bakanlığı 'verelim' dediAkşener açıkladı: Teklifi kabul etmedi masadan kalktı sonra o iki bakanlığı 'verelim' dedi

Ağıralioğlu'nun zehir zemberek açıklamasıyla ilgili dikkat çeken 'Akşener' iddiası!Ağıralioğlu'nun zehir zemberek açıklamasıyla ilgili dikkat çeken 'Akşener' iddiası!

"OY ORANINA GÖRE BAKANLIK DAĞILIMI YAPILACAK"

Akşener, seçimleri kazanmaları durumunda Millet İttifakı arasındaki bakanlıkların nasıl paylaşılacağını anlattı.

Akşener, şu ifadeleri kullandı:

CHP ile İYİ Parti'nin milletvekili sayısına göre görev dağılımı yapılır. CHP diğer partilerden de bakanlık önerebilir, bizi ilgilendirmez.

Oy oranına göre bakanlık dağılımı yapılacak.

İçişlerinin karşılığı Adalet Bakanlığı'dır. Dışişleri'nin karşılığı Milli Savunma Bakanlığı'dır. Milli Eğitim'in karşılığı Sağlık Bakanlığı'dır.

'KÜÇÜK' ORTAKLAR ÇOK KIZACAK

Akşener'in bu açıklamalarına, 7'li koalisyonun 'küçük' ortakları DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti cephesinden ne cevap geleceği merak konusu oldu.

Seçimlere CHP listelerinden giren DEVA, Saadet, Demokrat ve Gelecek Partisi'nin oy oranları, seçimlere ilişkin yapılan anketlerde dahi görünmemişti.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 195
 • Adnan 1 yıl önce Şikayet Et
  Yani diyorki pkk masada yok fakat bakanlık verilebilir,izmir,istanbul,ankara belediyelerine doldurulan pkk,lılar gibi Devletin tüm kademelerine doldurulabilir bizim umrumuzda değil biz ele geçireceğimiz koltuklara ve talana bakarız ve bunlara oy verenlerde milliyetçi!!!
  Cevapla
 • Gülsen 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendisi fetöcü olduğu için başta askeriyeyi ve milli eğitim bakanlığını isteyecek, Rabbimiz fırsat vermesin bu hainlere
  Cevapla
 • seçmen 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen baraj altısın. Yazık başbakanda olamayacaksın. Neyse üzülme meral 19 mayıs bayramında reis seni oturtur belki baskanlık koltuğuna. Hevesini alırsın.
  Cevapla
 • RAİF MEDETOĞLU 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçim bitimi ki algı yapıyorsun Sokak ağzı ile memleket yönetecek.
  Cevapla
 • Davut 1 yıl önce Şikayet Et
  Aferin tezgahtar hanım işini iyi yapıyorsun
  Cevapla
 • Fakirullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Yav ne bakanlığı sanki seçim bitti sıra bakan kim olacak durumuna geldi yuh artık ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akrabasını öldürüp canlı yayın yaptı: Babanızı öldürdüm, sizi de öldüreceğim!
İsrail'in alçak paylaşımına Türkiye'den tokat gibi cevap: Hesabını verecekler!