Instagram şimdi de TikTok'un özelliklerini kopyalamaya başladı!

Instagram bu defa da gözü TikTok uygulamasına dikti. Snapchat uygulamasına yaptığı popüler özellikleri kopyalayarak platformlarına tek tek ekleyen Facebook, şimdi de TikTok'un en popüler özelliğini Instagram hikayeler özelliğine eklemeye hazırlanıyor.

Instagram şimdi de TikTok'un özelliklerini kopyalamaya başladı!
Instagram şimdi de TikTok'un özelliklerini kopyalamaya başladı!
GİRİŞ 16.09.2019 09:26 GÜNCELLEME 16.09.2019 09:27

Instagram bu seferde TikTok'u hedef aldı. Facebook tarafından satın alınan popüler sosyal medya platformu Instagram, hikayeler gibi Snapchat'ten kopyaladığı popüler özellikleri platformuna ekleyerek kullanıcılarının deneyimine sundu. Kopyaladığı birçok özellik Snapchat kullanıcılarından daha fazla kullanılırken bazı özelliklerde beklenilen ilgiyi görmedi. Şimdi ise Instagram'da test sırasında keşfedilen yeni özelliğe bakıldığında sosyal medya devi gözü TikTok'un özelliklerine dikmiş gibi görünüyor. 

 

 

INSTAGRAM TİKTOK ÖZELLİKLERİNİ KOPYALAMAYA BAŞLADI!

 

 

Jane Manchun Wong‘un Instagram hikayeler de keşfettiği yeni özelliği Twitter üzerinden paylaştı. TikTok'ta olduğu gibi kısa videolara izin veren özellik, video hızını değiştirmeye ve arka tarafa müzik eklemenize imkan sağlıyor. 

TikTok özelliği ile aralarındaki tek fark şimdilik filtreler olarak görünüyor. Fakat yeni hikayeler özelliğinin henüz test aşamasında olduğu düşünülürse beklenen filtrelerinde eklenmesi muhtemel görünüyor. Filtreler de test aşamasında olan özelliğe eklendiği taktirde TikTok'tan pek bir farkı kalmamış olacak. TikTok'un özelliğini kopyalamaya çalışan Instagram'ın sadece bu özelliği kopyalamakla yetinecek mi? yoksa Snapchat'te olduğu gibi diğer özellikleri de kopyalamaya devam edecek mi? zaman içerisinde belli olacak.

Henüz test aşamasında olan uygulamanın kullanıcılarla ne zaman paylaşılacağına dair henüz bir bilgi şimdilik yer almıyor. Test aşamasını olumlu tamamlaması durumunda Instagram'ın bu özelliği kısa süre içerisinde bütün kullanıcılarına sunacağı düşünülüyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Peygamber Efendimiz ve İslami değerlere hakaret! Bakanlık harekete geçti
Diplomatik kaynaklardan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Esad açıklaması! İddialar yalanlandı