CHP'li Özgür Özel: Kılıçdaroğlu'nun istifasını isteyenler CHP'li değil AKP trolü

CHP Grup Başkanı Özgür Özel "Parti içinde Kılıçdaroğlu istifa etsin diyen yok. Alınan sonuç, genel başkanımızı rencide edecek bir sonuç değil. Nefret yayan hesapların altını kazıyın ya AKP'li ya Cumhur ittifakı trolü çıkar”

CHP'li Özgür Özel: Kılıçdaroğlu'nun istifasını isteyenler CHP'li değil AKP trolü
CHP'li Özgür Özel: Kılıçdaroğlu'nun istifasını isteyenler CHP'li değil AKP trolü
GİRİŞ 05.06.2023 16:21 GÜNCELLEME 05.06.2023 16:40
Bu Habere 117 Yorum Yapılmış

Özel, 12'nci kez mağlup olmasıyla hakkında istifa çağrıları yapılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu savundu. 14 Mayıs seçimlerinde yüzde 44.88 oy alan Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci turda ise yüzde 47.82 oy alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kaybetti. Sonuçların ardından muhalif kesimde Kılıçdaroğlu'na istifa çağrıları yapıldı

Özgür Özel, Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programında İlker Karagöz’ün konuğu oldu. İlker Karagöz, Özgür Özel’e Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki istifa tartışmalarını sordu.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, o soruya şöyle yanıt verdi: “Parti içinde Kılıçdaroğlu'nun istifası ile ilgili bir şey duymuyorum. CHP içinde yok ama sosyal medyada var. Sosyal medyada Kılıçdaroğlu istifa etsin diyenlerin altını kazıyın ya AKP'li ya Cumhur ittifakı trolü çıkar. Alınan sonuç genel başkanımıza istifa çağrısı yapılacak bir sonuç değil".

Sayın Genel Başkanının istifası ile ilgili bir tartışma duymuyorum. Partiler seçimi çok kötü sonuçla kaybedersiniz, fahiş hata sonucu kaybedersiniz lider istifa eder gider. CHP, %52'ye 48 bitmiş bu seçim. 

Alınmış 25.5 milyon oy ve aldığımız oyların beklentileri, korkuları, endişeleri, umutları ve onları umutsuz bıraktığınızda karşınızdakinin nasıl zalim olduğunu bildiğiniz için. Biz bu seçimi 58'e 42 kaybetsek, başka bir iktidar davranışı refleksi görürsünüz. Şimdi başka, dağılıp paramparça olursak başka, bir arada dimdik olursak başka.”

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 117
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Ya tam put kafa yaklaşımı.
  Cevapla
 • Samii 2 ay önce Şikayet Et
  O zaman adama demezler mi niye aday oluyorsun. İstifa edilecek sonuç yoksa başkanının arkasında dur. Karşısına geçme. Kafalarında 100 tilki var hiç birinin kuyruğu birbirine deymiyor.
  Cevapla
 • Mehmet DOĞAN 2 ay önce Şikayet Et
  Madem AK Partililer Kılıçdaroğlu'nun değişmesini istiyor; O halde aday olma !...
  Cevapla
 • Numan 6 ay önce Şikayet Et
  La pisliğinizi Ak Partiye bulaştırmayın. Hadi gidin çöplüğünüze orda deşelenin.
  Cevapla
 • KONYA 6 ay önce Şikayet Et
  Ewet. Özgür Özel doğruyu söylüyor. Biz AKP liler diyoruz. Onun için KK ya sahip çıkın. O kalsın ki REİS başımızda olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin İsrail'in üzerine gitmesi Yair Netanyahu'ya hata yaptırdı
 Gazze savaşının 'psikolojik harp' kareleri... İşgalci İsrail ordusunu titreten mesajlar!