Facebook ve Instagram'dan maske uyarısı

Dünyayı ele geçiren koronavirüs salgını ile mücadele için tüm ülkeler seferberlik ilan ederken sosyal medya platformları da uyarılarda bulunmaya başladı. Facebook ve Instagram artık insanlara maske takma gerekliliğini hatırlatacak.

Facebook ve Instagram'dan maske uyarısı
Facebook ve Instagram'dan maske uyarısı
GİRİŞ 03.07.2020 11:09 GÜNCELLEME 03.07.2020 13:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte dünya genelinde koronavirüs salgını nedeniyle insanlar ‘yeni normal’ adı altında normalleşme adımları atmaya başladı. Ülkemizde de 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme süreci sonrası dünya genelinde vaka sayılar ne yazık ki artış gösterdi.

 

 

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan Facebook son dönemde veri ihlalleriyle gündeme gelse de salgınla mücadele için bazı adımlar attı. Koronavirüs sürecinde yanlış bilgilerin platformda yayılmasını engellemek ve kullanıcıların doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak için yeni özellikler geliştirdi. Facebook ve Instagram’ın koronavirüs salgınına engel olmak için yeni bir özellik getireceği de gündeme geldi.

Facebook ve Instagram maske takmayı hatırlatacak

 

 

Facebook, koronavirüs vakalarındaki artışı azaltmak adına hem Facebook hem de Instagram ana sayfasının üzerine, kullanıcılara maske takmaları gerektiğini hatırlatan bir mesaj ekleyeceğini duyurdu. Facebook’ta yer alacak hatırlatma notunda COVID-19 Bilgi Merkezi’ne, Instagram’daki hatırlatma notunda ise ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC)’ye bağlantılar olacak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kororonavirüs vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu ve ABD, dün sadece bir günde 50 bin yeni vaka açıklayarak rekor kırdı. Facebook’un yeni hatırlatma notu da aslında bu duruma bir yanıt niteliğinde. Şirket, yeni maske uyarı notunu bugün itibarıyla Facebook ve Instagram’a eklemeye başlayacak.

 

 

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
İnstagram
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • zafer gülten 2 ay önce Şikayet Et
    bazen lokantaya giriyorum,bi bakıyorum çalışanlardan maskesiz olanlar var,maskeli olanlar maskeyi çene altına indirmiş.maske takmak bu kadar zormu,tamam biraz sıkıntı verebilir ama takacaksın. mesala ben kauçuk işlerinden emekliyim,İzmir de çalıştığım yıllar İzmir in 40 derece sıcağında,üstelik sıcak kauçuk presi başında mala kimyasal maddeler katıldığı için çıkan koku ve dumanla karışık buhardan korunmak için iki maskeyi üst üste takıyor öyle çalışıyordum.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Koca'dan 10 ile yeni şehir hastanesi müjdesi
Finans dünyasının karanlık yüzü: BlackRock! 7,3 trilyon doları yönetiyor