Başkan Şahin canlı yayında duyurdu: Hidrojenli otobüsler geliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında önemli değerlendirmelerde bulundu.

GİRİŞ 25.02.2024 11:43 GÜNCELLEME 25.02.2024 13:43
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Kanal 7 Ankara Temsilcisi ve Haber7.com Yazarı Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programının bu haftaki konuğu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin. Yerel seçimler yaklaşırken yapılan hizmetler ve yeni projeler programda gündem maddesi oldu.

Fatma Şahin'in açıklamalarından satır başları:

DEPREM SONRASI YARALAR SARILIYOR

Çok ağır sınavdan geçtik. Bu milletin büyüklüğünü gördük. İyileşme dönemindeyiz. Cuma günü Sanayi bakanımız geldi 260 dükkanın açılışını yaptı. Bu bir mucize, bunu Japonlar söylüyor. Bu kadar hızlı toparlanma mucize. Bizim bu kadar hızlı yapmamızın nedeni Cumhurbaşkanımızın liderliği sayesinde. Bu bir takım işi. Deprem öncesinde de planlarımız hazırdı.

ÜÇ HEDEF

Bizim hedeflerimiz var. Birincisi Yeşil şehir ikincisi ise akıllı şehir üçüncüsü ise zihinsel dönüşüm. Bu üçünü gerçekleştirdiğimiz zaman şehir sağlıklı büyüyor. Hızlanmamız lazım. Hızlanıp şehrin ekonomisini daha da büyütmemiz lazım.

Mazeret üretmek çok kolay. Neden yapamadığını anlatabilirsin ancak bu bize yakışmaz. Yerel kalkınma uygulama demek. Çıkan yasayı uyguladığın zaman vatandaş bunu görüyor. 

SU SORUNU VAR MI?

Şu anda şehre 135 kilometreden su aktı. İçerisinden araçların bile geçebileceği çelik bloklarla suyu taşıdık. Bunlar kolay işler değil. Depremden 48 saat sonra şehre su vermeye başladık. 

Ben geldiğimde Türkiye'nin en pahalı üçüncü suyunu içiyorduk. Şimdi 20'lere kadar geriledi. 

Dirençli şehir ve yeni yapılanma için ODTÜ, İTÜ ve Japonlarla birlikte çalıştık.

SOSYAL PROJELER

Sosyal adalet ve sosyal barış şehrin huzuru için çok önemli. Bebeklere süt veriyoruz. Bebekler biraz büyüyor kreş lazım. Kreş çok pahalı. Şimdi organizede mavi ve beyaz yakalı kadın çalışanlarımız arttı. Yeni kreşler açıyoruz. Bebek kütüphaneleri açıyoruz. 

Türkiye'nin en güzel bilim merkezini yaptık. TÜBİTAK'la birlikte çalıştık. Gaziantep ayrıca spor şehri. Yetenek taramaları yapıyoruz. Kümeleştiriyoruz ve uzmanlaştırıyoruz. 427 madalya geldi. Eğitim, Kültür, Spor, Kültür ve Sanat. 

Artık deprem bölgesi demeyelim dedik. Çünkü böyle deyince insanlar gelmiyor. Bunun için dirençli şehir dedik. Koronadan önce yabancı turistler daha çok geliyordu. Koronadan sonra içimize kapandık. 

22 tane arkeoloji müzesi kurduk. 450 bilim adamıyla bir çalışma yapıldı. Kültürel miras, kültür turizmi. Dünya barışı için de önemli. Birlikte şehir ekonomisini güçlendirmeyi sağlıyor. 

HİDROJENLİ OTOBÜS PROJESİ

Karsan'la bunu konuştuk. Bunu denememiz lazım dediler. Bir sene içerisinde Karsan hidrojenli otobüsünü yaptı. Bunu ilk kez Gaziantep'te denedik. İlk olarak 20 tane alacağız. Akaryakıt istasyonlarımızı da ona göre kuracağız ve hidrojeni stoklayacağız. 

YEREL SEÇİM HEDEFİ

Bu seçimde de iddialıyız. Hepimiz kardeşiz. 1 Nisan'dan sonra hepimiz yüz yüze bakacağız. Sen, ben yok biz diyeceğiz. Hedefimiz ortalamanın 10 puan üzerinde oy almak.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 21
 • Antepli 1 ay önce Şikayet Et
  Bu sefer Tahmazoğlu olmalıydı.
  Cevapla
 • Alim 1 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM, kainattaki zerrelerin adedi kadar söylüyorum, bundan sonra sadece, SENİN RIZANI, RAHMETİNİ SEVGİNİ HOŞNUTLUĞUNU VE DOSTLUĞUNU KAZANMAK İÇİN YAŞIYORUM. SANA KAVUŞMAK VE HUZURUNA ÇIKMAK İÇİN YAŞIYORUM. YALVARIYORUM ALLAHIM YARDIM ET... SEN NE DERSEN O ALLAHIM, SEN BİLİRSİN ALLAHIM...
  Cevapla
 • ALLAH dostu 1 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM kainattaki zerrelerin adedi kadar YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA
  Cevapla
 • ALLAH dostu 1 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM kainattaki zerrelerin adedi kadar YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET ALLAH kimsenin yaptığını yanına bırakmaz ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR ALLAH MUTLAK BÜYÜKTÜR GÜÇ ve KUVVET SAHİBİDİR ALLAH MUTLAK GALİPTİR ALLAH MUTLAK YÜCEDİR ALLAH NURUNU tamamlayacaktır ALLAH AZİZDİR HAKİMDİR ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAK
  Cevapla
 • MAG/0731 1 ay önce Şikayet Et
  Gerçekten Ülkemizde HİDROJEN kullanımı Yaygınlaşmalı. Özellikle Araçlarda. Gelişmiş Ülkelerde HİDROJENLİ ARAÇLAR çoğalıyor. Bence TESLA HİDROJENLİ Olmalıydı !!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son asrın en büyük katliamlarından birisi Gazze'de yaşanıyor
Son dakika: Kritik MKYK'nın perde arkası! Erdoğan 'Bu yapılacak' deyip net konuştu...