Altınok'tan müjde! 'Su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz'

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, su fiyatlarını 31 Mart'tan sonra yüzde 50 indirme sözü verdi.

Altınok'tan müjde! 'Su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz'
Altınok'tan müjde! 'Su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz'
GİRİŞ 01.03.2024 17:20 GÜNCELLEME 01.03.2024 17:20
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Altınok, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığınca düzenlenen "Atakule AK Gençlik Buluşması"na katıldı.

Seçilmesi halinde alacağı elektrikli otobüsler ile duraklarda kuyruk sorununu çözeceğini ifade eden Altınok, 18 yaş ve üstündeki üniversite öğrencilerine ulaşımı ücretsiz hale getireceğini aktardı.

Üniversite öğrencilerine çeşitli destekler vereceğini dile getiren Altınok, sözlerine şöyle devam etti:

"20 bin üniversite öğrencimize ayda bin 500 yüz lira karşılıksız burs vereceğiz. 10 bin öğrenci kapasiteli bir yurt yapacağız. Yine evde kalmak isteyen 10 bin üniversite öğrencimiz için ev yapacak, sembolik rakamla kiraya vereceğiz. Gençlerimizi bilim ve teknoloji alanında destekleyeceğiz. Sevgili gençler, umudunuz, ümidiniz, ülkünüz, hedefleriniz yüksek olsun. İnanırsanız, başarırsınız. Başaranlar inananlardır."

"ANKARALI EN PAHALI SUYU TÜKETİYOR"

Gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Altınok, bir gazetecinin açıkladığı su da yüzde 50 indirim vaadine yönelik ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın "Yasal olmayan şeyleri iddia ediyorlar" ifadesini kullandığını hatırlatması üzerine, şunları kaydetti:

"(Mansur Yavaş) Önce aday olduğu dönemdeki konuşmalarını bulun. Orada ne diyor? 'Suyu ücretsiz vereceğim' diye kendisi söylüyor. Nasıl ücretsiz vereceksin diye sorduklarında da 'Atık sudan yüzde 50'sini alacağım' diyor. 'Ücretsiz vereceğim' diyor. Dolayısıyla böyle bir şey yok. Ankaralı en pahalı suyu tüketiyor. Su fiyatlarını 31 Mart'tan sonra yüzde 50 indireceğiz. Mansur Yavaş, 2019'da aday olduğunda 'Ankaralıya suyu ücretsiz vereceğim' dedi. Ama Türkiye'nin en pahalı suyunu Ankara tüketiyor."

KAYNAK: AA
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 2
  • Antiantianti 2 ay önce Şikayet Et
    Su zaten çok ucuzdur. İnsani bir sınır koyun bu suyu çok ucuza verin. Mesela 8 m3 su sınırını geçen pahalı su tüketsin. Su yok su kalmadı. 3,5 hıyar sulamak için 10 ton su kullanıyor. Evdeki yüzünü yıkamaya su bulamiyor.
    Cevapla
  • talep 2 ay önce Şikayet Et
    Ankarada her yere metro ve sosyal konut istiyoruz. büyük bir barınak yapın sokak köpeklerini toplayın açlıktan çöp eşeliyor zavallılar sokaklarda.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
4 ülke harekete geçti! 'Tarihin en büyük operasyonu' deyip duyurdular: Ordu kuruyoruz
Dünya, AKINCI'yı konuşurken İran'dan Türk İHA'larına karalama geldi!