Turgut Altınok'tan anket açıklaması

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, sosyal medyada yerel seçimlere yönelik sahte anketler yayımlandığını ileri sürerek, "Bu anketlere, sosyal medya anketlerine inanmayın" dedi.

Turgut Altınok'tan anket açıklaması
Turgut Altınok'tan anket açıklaması
GİRİŞ 25.02.2024 20:41 GÜNCELLEME 26.02.2024 12:30
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'nın Keçiören ilçesindeki MHP Seçmen İletişim Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından konuşan Altınok, 2019 yılında Keçiören Belediye Başkanlığı görevine geldiğini hatırlatarak, "O zaman kentsel dönüşüm planını yaptık ama Büyükşehir Belediye Başkanı planımızı veto etti. Daha sonra meclis çoğunluğumuz olduğu için devam etti. Mansur Yavaş'ın burada bir çivisi var mı? 6 ay içerisinde Keçiören'de kentsel dönüşüm planını bitireceğiz. Keçiören'deki Fatih Köprümüz; sırat köprüsü mü Fatih Köprüsü mü belli değil. 5 yıl önce söz vermişti. Fatih Köprümüzü yıkacağız, 4'er şeritli yol yapacağız" dedi.

'ANKETLERDE ALTINOK ÖNDE'

Ardından sosyal medyada yayımlanan anketlere değinen Altınok, "Sahte anketler var. Gerçek anketlerde Ankara, 'Altınok' diyor. Sokak anketleri 'Altınok' diyor. Bu sahte anketlere, sosyal medya anketlerine inanmayın. Cuma günü Hacı Bayram Veli Camisi'nden sebze haline 3 saatte gittim. Yolda vatandaşlarımızın yüzde 80'i, 90'ı 'Seni seviyoruz başkanım oyum sana, Allah yardımcın olsun' diyor. Biliyorsunuz anketlerde Milliyetçi Hareket Partisi'ni yüzde 5 gösteriyorlardı. Bazıları yüzde 3, bazıları yüzde 2 gösteriyordu. Ama ben hep şunu dedim, 'Milliyetçi Hareket Partisi'nin baraj problemi olmaz.' Vatandaşımız sandığına gider, 3 hilali görür, üç hilale oyunu basar. Anketlere göre Cumhurbaşkanımız da asla cumhurbaşkanı seçilemiyordu. Kimi, rakip tarafı yüzde 60, kimi yüzde 57, kimi yüzde 55 gösteriyordu. Cumhurbaşkanımızı yüzde 38 gösteriyorlardı ama ne oldu? İnşallah 31 Mart'ta da sizler kazanacaksınız, Ankara'mız kazanacak. 31 Mart'ta sahte anketleri yanıltacağız" diye konuştu

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 17
 • blnt 1 ay önce Şikayet Et
  zaten ankara istanbul dem ve iyi parti olmadan chp nin kazanması imkansız bunu bilmeyen yok chp tabanında terliğe kütüğe oy veren kesimin zaten yüzdesi belli
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Yerel seçim sonuçlarını Ekonomi hayat şartları belirleyecek market pazara gidileceği kalmamış et almak zaten mümkün değil zengin daha zengin fakir daha fakir hale geldi artık belediye başkanları Emeklilere ne kadar yardım yapacakları yarışına girmişler geldiğimiz hale bakın geçinmek çok çok zor artık
  Cevapla
 • alican 1 ay önce Şikayet Et
  chp ye yakın anket şirketleri yıllardan beri anket dolandırıcılığı yapıyor. her seçimde chp önde çıkıyor. nasıl oluyorsa ?
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Yani sadece bizim önde olduğumuzu gösteren anketlere inanın diyorsun? Siz de biliyorsunuz kazanamayacağınızı o yüzden rakiplerinize saldırıp duruyorsunuz. Bu hareketlerin getirisi olmadığı gibi daha çok tepki alacağını göremeyecek kadar halktan, gerçeklikten kopuk bu siyasiler.
  Cevapla
 • hayri 1 ay önce Şikayet Et
  şimdi sen demli bir çay iç. seçimden sonra soğuk su içersin.
  Cevapla
 • mahmud abbas 1 ay önce Şikayet Et
  görşürüz ne gördün chp den
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Başkan bu hareketi yapma. Sevmek şekillerle olmaz SEVMEK GÖNÜLLERDE OLUR.. Bırak birileri yapsın biz seni gönüllerden seviyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Savaş tiyatrosu: İran'ın 'Gerçek vaat' operasyonu 'boş vaat' çıktı - Gazete manşetleri
ABD’nin eski Başkanı Kennedy’i MOSSAD öldürdü!Çarpıcı iddilar ABD’li tarihçiye ait