Seçim hezimetinin ardından Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz hamle: Hepsini kovdu...

14 ve 28 Mayıs seçimlerindeki hezimetin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerle ilgili uçuk kaçık sonuçlar çıkartan yandaş anketçilerin genel merkeze girişini yasakladığı iddia edildi.

GİRİŞ 23.08.2023 16:02 GÜNCELLEME 23.08.2023 17:34
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

14 ve 28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen tarihi seçimler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın ezici zaferiyle sonuçlandı.

Seçimden önce ise muhalefet yandaşı onlarca anket şirketi, muhalif partileri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu önde gösteriyordu.

ANKETÇİLERİ ÖNDE GÖSTERDİ, 2,5 MİLYON OY FARK YEDİ

Muhalefet oylarını şişiren anketçilerin gazı ile girilen iki seçim de büyük bir hüsranla sonuçlandı.

Bazı anketlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 puan önünde gösterilen Kılıçdaroğlu, daha ilk seçimde 2,5 milyon oy fark yedi.

Mecliste çoğunluğu alması beklenen muhalif partiler ise hayal kırıklığına uğradı.

KILIÇDAROĞLU ANKETÇİLERİ KOVDU

Muhalif oyları şişiren anket firmaları ise seçimden sonra bu konuya açıklık getirmedi.

Odatv'de yer alan habere göre, kulislerde ise anketçi gazıyla 2 tarihi seçim kaybeden Kılıçdaroğlu'nun cezayı kestiği konuşuluyor.

Kendisini ve partisini seçimden önce önce göstererek yanıltan tüm anket firmalarını kovan Kılıçdaroğlu genel merkeze alınmamalarını istedi.

"BUNLARA KİMSE İŞ VERMEYECEK"

İddiaya göre şirket yetkililerinin bir daha içeriye alınmamasını isteyen CHP lideri, "Genel merkeze girmeyecekler bunlara kimse iş vermeyecek" ifadelerini kullandı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 53
 • Mehmedim 3 ay önce Şikayet Et
  Geç kalmış demokrat amca, onlara verdiği Milyonlarca Lirayı da geri istesin bakalım, verirler mi? Gitti paracıklar, gittiii ..( tabii bu paralar demokrat amcanın cebinden çıkmıyor. Hazineden gelen, Belediye kazıntısı.yani halkın parası)
  Cevapla
 • Yorum 3 ay önce Şikayet Et
  İmamoğlu da kazandık diye TV.lere yanlış demeçler vermişti. İmamoğlunu da kovacak mi?
  Cevapla
 • YILMAZ 3 ay önce Şikayet Et
  O anketçilere Yaşar OKUYAN'da alet oldu. Hafızanızı yoklayın, ne demişti "MHP BARAJI GEÇERSE EŞEK GİBİ ANIRIRIM" dedi ve MHP barajı geçti. Demekki kendi kendinize anket yaparsanız sonuç, hüsran oluyor.
  Cevapla
 • nuri 3 ay önce Şikayet Et
  ama anırmadı . demek sözünde durmayan bir adam . nokta .
  Cevapla
 • emre19 3 ay önce Şikayet Et
  Anketcilere inanma gibi bir zorunluluğu yok. Saçma ve uçuk sebeplerin arkadina saklanmak secmenini aptal yerine koymaktır. CHP de bunu yapıyor. Yüzde yirmi oyla bu ülkeyi yönetmeye kalkmak, siyaseti zaten bilmediği anlama gelir millet bu kişiye ac kalsa bile iktidar vermez.teneke bağlar...
  Cevapla
 • M. Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Bence onlara inandığı için, önce kendini kovmalı idi..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonlar gaze için meydanlara döküldü! Beyaz Saray önünde katilin sponsoruna isyan var
ABD'den toplama F-35 kararı! Kazalı F-35'lerden Frankenstein uçak