Akıllı telefon tasarımı tamamen değişecek

Akıllı telefonların ön yüz tasarımını tamamen değiştirecek olan ekran altı kamera teknolojisi son yıllarda büyük yatırımlar aldı. Bir firma bu teknoloji için ümitlendirecek açıklamalarda bulundu. İşte akıllı telefonların tasarımında büyük yenilik sağlayacak teknolojinin detayları.

Akıllı telefon tasarımı tamamen değişecek
Akıllı telefon tasarımı tamamen değişecek
GİRİŞ 10.06.2020 09:50 GÜNCELLEME 10.06.2020 09:50

Günümüzde akıllı telefonların ön kameraları için sürekli olarak farklı teknikler deneniyor. iPhone modelleri çentikli tasarımı, Xiaomi'nin bazı modelleri sürgülü kameraları, Samsung ön ekranda delikli tasarımı kullanıyor. Ancak tüm akıllı telefon üreticileri ön kamerayı gizlemek için sürekli bir arayış içindeydi. Yeni gelen bir habere göre Visionox isimli şirket tam ekran deneyiminin seri üretime hazır olduğunu açıkladı. 

Visionox tarafından bu yılın sonlarında seri üretime geçirilmesi beklenen teknolojinin şimdiden hazır hale geldiği açıklandı. Bir teknoloji bloğu tarafından paylaşılan haberde ekran altı kamera teknolojisinin bazı donanım iyileştirmeleriyle gelmesi muhtemel. 

Ekranlarda yeni bir piksel teknolojisi, özel bir piksel düzeni ve şeffaf malzemeler kullanılacak. Cihaz üreticileriyle iş birlikleri yapacağı belirtilen Visionox'un yeni bir yazılım algoritması sunması gerekiyor. Bu algoritma sayesinde parlama en aza indirilerek sisleme etkisi azaltılabilecek. 

Xiaomi firmasından bir yönetici ekran altı kameraların seri üretime alınmasının önünde teknolojik engeller olduğunu açıklamıştı. Visionox şirketi bu sorunları çözdüğünü ve çok yakında seri üretime geçilebileceğini söyledi. Bu teknolojinin akıllı telefon tasarımında önemli değişikliklere yol açacağını söyleyebiliriz. 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sokak röportajında CHP zihniyeti... "Kızın saçı açık, modern, AKP'yi savunuyor, şaka gibi"
İstanbul'a kar fırtınası geliyor! Vorteks oluşacak...Okullarda tatil beklentisi...