Turgut Altınok'tan son dakika 'anket' açıklaması!

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Turgut Altınok, "Gerçek anketlerde öndeyiz, bir de sahte anketler var biliyorsunuz, bunu Cumhurbaşkanlığı seçiminde gördük" dedi.

Turgut Altınok'tan son dakika 'anket' açıklaması!
Turgut Altınok'tan son dakika 'anket' açıklaması!
GİRİŞ 29.02.2024 17:22 GÜNCELLEME 29.02.2024 17:22
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, NTV'de soruları yanıtladı.

Altınok'a, "Yaptırdığınız anketlerde durum nasıl görünüyor?" diye soruldu.

Yaptırılan şişirme anketlerde değil gerçek anketlerde önde çıktıklarını söyleyen Altınok, "Yapılan son anketlerde önde çıkıyoruz, gerçek anketlerde. Bir de sahte anketler var biliyorsunuz, bunu Cumhurbaşkanlığı seçiminde gördük. Gerçek anket size doğruyu gösterir. Anketlerde kazanırsınız sonuçta bir de sandığa oy atan vatandaşımız var. Kimsenin oyu, kimsenin iradesi anketlerde değil. Dolayısıyla oldu bitti, yüzde 60’la kazandım bu vatandaşın iradesine de saygısızlıktır, ipotek koymaktır. Biz buna dikkat ederiz, yıllardır bu siyasetin içindeyiz objektif olursanız kendinizi kandırmazsınız, seçmeninizi de kandırmazsınız." ifadelerini kullandı.

İKİ BELEDİYE BAŞKANI KAMUOYUNU YANILTTI: BU SİYASİ ACEMİLİKTİR 

Turgut Altınok, daha sonra genel seçim sürecinde oy sayımı sürerken hem Mansur Yavaş'ın hem de Ekrem İmamoğlu'nun sahte verilerle kamuoyunu manipüle etmeye çalıştığına vurgu yaptı.

Altınok konuyla ilgili şunları söyledi:

"Biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı seçiminde sayımlar yapılırken iki belediye başkanı çıktılar televizyona, efendim siz devletin ajansı Anadolu Ajansı’na güvenmeyin, biz seçimi aldık yüzde 60’la götürdük gibi açıklamalar yaptılar. Halbuki belli makamdakilere sorumluluk düşer. Ağzımızdan her söz, her kelimeyi çok dikkatli kullanmalıyız. Toplumu galeyana getirebilirsiniz, bir sürü istenmeyen olaylara sebep olabilirsiniz. Yani sosyoloji denilen bir şey var, seçim zamanı insanlar gergin oluyor, dolayısıyla çıktılar 85 milyonun karşısına yalan ve yanlış bir beyanda bulundular. Verileri alırsınız, Anadolu Ajansı’nın verileri YSK’dan geliyor. Sonucu beklersiniz, itirazla ilgili bir şey varsa çıkar konuşursunuz. Ama bunu iki seçimde de yaptılar, maalesef kamuoyuna gerçekleri değil sahte anketlere inandıkları için alıyoruz, kazanıyoruz, biz buradayız dediler. Siyaset tarihinde böyle bir şey yoktur, bu bir siyasi acemiliktir. Toplumu kandırmadır, daha doğrusu kendini kandırmadır."

"BİZ HEP GERÇEKLERE BAKARIZ, HALKA BAKARIZ" 

Şişirme anketlere değil, sokakta gördükleri halk anketine baktıklarının bir kez daha altını çizen Turgut Altınok, "Dolayısıyla biz gerçek anketlere bakıyoruz, halk anketine bakıyoruz. Sokaklardayız, yıllardır ben sokaklardayım tam 20 yıldır. Keçiören Belediye Başkanlığı görevimiz oldu, hala devam ediyoruz. Biz hep gerçeklere bakarız, halka bakarız. Ne kendimizi, ne halkı ne de kamuoyunu kandırırız." dedi.

"ULAŞIM ÇİLESİNİ BİTİRECEĞİZ: 5 YILDA 5 SANTİMETRE YAPILAN METRO YOK"

Altınok, daha sonra Ankara'nın sorunlarına değindi ve göreve geldiğinde yapacağı projeler hakkında bilgiler verdi.

