Instagram'a Karanlık mod özelliği geldi! İOS ve android için Instagram güncellemesi

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcılarının merakla beklediği dark mode yani karanlık mod özelliğini meraklılarının beğenisini sundu. Şimdilik iOS kullanıcıları için yayınlanan güncellemenin yakın zamanda Android kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Instagram'a Karanlık mod özelliği geldi! İOS ve android için Instagram güncellemesi
Instagram'a Karanlık mod özelliği geldi! İOS ve android için Instagram güncellemesi
GİRİŞ 09.10.2019 09:25 GÜNCELLEME 09.10.2019 09:26

Popüler sosyal medya medya platformu Instagram, Apple'ın iOS 13 güncellemesi ile sunduğu karanlık mod özelliğinin ardından çok gecikmeden karanlık mod özelliğini Instagram kullanıcılarına sundu. Kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplayan Dark mode (Karanlık mod), OLED ekran teknolojisine sahip cihazlarda pil tüketimine doğrudan etki ederken göz sağlığını da sıradan ekranlara nazaran daha az etkiliyor.

 

 

INSTAGRAM KARANLIK MOD GÜNCELLEMESİNİ YAYINLADI!

Facebook'un çatısı altında tüm en yeni özellikleri anında bünyesine katan Instagram, kullanıcılarının merakla beklediği karanlık mod özelliğini yayınladığı güncelleme ile birlikte kullanıcılarının beğenisine sundu. Uygulamanın ayarlar bölümünden aktif edilecek uygulama isteğe bağlı kullanılabilecek. 

 

 

Bununla birlikte yakın zamanda Facebook için de kullanıma sunulması beklenen yeni modu diğer popüler uygulamalarında eklemesi bekleniyor.

Ayrıca şimdilik sadece iOS cihazlar için kullanıma sunulan karanlık mod özelliğini Instagram uygulamanızın ayarlar bölümünde göremiyorsanız panik yapmayın. Popüler sosyal medya devinin söz konusu güncellemeyi dağıtması bir kaç gün alacak gibi görünüyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Tunç: Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı!
Türkiye ve AB'nin ek vergi kararı sonrası Çin'den ilk açıklama