Şahin: Ortalığı karıştırmak istiyorlar

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, İstanbul'da meydana gelen patlamayla ilgili, "Türkiye'de seçim güvenliği yokmuş gibi göstermeye çalışıyorlar'' dedi.

Şahin: Ortalığı karıştırmak istiyorlar
Şahin: Ortalığı karıştırmak istiyorlar
GİRİŞ 26.05.2011 17:30 GÜNCELLEME 26.05.2011 17:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, İstanbul'da meydana gelen patlamayla ilgili olarak, ''Maalesef seçimlere doğru bir takım terör örgütleri ortalığı karıştırmak için bu tür eylemler yaparak Türkiye'de seçim güvenliği yokmuş gibi göstermeye çalışıyorlar'' dedi.

Şahin, Karabük'ün Eskipazar İlçe Belediyesini ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul'daki patlamayla ilgili soru üzerine Şahin, şunları söyledi:

''Aldığım bilgilere göre, 7 yaralımız var. Yaralılarımız inşallah şifa bulur. İstanbul Valiliği, emniyet müdürlüğümüz bu olayla ilgili sanıyorum incelemesini çok titiz şekilde yürütmektedir. Kim veya kimler tarafından bu eylemin gerçekleştirildiği yakın zamanda ortaya çıkar. Maalesef seçimlere doğru bir takım terör örgütleri ortalığı karıştırmak için bu tür eylemler yaparak Türkiye'de seçim güvenliği yokmuş gibi göstermeye çalışıyorlar.

12 Haziran seçimleri terör örgütünün veya terör örgütlerinin bütün uğraşlarına rağmen sükunet ve güven içinde gerçekleştirilecektir. Milletimiz sağduyusuyla bu demokratik sınavdan da başarıyla geçecektir. Bu tür örgütlerin provokasyonuna aldırmadan biz yolumuza devam etmeliyiz. Nitekim devam ediyoruz. Emniyet ve istihbarat birimleri tarafından çok ciddi şekilde konu takip ediliyor. Terör örgütü veya örgütleri, dış desteklerin de arkasında olduğunu düşünerek Türkiye'ye zarar vermeye çalışıyorlar ama devletimiz güçlüdür. Emniyet birimlerimiz, jandarmamız ve tüm güvenlik birimlerimiz bunların üstesinden gelir.''

-EMENİKE'NİN FENERBAHÇE'YE TRANSFERİ-

Spor Toto Süper Ligi takımlarından Kardemir Karabükspor'un yıldız futbolcusu Emenike'nin Fenerbahçe'ye transferini nasıl değerlendirdiği sorulan Şahin, ''İki kulüp arasında transfer gerçekleşmiştir. Meblağ şu olmuş, bu olmuş o bizi ilgilendirmez. Taraflar anlaşmışsa yapacağımız bir şey yok, hayırlı olsun'' dedi.

TBMM Başkanı Şahin, Eskipazar ilçesinde parti teşkilatının yanı sıra esnaf ziyaretlerinde bulundu, köy ve mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda sorunları dinledi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • demokrat 10 yıl önce Şikayet Et
    her şey provakasyon! ????. her şey provakayonsa bu provakasyona bir türlü dur diyemeyen aciz hükümet ne yapar? kardeşim terör saldırısı olur akp yükselmesin diye yapıldı dersiniz. e eee sonuç? hani mücadele? yok! sadece lafla olayı çözdük diye yem atıyorsunuz e ee tamam da terör bu kadar rahat provoke edebiliyorsa bu imkanı veren bir yönetim var demektir öyle değil mi? o zaman lütfen bırakın işinizi çekilin o makamdan susun evinizie gidin proveke olmayın! iktidar ağlama sızlanma yeri değildir siz mücadele edeceksiniz. maalesef pkk tarihinin en güçlü dönemine ulaştı sayenizde bu belayı bu halka siz bulaştırdınız ama maalesef sizle alakası olmyan insanların canı yanıyor sizin yansa nasıl da çoşrsınız. o zaman adı provakasyon olmaz emin olun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Doları düşürecek sürpriz hamle! İslam Memiş, Bakan Nebati ile görüşmüştü, duyurdu
İstanbul için acil uyarı: Çok kuvvetli geliyor! Bu saatlere dikkat