Başkent'i ulaşımına yeni çözümler getirilmesini gerektiğini belirten Altınok, "Yeni yollar, alt geçitler, üst geçitler, bulvarlar lazım. Trafik problemi, ulaşım problemi metro ile çözülür. Hava alanından şehre metrosu olmayan tek şehir dünya üzerinde Ankara. Bu bir ayıptır. Belediye başkanı söz verdi ama 5 yılda 5 santimetre yapılan metro yok. Ankara'da 600 -700 bin araç trafiğe çıkacak. Benim mega projem, büyük projem yok diyor. Ulaşımda şu an Ankara'da otobüs bekleme süresi arttı. Burası Ankara, Başkentliler buna layık değil. Vatandaşların ulaşım çilesini bitireceğiz. Elektrikli otobüsler alacağız. Yeşil ve temiz bir çevre oluşturacağız. Bunlar lafta kalmamalı. Gelecekte çocuklarımız için güzel dünya bırakmak için herkes elini taşın altına koymalı. Dünyadaki en büyük problem iklim değişikliği. Hava kirlendi, toprak kirlendi. Bunların gereğini yapmak lazım." ifadelerini kullandı.

"18 YAŞ VE ÜZERİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ULAŞIM ÜCRETİ ALMAYACAĞIZ"

Daha sonra Ankara aşığı olduğunu söyleyen Altınok, Ankara’nın sokaklarında gezdiğini, esnaf ve vatandaşın sorunlarını dinlediğini ifade etti.

Üniversiteli öğrencilere burs desteği verileceğini kaydeden Altınok, "18 yaş üzeri üniversite öğrencilerinden ulaşım ücreti alamayacağız. Ulaşımı ücretsiz yapacağız. Ankara’da ulaşım çilesi bitecek." diye belirtti.

"ANKARA'NIN IŞIKLARI SÖNDÜ: 24 SAAT ULAŞIM OLACAK" 

Altınok, Ankara’nın başkent olma özelliğini yitirdiğini ifade ederek, “Ankara’nın ışıkları söndü. Kızılay’da saat 20.00’de hayat bitiyor. Ankara’nın merkezi ışıkları sönen bir başkent. Ankara kasaba, köye doğru gidiyoruz. Ankara’da 24 saat ulaşım olacak.” dedi.

"BAZI SOKAKLAR VE CADDELER KANAL KOKUSUNDAN GEÇİLMİYOR" 

Ankara’da altyapı sorunu olduğunu da belirten Altınok, “Ankara’nın bazı sokak, caddeleri kanal kokusundan geçilmiyor. Ankara'da altyapı ciddi bir problem. Mevcut ABB yönetimi altyapıya yatırım yapmadı.” dedi. Keçiören’de birçok yatırım yaptıklarından bahseden Altınok, “Rekor yatırımlar yaptık. Keçiören’e Büyükşehirden daha çok yatırım yaptık. Bin misli iş yaptık. 11 tane kapalı spor salonu yaptık.” diye konuştu.

Turgut Altınok ayrıca, belediye başkanı olduğu zaman Ankara'da kentsel dönüşüm projelerini de hayata geçireceğini dile getirdi.

KAYNAK: ENSONHABER
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 12
 • mücahid 2 ay önce Şikayet Et
  fetö, pkk, chp, tkp, ne kadar islam düşmanı varsa mansur'u savunuyor; bu yüzden oylar Turgut Altınok beyefendiye. Gerçekten vatansever.
  Cevapla
 • Kompataro 2 ay önce Şikayet Et
  Ne vasıfsız bi tip..inşallah kazanamaz
  Cevapla
 • Kemal 2 ay önce Şikayet Et
  Emeklinin hali nicedir.Oyumuz Mansur başkana.Hepimiz döndük Seyyanen gelemzse Ankara İstanbul birdaha alınamaz.
  Cevapla
 • Önce kendine bak 2 ay önce Şikayet Et
  Mansurmu verecek seyyaneni. Bu nasıl bir zihniyettir. Yani sana seyyaneni hdp verse oyunu onamı vereceksin. Yazık çok yazık
  Cevapla
 • mahmut dereli. 2 ay önce Şikayet Et
  Mansur yavaş yavaş yavaş diyor ki suda %50 indirim yapacaklarmış imkansız olanı vaat ediyolar mümkün değil yapamazlar diyor. Oysa 5 sene önce köylerde suyu bedava vereceğim hava gibi yaşamsal ihtiyaç paralı olurmu diyordu gelde buna oy vereceklerin aklına yanma
  Cevapla
 • Emekli 2 ay önce Şikayet Et
  Gökçek, gelmiş geçmiş en iyi başkandır. Nokta....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hava sıcaklıkları artıyor: Meteoroloji'den son dakika açıklama!
BM: İsrail'in Refah'ta kampa düzenlediği saldırıda en az 200 kişi öldürüldü