Tarihi zafer sonrası Bahçeli'den ilk açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihi zaferinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel merkezde partililere hitap etti.

GİRİŞ 28.05.2023 20:59 GÜNCELLEME 28.05.2023 21:44
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

Cumhurbaşkanı seçimi 2. tur sonuçlarının gelmesiyle Türk milletinin verdiği karar da belli oldu.

Türkiye 17. kez yeniden 'Recep Tayyip Erdoğan' dedi.

Seçim sonuçlarının resmi olmayan verilere göre belli olmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde kameraların karşısına geçerek seçim sürecini değerlendirdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Türk milleti bugün tarih yazmış, kutlu varlığına, müstakbel geleceğine tertemiz iradesiyle sahip çıkmıştır.

Yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ikinci tur seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Sayın Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanımız olarak seçilmiştir.

Türk demokrasisi ve siyaset tarihinde iki turlu bir seçimin ilk örneği yaşanmakla birlikte k atılım oranının yüksekliği milli ve demokratik şuurun canlılığına işaret etmiştir.

Türkiye'nin demokrasi standartlarında yüksek seviyeye ulaşması ve dünya çapında mukayese üstünlük kazandığı çarpıcı bir gerçek olarak belirginlik kazanmıştır.

Aziz milletimiz demokrasi fethiyle egemenlik haklarını ve tarihi mirasını güçlü şekilde kucaklamış, kardeşlik hukukuyla varoluş namusunu koruyarak Türk ve Türkiye yüzyılı vizyonuyla buluşturma iradesi göstermiştir.

"ÜLKEMİZİN ÖNÜ ARDINA KADAR AÇILDI"
14 Mayıs'ta yapılan seçimlerde TBMM'de çoğunluğu Cumhur İttifakı'na tevdi eden Türk milleti 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanını seçmiş ve büyük Türkiye ülküsünü tescillemiştir. Hamdolsun ülkemizin önü ardına kadar açılmıştır.

Milletimiz iftira ve inkar siyasetine prim vermemiştir. Yine milletimiz yalan ve yıkım simsarlarına itibar etmemiştir.

Milli geleceğimizin zillete değil zafere müstahak olduğu tescillenmiştir. Dünya birleşmiş ve karşımıza geçmiş ancak Türk milletine sökmemiştir.

Küresel lobi, çıkarcı, eyyamcılar, entrikacılar, provokatörler, tefeciler, bankerler, ABD'sinden AB'ye kadar tüm ülkeler zilletin fermanını okumuş Çanakkale ruhunu, milli mücadele duruşunu aşamamışlardır.

14 Mayıs Seçimleri öncesi Türkiye dört bir koldan ablukaya alınmış her türlü iç ve dış mahreçli operasyonlar küstahça ilerletilip ihya edilmiştir.

Sosyal medya teröristlerinin ahlaksız isnatları, küresel medyanın zehirli emelleri, egemen güçlerin zelil tezgahları, kanlı terör örgütlerinin hain eylem ve telkinleri Türkiye aleyhine çalışan etki ajanlarının alçak faaliyetleri, satılmış anket şirketlerinin sahtekar servisleri, işbirlikçi köşe yazarların bitmek tükenmek bitmeyen rezillikleri, bazı gazetelerin anormal dezenformasyonları, ekranlarından zift gibi kara propaganda yapan televizyonların faaliyetleri...

"GELECEK, TÜRK ASRIDIR"
Bu tablo gurur verici demokratik asaletin, tarih boyunca tam bağımsızlık onuru olarak tarihe geçmiştir. 28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi'nde küresel kuşatma yarılmış, Türkiye kutup yıldızını andıran aydınlığını korumuştur. Bundan sonra gelecek Türk asrıdır.

Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine doğru adımla, doğru adamlar Cumhur'un varlığıyla kudretli bir biçimde atılmıştır. 13. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı yürekten ve samimiyetle kutluyorum.

Dönek ve devşirilmiş siyaset cambazlarını ellerinin tersiyle iten, vatan ve millet sevdalısı aziz dava arkadaşlarıma, Cumhur İttifakı ortak paydasında buluşan kardeşlerimize, Cumhur İttifakı'nı destekleyen aziz milletimin her güzel insanına şükranlarımı sunuyorum.

Bugün kucaklaşma, kaynaşma ve muhabbet kazanmıştır. Kaybeden kötülerdir. Hain ve kötü niyetlerdir. 18 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkemize, milletimize, demokrasimize, gönül ve kültür coğrafyalarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Allah'tan diliyorum.

KÜLLİYE'YE GİDECEK

Cumhurbaşkanımızla herhangi bir görüşme bugün gerçekleşmemiştir. Zannediyorum Ankara'ya dönüşlerinde tertiplenen toplantıya davet etmişlerdir. O toplantıya da katılacağım inşallah.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 64
 • Alpaslan 11 ay önce Şikayet Et
  Koca KURT, Allah seni basimizdan eksik etmesin, Devletin adami DEVLET BAHCELI
  Cevapla
 • Alpaslan 11 ay önce Şikayet Et
  Koca KURT, Allah seni basimizdan eksik etmesin, Devletin adami DEVLET BAHCELI
  Cevapla
 • Alpaslan 11 ay önce Şikayet Et
  Koca KURT, Allah seni basimizdan eksik etmesin, Devletin adami DEVLET BAHCELI
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 11 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun sana Devlet Reis. Şüphesiz seninde bu zaferde payın büyük. Allah cc. senden ve emeği geçen herkesten razı olsun.
  Cevapla
 • Adamsın Püsgevit 11 ay önce Şikayet Et
  Yazması oyalı kundurası boyalı yar benim aman aman yar benim aman,bu Türküyü millet hep söylüyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gazze'de orduyu şoke eden gelişme! İsyan tehdidine Netanyahu'nun oğlundan destek
Dünyanın en iyi hamur işleri listesine Türkiye damga vurdu: Zirvede o lezzetimiz var!