Apple tüm iPhone kullanıcılarını uyardı: Telefonu uzakta tutun

Apple tarafından iPhone için bir açıklama yapılarak uyarıda bulunuldu. Apple’ın uyarısı tüm iPhone modellerini kapsıyor.

Apple tüm iPhone kullanıcılarını uyardı: Telefonu uzakta tutun
Apple tüm iPhone kullanıcılarını uyardı: Telefonu uzakta tutun
GİRİŞ 28.01.2021 11:23 GÜNCELLEME 28.01.2021 11:41

Apple bugün bir açıklama yaparak tüm iPhone kullanıcılarına uyarıda bulundu. Şirket ilk defa Apple markalı cihazların yaydığı radyo dalgalarının kalp pili ve defibrilatörlere zarar verebileceğini açıkladı.

Apple, “iPhone modellerinde bulunan mıknatıs, malzeme ve radyo dalgaları elektromanyetik alan yaratabilir. Bu da çok yakınlaşılması durumunda tıbbi cihazlardaki sensörlere zarar verebilir” açıklamasını yaptı.

Birçok insanı yaşama tutan ve kalp atışını düzene sokarak herhangi bir aksaklık durumunda kurtarıcı olan kalp pili ve defibrilatöre bütün iPhone modellerinin zarar verebileceğini duyurdu Apple. Öte yandan önceki modellere göre daha fazla mıknatıs bulunan ve MagSafe isimli aksesuarlarını mıknatısla tutan iPhone 12’de de risk olduğu belirtildi.

Apple’ın açıklamasında, “Bu cihazlarla herhangi bir sorun yaşanmaması için iPhone’unuz ve MagSafe aksesuarınızı kalp pilinin olduğu bölgeden güvenli bir mesafede tutun. En az 15 santimetre ya da 30 santimetreden uzakta tutmakta fayda vardır. Daha detaylı bilgi için doktorunuzla ya da cihazın üreticisi ile irtibata geçin. Eğer bir rahatsızlık hissediyorsanız iPhone ya da MagSafe aksesuarlarını kullanmayın.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fiyatlar değişti! İşte Türkiye'de satılan en ucuz sıfır araçlar
Cumhurbaşkanı adayları için imza süreci başladı! Hangi aday kaç oy aldı? ilk rakamlar...