AK Parti'de yerel seçim rüzgarı: Erdoğan'a sunulacak

MKYK'nın gündemi 7 Ekim'de yapılması planlanan 4'üncü Olağanüstü Kongre ile 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler oldu. AK Parti, seçimlere tecrübeli ve dinç bir ekiple hazırlanacak

GİRİŞ 28.08.2023 07:50 GÜNCELLEME 28.08.2023 13:59
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip öncülüğünde bugün toplanacak AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda (MKYK) dördüncü olağanüstü büyük kongre çalışmaları değerlendirilecek ve alınması gereken kararlar oylanacak.

AK Parti tüzüğünde yer alan, "Şartların oluşması halinde, kademe yönetim kurulunun gerekli hazırlıkları yaparak talebin tebliğinden itibaren 45 gün içinde olağanüstü kongreyi toplaması zorunludur" ifadeye göre MKYK'da olağanüstü kongre için karar alındığında 45 günlük süreç başlamış olacak.

AK Parti'nin olağan kongresini ise yerel seçimlerden sonra yapması bekleniyor. Tazelenme ve yenilenme sürecini 3 dönem kurulanı milletvekili seçimlerinde istisnasız uygulayan AK Parti, hükümette de kabinenin yüzde 98'ini yenileyerek devam ettirdi. Değişime parti yönetiminde de yer verecek AK Parti yerel seçimlere yenilenmiş, tecrübeli ve dinç bir ekiple hazırlanacak.

YAPILANLAR ANLATILACAK

Yerel seçimlere giden süreçte, muhalefetin elindeki belediyelerin karnesini çıkaran AK Parti, kendi yönetimindeki belediyelerin de performanslarını masaya yatırıyor.

Bu kapsamda bugünkü toplantıda Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Partili belediyelerin 2019 seçimlerinde seçmene vaat edilenlerin kaçta kaçının hayata geçirildiğini, belediye başkanlarının performanslarının yer aldığı detaylı bir sunum yapacak. Seçimlerde yeniden aday olmak isteyen mevcut belediye başkanlarının performansı dikkate alınacak.

YOL HARİTASI BELİRLENECEK

AK Parti teşkilatlarında revizyon sürüyor. Teşkilatlarda da yenilenmenin devam ettiği şu günlerde yerel seçimlerde belediye başkanı adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının istifa süreci tüm hızıyla devam ediyor. İstifa edip il ilçe başkanları mülakata alınıyor. Yenilenen teşkilatlarla birlikte yerel seçimin yol haritası belirlenecek.

ÖNERİLER ERDOĞAN'A SUNULACAK

Muhalefetin yaşadığı sarsıntılara aldırış etmeden yoluna bakan AK Parti, 18'nci zaferine ulaşmak için saha çalışmalarına hız verdi. Başta İstanbul, Ankara olmak üzere muhalefetin yönetimindeki belediyelerin yeniden kazanılması için strateji çalışmalarında da sona yaklaşan AK Parti kadroları hazırladıkları önerileri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak. Kazanacak adaylarla seçmenin karşısına çıkacak AK Parti, vatandaşın istediği isimleri kamuoyu ile paylaşacak.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 13
 • Emekli 3 ay önce Şikayet Et
  Ankara da Turgut Altınok'un şansı yüksek. Diğer adaylar zor kazanır.
  Cevapla
 • Cüneyt Işık 3 ay önce Şikayet Et
  Birilerine reis, paşa, başkan, sultan demeti bırakın artık. Milletin makamını, zamanını ve parasının karşılığı olan işini yapması gerek. Seçim kazanmak, layıkı ile işini görevini yaptığı anlamına gelmez. Başkasının parası ile edinilmiş başarı çalıntı başarıdır.
  Cevapla
 • Maraşlı 3 ay önce Şikayet Et
  Murat Kurum'un Kahramanmaraş Büyüksehir Belediye Başkanı olmasını istiyoruz
  Cevapla
 • Unutmayın 3 ay önce Şikayet Et
  Belediye seçimleri öncesi SSK ve Bağ-Kur Emeklisini Küstürdünüz.
  Cevapla
 • KOCA ÇINAR 3 ay önce Şikayet Et
  Temmuzdaki memur ve memur emeklilerine aynı oranlarda zam yapılırdı. Ne hikmetse bu sefer memurlara seyyanen verilen 8.077.tl.lik zamdan memur emeklileri yararlandırımadı. Bizde emekller olarak diyoruz ki bağrımıza taş basıp belediye seçimlerinde bir ceza keselim. Ben yaptım oldu demekle olmadığını gösterelim.
  Cevapla
 • EMEKLİ 3 ay önce Şikayet Et
  Senin paraya göremi oy standardın var sen nasıl devlet memuru emeklisi oldun??
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrailli hahamdan iki bölgeye işgal çağrısı: O topraklar bizim!
Savunma Bakanı ile Netanyahu arasında soğuk rüzgar!