TikTok'a bir darbe de Instagram'dan geldi

TikTok, yasaklar ve veri gizliliği ihlali iddiaları nedeniyle zor günler geçirirken bir darbe de Instagram’dan geldi. TikTok benzeri bir uygulama geliştiren Instagram, Tiktok fenomenlerine Reels’e geçmeleri için teklifler sunuyor.

TikTok'a bir darbe de Instagram'dan geldi
TikTok'a bir darbe de Instagram'dan geldi
GİRİŞ 29.07.2020 09:21 GÜNCELLEME 29.07.2020 09:21

TikTok son yıllarda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşarak dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Hindistan’da yasaklanan ve ABD’de de yasaklanması gündemde olan TikTok ayrıca veri gizliliğini ihlal ettiği iddialarıyla zor günler geçiriyor. Instagram da Çin merkezli uygulamaya bir darbe vurmaya hazırlanıyor.

TikTok fenomenlerine Reels teklifi

Forbes’ta yer alan haberde Instagram’ın önümüzdeki ay yayınlayacağı Reels özelliği için yüksek takipçili TikTok kullanıcılarına tekflif götürdüğü belirtildi. Belirli bir ücret karşılığında transfer edilmeye çalışılan profillerin milyonlarca takipçisi bulunuyor.

Türkiye sıralamada üçüncü sırada

TikTok'un 119 milyondan fazla kullanıcıyla en çok kullanıldığı ülke olan Hindistan, geçtiğimiz günlerde TikTok'u ve diğer Çin merkezli uygulamaları kaldırmıştı. Ayrıca 45 milyondan fazla kullanıcısının bulunduğu ABD'de de yasaklanması konuşuluyor. Bu iki ülkenin hemen ardından ise Türkiye geliyor. 2019 verilerine göre ülkemizdeki TikTok kullanıcı sayısı 28 milyondan fazla.

 

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
İnstagram
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Unuttuğu araç yıllar sonra aklına geldi! İnanılmaz olay!
Ermenistan işgal ettiği Karabağ'a Suriye'den paralı asker getirdi