TBMM'de bütçe görüşmeleri ertelendi

TBMM Genel Kurulunda devam eden bütçe görüşmeleri, Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in kürsüde konuşurken fenalaşması nedeniyle yarına ertelendi.

TBMM'de bütçe görüşmeleri ertelendi
TBMM'de bütçe görüşmeleri ertelendi
GİRİŞ 12.12.2023 18:08 GÜNCELLEME 12.12.2023 18:10
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

TBMM Genel Kurulu, Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in rahatsızlığı nedeniyle verilen aranın ardından Meclis Başkanvekili Gülizar Karaca Biçer başkanlığında toplandı.

Genel Kurulda önce Danışma Kurulu kararı okundu. Buna göre, bugünkü birleşimde görüşülmesi planlanan TBMM, Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bütçelerinin 21 Aralık 2023 Perşembe günkü birleşiminde yapılmasına karar verildi. Ayrıca, 21, 22, 23 ve 24 Aralık'ta yapılması öngörülen görüşmelerin 22, 23, 24 ve 25 Aralık'ta görüşülmesini karar verildi.

AK PARTİ'Lİ ZENGİN: BURADAN SİYASET ÜRETİLMESİN

Meclis Başkanvekili Karaca, tüm siyasi partilerin temsilcileriyle beraber hastaneyi ziyaret ettiklerini belirterek, "Sayın milletvekilimize bir anjiyo işlemi gerçekleştirildi. Şu an yoğun bakımda ve kendisine yönelik müdahale devam etmektedir. Biz, başta sayın milletvekilimiz olmak üzere ailesine ve Saadet Partisi ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

Ardından söz alan grup başkan vekilleri de geçmiş olsun dileklerini iletti. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, çok üzgün olduklarını belirterek, "Dışarıdan izleyenlerin bir zalimlik içerisinde konuya yaklaştığını okuyorum, görüyorum. Bu o kadar insani bir şey ki hepimizin kalbine dokunan, hepimizin merhametle yaklaştığı bir durum ve dediğim gibi bizim buradaki bütün kavgalarımız siyasi kavgalardır, biz insan olarak birbirimizi seviyoruz, birbirimize saygı duyuyoruz, farklı partilerden dostluklarımız var, arkadaşlıklarımız var; biz düğünlere gidiyoruz, cenazeye gidiyoruz, bütün siyasi partilerden arkadaşlar ortak katılıyoruz. O sebeple lütfen bu hastalıklar üzerinden, bu kadar önemli olaylar yaşanırken, bir insan canıyla cebelleşirken buradan da böyle siyaset üretilmesin" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Genel Kurul, 13 Aralık 2023 Çarşamba günü saat 11.00'de toplanmak üzere kapandı.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • gözütok 7 ay önce Şikayet Et
  Sayın milletvekilimiz geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. CennabiAllah'da şifalar diliyorum. Ama yasama aksatilmamali, devletin işleri duraksatilmaz. Bizler beşeriz her türlü olumsuzluklar bizim için olağan dır. Ama devlet işleri aksatilmamali.
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 7 ay önce Şikayet Et
  Öncelikle sayın vekile geçmiş olsun Allah şifa versin. Gereken müdahale anında en güzel şekilde yapılmış olmasına rağmen bir ülkenin devamını saylayacaksa kararların alınacağı çalışmaların ertelenmesi absürt olmuş.
  Cevapla
 • Ayarcı 7 ay önce Şikayet Et
  Bu maalesef üzücü bir durum ama, bunun önüne geçmek için de milletvekiline yaş sınırlaması getirilmeli ve sağlıksız kişilerin meclise girmesi engellenmelidir.bir iş yerine bile girmek için sağlık raporu isteniyor... yaş sınırlaması getiriliyor...mecliste elli yaş üzeri milletvekili olmamalıdır...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
'Başıboş köpek lobisi'ne FETÖ taktiği!
Gençlerin kaç yaşına kadar aileleriyle yaşadığı belli oldu